Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Borzalmas orrfolyás és főleg...

Enci19 kérdése:

Borzalmas orrfolyás és főleg orrdugulás ellen mit lehet tenni? Csak a hétköznapi orrcsepp/spray dugítja ki az orromat, de azt nem lenne szabad sokáig használni. Nélküle viszont képtelenség aludni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A második trimeszter óta szenvedek ezzel a nátha szerű nyavalyával, de nem vagyok beteg, sem allergiás semmire. Olvastam, hogy az orrdugulás gyakori terhességi tűnet, de semmilyen természetes gyógymód nem segít, sem inhaláció, sem tengervizes spray. Amint vízszintesbe kerülök, nem kapok levegőt! Kétségbeesetten várom a tanácsokat!
2015. okt. 15. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a Nasivin baba orrsprayt használtam. Abban minimális a hatóanyag (egy felnőttnek), de kidugítja.
2015. okt. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Végig Nasivint (felnőtt) használtam a terhesség alatt. Semmi más nem dugította ki nekem sem, pedig mindent végig próbáltam. Szerencsére semmi baj nem lett.

Ahogy megszültem, az orrdugulást mintha kettévágták volna. :)

Kitartást!

2015. okt. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez most nagyon aktuális!Éppen ma megyek dokihoz,mert már nem bírom.Lassan 4 hónapja tart,de nekem már az orrspray sem segít az utóbbi 2-3 hónapban.Semmi.éjszakánként 4-5 alkalommal ébredek,nem bírok aludni miatta,borzalmas!Kipróbáltam ezerféle dolgot és most döntöttem úgy,hogy ezzel nem tudok megbirkózni egyedül.Kíváncsi vagyok,hogy talál-e megoldást a problémámra.

Remélem,hogy lesz megoldás és ne haragudj,hogy érdemben nem tudtam hozzászólni.Nem vagy egyedül :) vigasztaljon a tudat.

2015. okt. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sótál(parajdi) a szobába,kamillás gőzölés,Wick kék krém,Nasic orrcsepp(sógornőm fülész,szerinte az a legjobb)
2015. okt. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az orrmosást tudom neked javasolni.

https://www.youtube.com/watch?v=4TRngM6NE6g

Az eljárás lényege az, hogy az egyik orrlyukba befolyatod az oldatot úgy, hogy azon ne tudjon visszafolyni, így átjárja a melléküregeket, és a másik oldalon kifolyik. A végén egy nagyot kell fújni, akkor jön ki a lényeg:-) Mindkét lyukkal meg kell csinálni. Ha nagyon el van dugulva, akkor fújás előtt érdemes egy kis fejkörzést végezni.

Furcsa érzés, amikor befolyik az ember orrába a víz, de nem rossz. Annyi a lényeg, hogy nyitott szájjal kell csinálni, szájon venni a levegőt, még az is segít, ha beszélsz művelet közben.

Lehet hozzá eszközt kapni, neti kanna, orrkanna néven kell keresni. Mi először saját gyártmányúval csináltuk. Szopókás üdítős palack (Yippy) oldalára vágtam levegőnyílást, mert annak a szopókája elég nagy, hogy fedje az orrlyukat. A oldat is egyszerű: 1 liter desztillált vizet kell összeforralni 1 csapott evőkanál jódmentes, lehetőleg tengeri sóval. Allergia ellen is szuper. Felénk nagyon ajánlják a dokik.

2015. okt. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sokan javasolják ezt is amit legutóbb írtak,nekem ngyon nem jött be sajnos..
2015. okt. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még folyamatban van a kísérletezés. Ha valami működött, megírom, hátha másnak is jól jön a tapasztalat.

Némiképp vígasztal, hogy "csak" a szülésig kell szenvedni vele.

2015. okt. 19. 04:18
 8/9 A kérdező kommentje:
Amúgy az én dokim semmilyen orrcseppet vagy sprayt nem javasol használni terhesség alatt, kivéve a tengervizeset. A wick-ről meg úgy tudom, hogy eukaliptuszt tartalmaz, amiről többen azt mondták nekem, hogy szintén kerülendő terhesség alatt.
2015. okt. 19. 04:22
 9/9 Botond1999 válasza:

Ha a nátha miatt lélegzel nehezen, az ellen segíthet, ha éjszakára több párnát felpolcolsz és úgy alszol el, mert ilyenkor az orrváladék könnyebben lecsurog a garaton. Ha az a problémád, hogy a nyálkahártya annyira megduzzadt, hogy attól dugult el az orrod, azt okozhatja maga az orrcsepp (a túladagolásnak ez a hatása).

Alapvetően én is a mosást ajánlanám. Lehet kapni a patikákban fiziológiai sóoldatot, pl. Sterimar, a használata nagyon egyszerű.


Megjegyezném, hogy ha ez a probléma ilyen régóta fennáll, akkor azt valószínűleg valamilyen allergia okozza, ezért érdemes lenne elmenned egy allergia vizsgálatra.

2019. okt. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!