Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhesen egy személy...

Ha terhesen egy személy mindig felidegesít, azt megérzi a baba és hatással lesz rá születése után?

Figyelt kérdés
"Emlékezni" fog rá, hogy ameddig vele terhes voltam, addig sokat idegeskedtem amiatt a személy miatt, vagy nem?
2015. okt. 16. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
nem.
2015. okt. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
de az anyák hajlamosak a gyerekbe beszélni a saját érzéseiket.
2015. okt. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, inkább azt fogja érzékelni a születése után, ha épp egy olyan személy társaságában vagy, akit nem kedvelsz, de attól lesz ilyenkor a baba feszült, hogy te az vagy, szóval nem magára a másik személyre fog reagálni akkor sem.


Mondjuk anyukám 6 hónapos terhes volt velem, mikor franciából nyelvvizsgázott, és nagyon stresszesnek élte meg, én pedig egész életemben nem nagyon bírtam hallgatni ezt a nyelvet, még 6 hétig próbálkoztam is a megtanulásával, de nem ment, annyira nagy ellenállás van bennem valamiért. Sehonnan máshonnan nem ért negatív impulzus ezzel kapcsolatban, szóval lehet, hogy a magzatkori élmények valahogy mégiscsak megmaradtak (a perinatális pszichológia legfrisebb kutatásai szerint ez nagyon is lehetséges).


De a magzat akkoris az anyára reagál, nem fogja a te nevedben nem szeretni, hanem azt nem fogja szeretni, amikor te feszült vagy.

2015. okt. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az biztos hogy erzi amit te. Ha ideges vagy ra is olyan hormonok hatnak es megvaltozik a szivmukodese. Tehat reagal az allapotodra. Az akar jo akar rossz. O nem tudja miert csak erzi. Egyebkeng meg sok ilyet olvasni hogy felnott koraban ugymond emlekszik. Hallani hall o is. Erezni erez.tehat fog a kulvilagbol. Onmagaban a stressz ugye eleg negativ hatassal van a fejlodesere. A fiuknal sokkal jobban meglatszik pl a mereteben.sehogy sem idealis. Akar emlekszik ugymond akar nem.
2015. okt. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem is olyan rég olvastam valahol, hogy egy kismama nagyon rosszban volt a tesójával, rengeteget vitáztak, gyomorgörcse volt a kismamának ha találkoznia vagy beszélnie kellett a testvérével. Aztán megszakadt a kapcsolat, a baba megszületett, mindenkivel közvetlen, kedves volt.

Majd anyuka kibékült a tesóval, elhívta látogatóba, de ugye a kicsinek nem magyarázta el előre hogy ki fog menni hozzájuk. A lényeg a lényeg, h amikor a pici meglátta anyuka tesóját, akit előtte ugye soha, rettegve bújt anyuka lábához.


Hogy ebből mi igaz, mi nem, nem tudom... De elvileg az anya-apa hangját is képes felismerni a baba a születése után, akkor ez miért ne lehetne igaz?

2015. okt. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!