Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akkor most nekem mely időpontt...

Akkor most nekem mely időponttól számolják a terhességet, azaz mikorra leszek kiírva?

Figyelt kérdés
Jan. 17-én menstruáltam utoljára (most 8 hónapos a kislányom, tavaly októbertől jött meg újra a vérzésem, januárig le is ment rendben 4 ciklus, októbertől már nem is szoptattam). Jan. 17. után szinte pont 2 hétre 1-1,5 napig pici cseppnyi vérzés jelentkezett, épp hogy nyomot hagyott a tiszt.betéten, de ahogy jelentkezett, el is múlt. Vártam a két hét múlva időpontot, mondván na majd akkor rendesen megjön, azt gondoltam, ez a pár csepp esetleg még a szülés utáni hormonváltozások eredménye. Hát a menzeszem azóta se jött meg. Csináltam tesztet a pár csepp vérzés után, negatív, csináltam tesztet akkor is, amikor a rendes időpontban nem jött meg, azaz február 14. után 4 nappal, az is negatív lett. A férjemmel a febr. 14-i időpont előtt 2 nappal voltunk úgy együtt, hogy minden védekezés nélkül, gondoltam, úgyis megjön 2 nap múlva, nem lesz gond, ha "bekerül". Azóta és azelőtt is megszakítással védekezünk, szerintem sikeresen, bár tudom, nem megbízató megoldás... És a lényeg: tegnap a nőgyógyásznál POZITÍV lett a teszt és 3-4 mm-es petezsáknak induló kezdeményt lát a méhben, tehát elvileg babát várok újra!!! 1 hét múlva lesz újra ultrahangom, akkor vszínű kiderül, hogy valóban élő terhesség-e, lesz-e már szívhang, stb .... de én azóta is azon morfondírozom, hogy akkor most nekem mely időponttól számítják ki, hogy mikor fogok szülni (persze, ha valóban "beindul" a terhesség)??????
2009. márc. 12. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp az utolsó menstruáció első napjától számolják a terhesség kezdetét!A két héttel utáni pár csepp vérzés inkább a beágyazodást jelenthette, nekem is az volt,mert ugyebár hamarabb is megfoganhat a baba mint a ciklus közepe!:)
2009. márc. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem UH-n látható méretek alapján fognak számolni. Nekem elkezdték az utolsó mensitől számolni, de nem egyeztek a dolgok, mert rendszertelen a ciklusom így már 3x át lett írva a szülés ideje.

Minden jót!

22 hetes

2009. márc. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!