Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyben vagyok? Szobacicát...

Anneee25 kérdése:

Veszélyben vagyok? Szobacicát tartunk és a 14 hetes kismama vagyok.

Figyelt kérdés

Van egy féléves szobacicánk. Miután megtudtam,hogy terhes vagyok,csináltattam tesztet,de még nem estem át a toxoplazmán. A cicát onnantól nem vittem sétálni,így ki nem jár.

Az almot a párom takarítja.

Csak whiskast kap,semmi nyers húst...

Fertőződhet így? És én?

Veszélyes rám a cicám?

Érdemes újra megnézetnem a toxoplazmát?

Van jele a fertőzésnek?

Egy aggódó kismama



2015. okt. 11. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Semmi baj,rengeteg ismerősömnek volt!van cicája terhesen,gyerek mellett. Kerülnöd kell,hogy érintkezz az alommal,ne hagyd,hogy nyalogasson,ha simogatod,alaposan moss utána kezet. Ha pedig megszületett a kicsi,mindenképpen zárd ki a szobából!! Nagyon veszélyes,mert kíváncsi lesz,hogy ki az új jövevény és bemegy a kiságyba,egy barátnőmnek én zavartam ki a cicáját,éppen rá akart feküdni a kicsire. Veszekedtem is a csajjal,hogy hogy lehet ilyen felelőtlen,hát meg is fulladhat,nem beszélve a sok fertőzésről,ami neki még ártalmas. Egyébként ha ezeket betartod,maradhat a cica.
2015. okt. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elírtam: volt/van. :)
2015. okt. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2015. okt. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI

Nem kell megválnod a cicától.Ez a toxoplazmózis dolog fel van fújva.Nézd meg ezt a videót.Sok kérdésre választ ad.

2015. okt. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a megnyugtató válaszokat!:)
2015. okt. 12. 11:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Még sosem kaptam el a toxoplazmózist.Benti cicánk van.


Az almot nem én takarítom. Simogatom továbbra is, de figyelek a gyakori kézmosásra.


A toxoplazmózisomat 6 hetente méretem laborban, mindig negatív, de az ördög nem alszik. Magánlaborban méretem, mert annak aznap megvan az eredménye, ami fontos a reakcióidőben, ha fertőzés lenne.


A dokim tudja a cicát, tudja, hogy ha pozitívra vált a fertőzés, milyen antibiotikumot tud nekem adni azonnal. Bár, szerinte ha eddig nem...de azért méretni fontos.


Nem nyúlok nyers húshoz soha, a macska paprikáját, ubiját, egyéb csemegéit is megmossuk, nemcsak a sajátunkat.


Nem túrok földet, idegen cicákat nem simogatok. (Ez borzalmasan nehéz volt, nyáron tengerparton nyaraltunk, ugye ott rengeteg elképesztően cuki macska volt, az én hormonjaim meg az egekben, de a férjem ott volt, amikor rám kellett szólni, hogy "nem":))


24 hkm

2015. nov. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
HA betartod a dolgokat,akkor nem lesz baj.moss kezet és a kutya,macska terheséged alatt és utána is maradjon
2023. okt. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!