Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák/kismamák aki a terhess...

Anyukák/kismamák aki a terhesség alatt volt kórházban miért volt bent és mennyi időt? Milyen kezelést kapott?

Figyelt kérdés
Én még a terhesség elején járok,de rosszul vagyok a kórházaktól és félek,hogy valami miatt bekerülhetek. Megelőzhető valahogy,hogy semmi komplikáció ne legyen?

2015. szept. 30. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a ritka, hogy valaki bekerül komplikáció miatt. Nem az, hogy ha nem. Tenni semmit nem tudsz. Egészséges életmód, táplálkozás, mozgás, alvás, és ennyi. Mást nem tehetsz. Lazíts!
2015. szept. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
20 hetesen kerültem be görcsökkel. Kaptam fél napig infúziót és ennyi. Senki nem csinált, nem mondott semmit jóformán. Reggel és este jött az ügyeletes orvos aki mindig más volt és megkérdezte hogy vagyok, én meg mondtam hogy jól köszönöm. Candida diétát nem tarthattam mert erre ott nem volt lehetőség így 3 nap után hüvelygombával(amire még kúpot sem adtak)közöltem hogy akkor én saját felelősségre haza megyek. Semmit tenni otthon is tudok és legalább nyugodtan pihenek és tartom a diétám. 41 hétre szültem.
2015. szept. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

15 hetesen kerültem be, sokat hánytam, lefogytam. Nem voltam vészesen kiszáradva de megbeszéltük az orvosommal, hogy 3 napig kapok napi 2 infúziót.

Ezen kívül más nem történt, reggelente volt egy vizit és néztek vérképet.

Éjjelre hazamehettem, mondjuk én a kórházban dolgozom és közel is lakom, nem tudom másnak megengedik-e, pláne ha tényleg nagyon rosszul van.


Azt nem lehet mondani, hogy ne hányj, de igyekezz rendszeresen enni, inni, mozogni, pihenni. Mással nem lehet megelőzni. Kerüld a beteg embereket, ne fázz meg, én sajnos sokáig beteg voltam, emiatt is gyengültem le.

Sok boldogságot :)

2015. okt. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, ahogy 3-as válaszoló, én is terhességi hányással kerültem be, de én ki is voltam száradva, meg jelentősen fogytam az amúgy sem túl acélos súlyomból. Így az orvosom úgy döntött, kórház. A terhességem 2/3-át bent töltöttem, mert amint elvonták az infúziót, visszatért a hányás.

Ne félj a kórháztól. Kismamaként bekerülni nem ugyanaz, mint mondjuk egy vakbélgyulladással. Nincs akkora nyüzsi, és a légkör is tök más.

Én pl. amikor hazakerültem, mindenki mondta, hogy most már ne aggódjak semmin, és már nincs sok hátra. Mikor mentem szülni, 2 nővérrel is találkoztam, akik azt kiabálták utánam, hogy "szorítunk nagyon!" Aztán ismerősként kerültem a gyermekágyra. Tudtam kitől mit várhatok, és már ők is ismertek.


Úgyhogy van jó oldala is. Persze nyilván jobb lett volna nekem is parkokban sétálgatva simizni a pocit, de ezt kívánta a kisfiam érdeke. Gondolj a kisbabádra, amikor bármilyen nem szereted dolog következik. Nekem is bejött.


Szép várandósságot, könnyű és komplikációmentes szülést kívánok.

2015. okt. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33 hetesen kerültem be mert fàjásaim, keményedéseim voltak de nagyon sűrűn jöttek már igy inkabb bementem a klinikára , ahol az nst is mutatta a fàjàsokat. 3 napot voltam bent . Kaptam 2 magnézium infuziot es 2 tudoerlelot. Igy leállították a fájásokat végül pedig hála istennek 40+5 re szültem :)
2015. okt. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is a terhességi hányás miatt kerültem be 11 hetesen akkor már 5 hete éjjel nappal hánytam,eléggé ki is száradtam. 1 hetet voltam ben és sok sok infúziót kaptam + rengeteg vizet kellett meginnom :)
2015. okt. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

26 hetesen elájultam, mert a baba nyomta a hasi aortát és nem kapott vért az agyam egy pár másodpercig.

Testhelyzet változtatásra rendeződött, de bent kellett maradnom egy hosszú hétvégére. Semmilyen kezelést nem kaptam, fekvés és megfigyelés volt, ctg, vérnyomásmérés, stb.

Aztán a 34. héten görcsöltem, vissza kellett tartani, mert megindultak a fájások. Már nem engedtek haza, kaptam infúziót (Terbutalint, magnéziumot), később tablettában. A 38. héten szültem.

2015. okt. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7. vagyok. Minden más szempontból rendben voltunk, nem volt előre látható, megelőzhető.

A második babával nem volt semmi, nem kerültem be.

2015. okt. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!