Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamak van olyan hozzatok...

Kismamak van olyan hozzatok kozel allo szemely akinek nem jon ossze a baba? Ismeros, testver, baratno? Hogy fogadtak a terhessegetek hiret?

Figyelt kérdés

En a masodik babamat varom. Van mar egy 2,5 eves kisfiam.

Mikor a kisfiunkat vartam akkor egy barati hazasparnal nem jott a baba akik regebb ota probalkoztak. Nagyon sajnaltam oket. De nem beszeltek velunk az egesz terhessegem alatt csak miutan megszuletett a fiunk es kiderult,hogy naluk is jon a baba. Kicsit rosszul esett de megertettem oket. Amiota van gyerekuk ismet megint baratkoznak.


Most meg a noverem. Mar 4 vetelese volt. Legutobb mikor mi mar szerettunk volna masodik babat akkor derult ki,hogy elvetelt megint. Mondtam a ferjemnek,hogy varjunk addig amig neki ismet sikerul teherbeesni es varjuk ki a 12 hetet mert ugye akkor mar valoszinu megmarad a baba. De sajnos az a baba is elment. Viszont mi mar szerettunk volna kistesot. Vartunk nehany honapot,hogy a tesom kiheverje a vetelest es most januarba elkezdtunk probalkozni. Egybol terhes lettem. Neki en mondtam el hamar mielott meg mastol hallotta volna mert azt nem akartam. Azota sem bezzel velem. Hiaba probaltam keresni.

Szerintetek hagyjam Ot is amig nem keres meg O? Mint anno a baratnomeket?

Van esetleg mas is ilyen helyzetben?


Koszonom elore is a valaszokat!

12 hetes kismama


2012. márc. 22. 20:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Én minden terhes nöt utáltam. Nem irigykedtem, hanem utáltam öket. Nem hiányzott a társaságuk. Tudtam roluk mindent (sogornöim), de nem akartam látni a növekvö hasukat, nem akartam tudni, hogy hogyan érzik magukat. Azota van egy 3 és fél éves fiam és 38 hetes vagyok, szintén fiuval (ahogy szerettem volna).
2012. márc. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz,nagyon nehéz helyzet...nekem ugyan csak 1 vetélésem volt, de 1,5 évet vártunk a fiamra míg húgomnak egyből összejött.Ráadásul úgy volt, hogy mondták, hogy jön a baba(mi akkor már próbálkoztunk pár hónapja) aztán nálunk is jelentkezett, csak nekünk elment...


Mind1, nem is a mi történetünk fontos, csak hogy biztos nehéz neki feldolgozni ezt az egészet.

Én lehet keresném még, próbálnék vele beszélni.Aztán meglátod, ha nagyon elutasító, akkor hagyd, majd feldolgozza.

És kitartást, ez egy nagyon kemény helyzet!!!Leginkább az idő tudja elrendezni!A lényeg, hogy akármit mond, vagy vágna a fejedhez, ne akadj ki rá, mert az érzelmei beszélnek belőle!

Nekem is nehéz volt eleinte feldolgozni és sokszor sírtam, mikor UH képeket vagy videót mutatott húgom....pedig nagyon szeretem és unokaöcsémet is!!

2012. márc. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már meg volt a fiam, mikor nővéremék elkezdtek nem védekezni. A fiam azóta lassan 3 éves, de nővéreméknél még mindig nincs baba.

Nővérem hatalmas örömmel fogadt a kisfiamat, szereti, babusgatja, dícséri és azt mondja neki is ilyen okos, zsivány kiskrapek kell.

Irigységet, megbántottságot sosem éreztem részéről.

2012. márc. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem, hagyd hogy feldolgozzák. Borzasztó érzés lehet. Én most vagyok 31 hetes, tesóméknak nem sikerül, és hiába mondja hogy örül, meg már most szereti nem tudok neki hinni. Amikor elmondtuk 8 hetes voltam nagyon sírt. Nagyon sajnálom , de nem várhatom meg amíg teherbe esik élnem kell a saját életem. Te is tedd ezt nekik is összejön egyszer. Boldog babavárást.
2012. márc. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát nem egyszerű,ezt saját tapasztalatból tudom. Mi 3 évig vártunk a picurra,minden kivizsgáláson átestünk és semmi gond nem volt mégse akart jönni. A családban lett aki pikk-pakk teres lett,illetve egy év próbálkozás alatt. Nagyon örültem az örömüknek, de lelkiismeret fuldalásom volt,mert mikor megtudtam majdnem sirógörcsöt kaptam,h nekünk miért nem. Szerencsére ezeken gyorsan túlestem és ők sose jöttek rá. Aztán pont mikor már lombik központba mentünk volna egyszer csak pozitiv lett a teszt:)

Adj egy kis időt a testvérednek, túl fog rajta lépni.

32 hkm

2012. márc. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kis csúszással majdnem egyszerre akartunk babázni a sógornőmmel. Amikor pozi lett a tesztem, együtt mentünk el a dokihoz én a baba miatt, ő pedig azért, hogy a babavállalás előtt megnézesse magát, rákszűrést csináltasson stb. mielőtt belevágnak. Akkor kiderült, hogy HPV fertőzött, három magas kockázatú törzzsel. Azóta már túlesett a műtéten is, nem próbálkozhatnak a babával még egy jó ideig.

