Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy túlműködés terhese...

Anneee25 kérdése:

Pajzsmirigy túlműködés terhesen? Volt valakinek hasonló tapasztalata? Mit okozhat?

Figyelt kérdés

Terhesség előtt minimális pajzsmirigy alulműködésem volt. Napi 1 letrox-ot irtakfel rá. Most a T3 pajzsmirigy hormonom 25 %-kal nagyobb a felső határánál.

Hiába vagyok kismama,4 hete(!!!) nem kapok időpontot! Rendelésen se hallgattak meg. Holnap sürgősségi beutalóval próbálkozom... Aggódom,mert egy kisbaba fejlődéséről van szó!

Volt valakinek hasonló tapasztalata?

Milyen bajokat okozhat a pajzsmirigy túlműködés?

15 hkm



2015. okt. 14. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi a tsh, t3 és t4 értékes pontosan?? Ez fontos lenne

nekem mindkét gyereknél kijött a túlmúködés. Az elején még belefér, hogy a tsh kisebb, 0,1. De úgy tudom, hogy a t4 -nek kell a helyén lennie.

Nekem ugyanazon terhességem alatt, két doki totál mást mondott.

Viszont terhesség alatti pajzsmirigy problémával sürgős esetnek számítasz! Engem mindkét esetben azonnal (pár nap) behívtak, tehát nem kellett sokat várni, még egy hetet sem.

Hisz, az első 3 hónapban megnöveli a vetélés kockázatát.

Te már a 15.hónapban vagy. Ha nincs semmi gond, akkor lassan a babád magának termeli majd a pzs hormonokat.

Nyugi :)

2015. okt. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ma sem fogadtak , sűrgŐsségi beutalóval SE!

Úgyhogy betegjogi képviselőhöz fordulok!

Kedves első válaszoló! Az értékek:

TSH 2,5600 miU/l (0,4000-4,000)

Szabad T4 11,60 pmol/L 11,50-22,70)

!! T3 8, 33 pmol/L ( 2,30-6,45)

ATPO <10,0 IU/ mL ( <35)

2015. okt. 15. 15:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy csak most válaszolok. Sikerült vmit intézned? Az értékek alapján semmi gond nincs! Nagyon picit emelkedett a T3, de még ez is belefér.

Azt hittem, minden értékes kimozdult, de nagyon rendben vagy.

2015. okt. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy régi a kérdés, de ilyenkor nem betegjogi képviselőhöz kell fordulni, mert arra nincs idő. El kell menni egy magándokihoz, a magán vérvétel kb. 3 ezer forint, a doki jó esetben egy tizes. Ennyit szerintem megér egy egészséges gyerek.
2016. máj. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!