Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj lehet a babával? A kórházb...

Baj lehet a babával? A kórházba mit tudnak ezekkel csinálni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Tegnap az NST-n kicsit magas volt a vérnyomásom 143/74 ,kicsit vizesedem is meg alacsony a thrombocita szám a vérembe plusz még azt mondták retardált a babám mert 36 hetesen 33 hetesnek felel meg.Nagyon aggódom Nehogy valami baja legyen.egyébként a vérnyomásom eddig mindig rendben volt ez az első hogy magas lett Itthon megmértük már csak 135/85 volt.valaki van itt aki volt már ilyen helyzetben mire számíthatok a kórházban?

2015. okt. 17. 10:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem arra számíthatsz, hogy korábban kiveszik a babát, ha tartósan magas lesz a vérnyomásod, vizesedsz. Fehérjevizelés van? Patikában kaphatsz hozzá tesztcsíkot.


Megértem az aggodalmadat, de az UH is tévedhet. Nálunk a császár napján mondták az egyik fiamra, hogy hány kiló, erre pár órával később megszületett úgy, hogy fél kilóval kevesebb volt, ami nem semmi tévedés!

2015. okt. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Valóban az Uh szokott tévedni, +/- fél kg-ot jellemzően. Nekem a 38 hetes uh-on mondták, hogy 3700, és 2 hét múlva született annyival. Viszont a magas vérnyomásra nagyon oda kell figyelni, az valóban veszélyes. Nem ijesztgetni akarlak, de inkább mérd sűrűbben. Tudom hogy nehéz, de próbálj meg megnyugodni. Minden jót Nektek!
2015. okt. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
43%

Egyrészt ha ott volt csak magas a vérnyomásod, akkor az lehet az idegességtöl is.


Másrészt a gyerek súlyát/méretét UH-val nagyon rosszul lehet megsaccolni, fél kg-egy kg eltérés símán elöfordul. (Nekem a 36 héten 4 kg feletti babát mértek, a 40 héten 2950-nel született)


Harmadszor ha egy orvos ilyet mond neked, hogy a baba "retardált", akkor jobb, ha keresel még idöben egy normálisat.

2015. okt. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

:) Utolsó,a retardált szó jelentése, "fejlődésben visszamaradott"-ami orvosilag helytálló.Azokra a babákra szokták mondani,akik nem megfelelőek súlyra,méretre az általános paraméterek szerint!

Kérdező ne aggódj,ha valóban kicsi is a babád,cukros koktéllal szokták "növeszteni" de az orvos biztosan többet tud mondani erről és ha nagy baj lenne,rögtön cselekednek.

2015. okt. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Az uh sokat tévedhet. Lányomat 3,5 kg ra tippelte 3 nap múlva megszületett több mint 4,5 kg-al. Igen max cukros koktétl itatnak veled. Ha magas a vérnyomásod hamarabb kiveszik a babát. Én elmennék még egy uh-ra hogy megnézzék. És ha ott is kissebbnek látják akkor lehet valóban kisebb. Lehet elszámolták a heteket.
2015. okt. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.egyébként súlyt nem néztek uh-on hanem azt mondta az orvos kicsi a feje.a vérnyomásom meg lehet tényleg azért volt magas mert izgultam ha dokihoz kell mennem mindig minden bajom van.
2015. okt. 17. 10:49
 7/21 A kérdező kommentje:
Kiveszik alatt császárt értetek?mert rettentően Félek tőle nem tudom miért de nagyon az érzéstelenítés katéter az hogy felvágnak mindentől parázom.nagyon szeretném természetesen megszülni.
2015. okt. 17. 10:52
 8/21 anonim ***** válasza:
Kicsi a feje dologgal kapcsolatban tapasztalatom: közvetlenül szülés előtt a doki azt mondta, kicsi baba lesz, kicsi a feje. Amnioszkópiával nézte. Aztán kibújt a lányom teljesen normális méretekkel, 55 centivel, 3150 grammal, normál méretű fejjel.
2015. okt. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
A retardalt szot valoban orvosilag hasznaljak es nem suly alapjan mondjak hanem a meretek szerint. Szoval ha azt mondjak hogy retardalt a baba akkor tenyleg kisebb mint amekkoranak.lennie kellene mar
2015. okt. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
44%

Nem akarlak megijeszteni, de a leírt tünetek alapján sajnos ez kezdődő toxémiának (praeeclampsia) tűnik :( Gyakorlatilag a főbb tüneteid megvannak (magas vérnyomás, alacsony thrombocyta, ultrahang alapján retardált magzat (ami itt NEM a leendő értelmi képességeire vonatkozik, hanem hogy méretben elmarad a normálisnak tekintendőtől). Nem volt fehérje a vizeletedben? Ha nem vizsgálták, hívd fel a védőnődet, ő meg tudja nézni, végszükségben tudsz te is vizsgáló stixet venni a gyógyszertárban.


Be akarnak fektetni a kórházba? Lélekben kezd el magad felkészíteni a császármetszésre, mert ha súlyosbodik, akkor a baba és a te érdekedben ez lesz a legjobb megoldás!

2015. okt. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!