Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit mozogtok a terhesseget...

Mennyit mozogtok a terhessegetel alatt, h ne hizzatok sokat?

Figyelt kérdés
En heti 3x rubint reka tornat nyomok, meg sokat biciklizek kint a szabadban, de meg nagyon az elejen vagyok a terhessegemnek, es ha van barmilyen tanacsotok etkezest vagy sportot illetoen ami nektek bejott, azt nagyon szivesen fogadnam :)

2015. okt. 18. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Én heti kétszer jártam terhestornára a 35. hétig, utána már nem bírtam. Egyébként pedig az étkezésre figyeltem oda nagyon, hogy ne szálljak el, csak mert "kettő helyett ehetek".
2015. okt. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem ugráltam, mint a hülye, helyette normálisan étkeztem, de még véletlenül sem éheztetve magam.

Annyit híztam, amennyit kell és a 90 %-a le is ment. Annyi maradt amennyi meg a szoptatáshoz kell.

2015. okt. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én sosem tornáztam extrán, kifejezetten vékony alkat vagyok. 20-21 kg-t híztam az első két terhességem alatt, kb. a babák egy éves korára kicsit kevesebb lettem a kiinduló súlyomnál.

A harmadik babával viszont a 24 héten kiderült hogy terhességi cukrom van. Ekkor szigorú diétába kezdetm, és mivel túlhortdam a babát, a 42. hétig már csak egy kg-t híztam, összesen 13-at.

Ami miatt ezt írom, ha nagyon fontos ez Neked, akkor tarts 180 CH-s diétát, úgy mindent megkap a babád, Te viszont nem fogsz hízni.

Ennek a diétának nézz utána, kis tanulást igényel, de nem vészes.

Ha meg csak "lazábban" próbálod, akkor ne egyél semmi cukrot és a szénhidrátból is csak visszafogottan, tehát inkább fehérje és zsírban gazdagon étkezz.


Sportból én úgy tudom, hogy ha előtte sportoltál, akkor azt kímélően, az adagra figyelve folytathatod amíg jól esik, viszont új sportba nem szabad kezdeni terhesen.

Kivétel a terhes torna, az mehet szülésig, persze csak ha komplikációmentes a terhességed.

2015. okt. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

En azt hiszem, hogy ezt a normalis taplalkozassal tudod a leginkabb karbantartani. Azen kivul mozgasban inkabb az a jobb, aminek koszonhetoen fitt es mozgekony maradsz. Gondolok itt pl a setara, gyaloglasra, hazimunkara is akar, tehat hogy ne lustuljon el az ember. A terhestorn is jo, en is csinaltam, nah de attol a 20-40 perces mozgolodastol booooven lehet sokat hizni akkor is, ha minden nap csinalja az ember. Persze jo, mert az izmokat karban tartja, de a hizast onmagaban meg nem akadalyozza.


Szoval en azt mondom, hogyha a terhessegeddel nincs semmi gond, akkor maradj furge, mozgekony es figyelj arra, hogy rendszeresen ne egyel felesleges dolgokat.

2015. okt. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem tornáztam 3.5kg híztam az egész terhesség alatt.
2015. okt. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Biciklizést a rázás, és a szédülés veszélye miatt abbahagytam, helyette nagyokat sétáltam. Előtte bicikliztem, aviváztam, úsztam és jógáztam felváltva heti 2-3x.


A 2-3. hónap pont a nyári hőségre esett, amikor örültem, ha hányinger nélkül túléltem az adott napot, így a séták is volt, hogy elmaradtak. Aztán ahogy jobb idő lett, végre el tudtam kezdeni a kismamatornát, most jógázok, és kismamás hátizomgyakorlatokat végzek séta, és némi kirándulás mellett. A hátizomtorna nekem nagyon bejött, muszáj napi szinten csinálnom, mert ülőmunkát végzek, és ahogy nő a hasam, az is rátesz egy lapáttal, nekem rengeteget segít már napi 10 perc is.


19,8-as BMI-vel kezdtem, az első trimeszterben lement 1 kiló, most a 22. hétben járok, mostanra ez visszajött, és mellé még egy kiló, tehát a kezdő súlyomhoz képest 1 kilóval vagyok több. Az evésnél csak arra figyeltem, hogy ne legyenek benne adalékanyagok, meg a szokásos dolgokra (tojás, nyers hús, stb.). Igyekeztem a fehér cukros, fehér lisztes ételeket a minimumra csökkenteni, minden nap gyümölcs a reggelim, és a tízóraim. Eszek húst, gabonát, valamennyi zöldséget, halat, krumplit, igyekszem változatosan enni, most, hogy már elmúlt a hányinger.


Néha befigyel egy kis csoki, süti is, de nem viszem túlzásba. Sokszor eszem kis adagokat, de a nassolást próbálom kerülni. A hasam már szépen nő, de máshol nem látom, hogy híztam volna, a combom, karom ugyanolyan vékony, mint volt. Sőt, szerintem a jód szedése miatt még vékonyabb is lett, szerintem az első trimeszteres fogyás is amiatt volt, mert előtte szigorú diétát tartottam hosszú időn át a hormonjaim miatt (nem kalória, hanem a bevitt ételek fajtája szempontjából).

2015. okt. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
En amig birtam addig tornaztam. Jo is volt, de most mar nem birom. Etkezessel tartom a sulyom amugy etkezessel lehet legjobban kordaban tartani. En javareszt alig mozgok es stagnal a sulyom halistennek.
2015. okt. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Uu koszi :) igazabol alapbol sportos alkat vagyok. A terhessegem elott is sokat sportoltam, kivanja is a szervezetem a mozgast.. Pl egy seta nem eleg nekem, lehet nagy pocakkal az lesz majd (18 hetes vagyok) Viszont imadok nasizni.. Soha nem eszek sokat egyszerre, de mindig csipegetek vmit. Eddig ezt a sporttal tok jol tudtam kompenzalni..
2015. okt. 19. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!