Együtt is dolgozunk, minden nap találkozunk, soha egy pillanatig nem éreztem felőle azt, hogy neheztelne rám, sőt ő is nagyon várja, hogy megszülessen a baba.


27 hkm

2012. márc. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a tesóm barátnője lett terhes rögtön az első együttlétkor. A tesóm nagyon szerelmes volt és gyereket akart, a lány nem annyira. Megtartották, de nagyon rosszul élnek, sajnos menet közben derült ki, hogy a csaj nem igazán illik a tesómhoz. Szóval mi már mikor ez a baba kiderült 1,5 éve próbálkoztunk,s gyógyszeres stimulációval sikerült, de aztán a 12. hétben elment, 3 hónap volt köztem és a lány között. Nagyon rosszul esett, de aztán túltettem magam, sokat dolgoztam, s nemigen találkoztam velük, de nem a baba miatt, hanem mert nem bírtam a csajt. Szóval aztán még 2,5 évet kellett várnom, hogy most spontán összejöjjön. Isteni csoda volt, s már előtte a Kaálit is megjártam. Nem voltam annyira féltékeny, mert úgy gondoltam, hogy addig míg lehet dolgozunk, s a jövőnket építjük. Tesóméknak nem volt semmijük, s apukáméknál dekkoltak 2 évig, borzasztó volt mindenkinek, mi külön laktunk már 5 -6 éve, de nem saját lakásban. Most jutottunk el oda anyagilag, hogy be tudunk költözni a sajátunkba. Szóval vmiért a sors, vagy az Isten így rendezte, s nem bánom, hogy így történt.

A tesódéknál vmi komoly probléma lehet, el kellene menni vmi komolyabb vizsgálatra. Bár persze biztos sokmindenen túl vannak, de vhol mégis gond lehet. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod neked sikerült, neki nem, persze elgondolkodhatsz esetleg olyanon, hogyha végképp nem jön össze nekik, bevállalsz egy bérbabát nekik.Biztos nagyon meghatná, s aztán ki tudja lehet, hogy már a hír hallatára is lenyugszik, s megszűnik a folyamatos teljesíteni akarása, s lehet spontán összejön nekik is, és meg is marad.

2012. márc. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Meg csak most jutottam ide a kerdes kiirasa ota.

Ma mutik a noveremet valami laktoszkopia vagy milyen mutet(bocsi ha butasagot irtam) de ezt se tole tudom hanem anyukanktol.

Nagyon sajnalom a tesomat. Igazabol konkretan nem tudjak mi a baja mert jok az eredmenyei is. Ferj most lesz kivizsgalva. A baba nagyon hamar osszejott nekik mind a negyszer de nem marad meg :(

Azert kicsit rosszul esik,hogy valaki(k) miatt sosem tudom igazan elvezni a terhessegeimet.

En nem is varom el,hogy oruljon a tesom ,nem tudom milyen lehet ez a helyzet de biztos nem lehet konnyu neki.

2012. márc. 23. 18:09
 9/13 anonim ***** válasza:

Hét én tudom sajnos mit érezhet szegény, és hogy az az érzés még rátesz neki egy lapáttal a meglévő problémára.

Én a sógórnőmmel voltam ilyen helyzetben, akivel nagyon jó viszonyt ápoltunk.Két vetélésen voltom túl, és nem akart harmadjára sikerülni a baba, mire egyszer csak jött a hír(nem tőlük), hogy terhes.Akkor már annyira padlón voltam a kudarcok után hogy nagyon rosszul esett.Sajnos nem tudtam eltitkolni az érzéseimet, bár neki személyesen sosem mondtam el hogy mit érzek, de minimálisra csökkentettem a találkozásokat, és tudta hogy ő is hogy megvisel látnom őt ahogy nő a pocakja.Aztán mire megszült, és is terhes lettem, azóta újra régi a kapcsolat.Nagyon szégyenlem azóta is hogy így "viselkedtem vele", de egyszerűen nem tudtam bájcsevegni vele a terhességről, mert hát egy kismamának csak az a fő témája.Mikor láttam őt félidősen gömbölyödő hassal, az nagyon rosszul esett, mivel akkor vesztettem el a második babámat.

Én keresném a kapcsolatot a helyedben, persze csak finoman, mert nekem az is rosszul esett hogy sógornőm nem kereste a társaságomat, és jobb lett volna ha néha érdeklődik.

2012. márc. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Itt a hetes vagyok megint. Olvastam itt a gyakorin egy lányról, aki ugyancsak többször elvetélt. Valami génhiba miatt. Linkelem a kérdést,szerintem beszélhetnél vele, hogy nála miket néztek, mikor kiderült a génhiba.

A laparoszkópia egy hasfalon át végzett elég kemény beavatkozás. A műtét után állandó hányás; drén a hasfalon; a has bal oldalán nyílt seb két hétig; fel se lehet kelni 2 napig.

2012. márc. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!