Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A baba nyomja a vesémet vagy...

A baba nyomja a vesémet vagy fel vagyok fázva? 22 hetes terhes leszek pénteken. Valakinek hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés
Ma reggel arra keltem,hogy jobb oldalt nem tudok aludni mert a vesém körül fájt úgy.A másik olalon tudtam.De ha felültem vagy álltam már nem éreztem.Ha pisilek nem fáj meg semmi.Nagy baj lehet?
2015. okt. 6. 06:31
 1/6 anonim ***** válasza:

pisilés közben, után fáj ?érzel valamit ezen kívül?

Én is ezzel bíztattam magam hogy csak a baba nyomja, erre 2 napra rá annyira fájni kezdett a hólyagom hogy ügyeletre kellett mennem.

Nagyyon durva bacik vannak a vizeletembe, kiderült hogy nem is sima felfázás hanem bakteriális hólyaghurutom van, de ekkor már számomra is egyértelmű volt, mert folyamatosan fájt. már 2 hete antibiotikumot szedek,mert nem javult:(

Kívánom hogy te ne így járj! bár szerintem 22 hetesen még nem olyan nagy a baba hogy fájjon tőle a veséd, nekem legalábbis ilyen tapasztalatom nem volt!

ó egészséget, boldog babavárást!

37 hetes kismama

2015. okt. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 35. héten lett vespangásom. Tüneteim egy nappal a fájdalmat megelőzően; sűrű, szinte állandó vizelési inger, de csak pár cseppnyi vizelet. Másnap már a falat kapartam és állva is elviselhetetlen volt. telefonos értekezés után az orvosom szerint vesepangás vagy vesekő. Mivel én mindig sok folyadékot fogyasztok, az utóbbit kizártnak tartottam.

Vese UH után bebizonyosodott a vesepangás, antibiotikumot szedtem 5 napig.

Utána minden rendben volt velünk, babám 40. hétre született.

2015. okt. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen,sajnos volt hasonló tapasztalat.24 hetesen egyik napról a másikra (egyre fokozódó) vesegörcseim lettek ,körülbelül olyan,mint amikor veseköved van,csak erősebb.Nem tettem semmit csak vártam,gondoltam,majd magától elmúlik.Pár nap alatt olyan elviselhetetlen lett,hogy fetrengtem és azt sem tudtam fiú vagyok-e vagy lány.Éjjel pedig ügyelet,majd kórház.Megállapították,hogy a baba éppen abban a pár hétben rossz helyen volt és nyomta a húgyvezetéket.Ez elzáródott,a vesémből a vizelet pedig nem tudott ürülni,gyulladást okozva ott.Hetente kontrollra kellett mennem,felmerült az is,hogy egy belső katétert kapok,ha nem javul a helyzet.De szerencsére megoldódott magától,pár hét után nyoma sem volt az egésznek!

Én azt gondolom,hogy ha néhány napig megmarad a fájdalom,akkor menj el orvoshoz,ők megmondják,hogy van-e valami baj.Fontos lehet!

Remélem nem fogsz aggódni feleslegesen,de úgy éreztem,le kell írom,hogy van ilyen is és én például korábban nem hallottam ilyesmiről.

2015. okt. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor fájt csak reggel.De a vizeletemet megnézettem.Semmi nem volt benne.Köszönöm a válaszokat!Remélem semmi baj nincs!
2015. okt. 6. 17:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem 23 hetesen egyik percrol a masikra olyan vesegorcseim lettek hogy azt hittem ott maradok. Elmentem dokihoz (nodoki,sebeszet,teljes hasi uh,urologia)kiderult hogy vese tagulat a baba pont ugy fekudt hogy elnyomta a hugyvezeteket. Amin csodalkoztam mert sokat es sokszor pisiltem..kaptam antibiotikumot..kutyapozt kellett csinalni naponta tobbszor es csak bal oldalon fekudhettem..haza jottem masnap ejszaka mar annyira szarul voltam hogy a wcre is a parom vitt ki..akkor irany a korhaz bent is fogtak egy hetig...aztan egy het utan es antibiotikum magneziumkura utan elmult a fajdalom...a pangas ment ossze a 2,5os tagulatbol 30.hetre 1,5os lett..most itt szidzog rajtam a kisfiam :)
2015. okt. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*szuszog
2015. okt. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!