Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességet mikortól számolják?

A terhességet mikortól számolják?

Figyelt kérdés

most vagyok a mensim első napjától számított 4 héten.

terhesség esetén már 4-hetes vagyok,vagy ki kell vonni belőle 2-hetet és 2-hetes vagyok?


2007. nov. 7. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem kell kivonni a 2 hetet! Az utolsó mensi első napjától számítjuk!!!

minden jót és jó egészséget nektek!

2007. nov. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már annyian kérdezték...

A "klinikai" terhességet a menses első napjától számítják, mert nem lehet behatárolni a pontos fogantatást.

A tényleges terhesség viszont ugye a menses első napjától számított 14-16. napon kezdődik a fogantatással, de ez is mindnekinél más.

Tehát orvosilag 4 hetes vagy-mindig ezzel fognak számolni, de fizikálisan csak 2.(ezt magadnak nyilván tarthatod)

2007. nov. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A terhességet az utolsó menstruáció első napjától számolják, de ez nem igazán esik egybe a fogantatás időpontjával. Valószínű, hogy van 2 hét eltérés. Szóval igen, 4 hetes terhes vagy a papírforma szerint!:)
2007. nov. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
tokeletesen igaza van mindenkinek aki elottem irt.orvosilag az utolso mensi elso napjatol szamoljak,de minden valoszinuseg szerint utana kb 2 hettel lettel terhes tehat a 4 hetes valojaban csak 2 hetes,de az ultrahangon a baba mereteibol megfogjak tudni mondani hogy mennyi az annyi.
2007. nov. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer az egyik gyereknél a simán vizsgáló nődoki azt írta, hogy 9 hetes vagyok míg az ultrahangos azt, hogy 7 hetes. Na egyből pánik ezerrel...

De megnyugtattak, hogy semmi para mert a simán vizsgáló klinikailag számolt, a másik meg a magzat valódi korát, de a ki írási dátum akkor is ugyan az...

2007. nov. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!