Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik életkor jó, megfelelő...

Melyik életkor jó, megfelelő és normális 1 nő számára a család alapításra (25-26,30-32)?

Figyelt kérdés
2015. okt. 9. 11:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
85%

Biologiai szempontbol 22-30 ev, minden mas szempontbol, ha adottak hozza a lelki es az anyagi feltetelek is, kepes onmagat ellatnia, befejezte a tanulmanyait, megvan a gyes, gyed-hez a munkaideje, stabil parkapcsolatban el, egyuttelnek mar legalabb fel-1 eve, a ferfinak van biztos munkahelye, es kepesek egyutt csapatkent mukodni, es vagynak mindketten a gyermekre.


Persze ez csak az en velemnyem.

2015. okt. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
89%

Biológiailag 20-25 közözött. De ez édes kevés a felelős gyerekvállaláshoz.

Ahogy többen írták, legyen munkaviszonya az apának, és az anyának is(hogy kapja az anya az ellátásokat, mert köztudott, hogy GYES-ből nem lehet megélni). Stabil párkapcsolat, ahol biztonságban érzi magát az anya, otthon, ahova hazaviszik a babát.

Hiába akarna valaki a húszas évei elején szülni, ha semmi háttérrel nem rendelkezik. Én is szerettem volna fiatal anya lenni (25 körül szülni), ehhez képest 28 voltam, amikor a lányom szültem, és most várjuk a kistesót. Jelenleg 33 éves vagyok.

2015. okt. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 gyilki ***** válasza:
Cigányoknak pl. bőven 20 alatt (is).
2015. okt. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 wildapple válasza:
62%

Sajnos az a gond, hogy a szerző (kérdező) nem írta, hogy földrajzilag hol. Tehát, melyik országban, mely kontinensen stb.?


Hogy ezt miért írom?


Mert bezzeg minnél fejlettebb (anyagilag és egyéb) egy ország, annál később vállalnak gyereket a leendő szülők, a szülés is csúszik (az átlagos életkor a nőknél, a szülésnél nemsokára a 30-as felé/fölé tolódik).


Egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy biológialag mindenképpen a 20-as évek egy nő életében a legjobbak.


Viszont, mint ahogy már az elején írtam, fontos, hogy melyik országban, azaz hol.


Mivel Európa átmeneti időszakát éli az elkövetkező nagyobb változások értelmében (lásd migránsok, stb.), ezért az átlagos szülési életkor itt is megváltozhat. Mert különböző kultúrákban, stb. ez teljesen más.


Annó az Osztrák-Magyar Monarchia területén is a szülési átlagos életkor a nőknél jóval 20 év alatt volt.


Pl. az osztrák-magyar Erzsébet királyné 16 éves volt, amikor első gyermekét szülte:

[link]


Néhány érdekes olvasmány.


Itt van egy cikk a szülésről 35 év felett és annak kockázatairól:

[link]


Mikor jó szülni?

[link]


Miért tart tovább a szülés, mint régen?

[link]


A szülés - Magyar Néprajzi Lexikon:

[link]

2015. okt. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
20-30
2021. máj. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!