Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hányszor és miket esztek,...

Ti hányszor és miket esztek, hogy ne hízzatok rohamos ütemben? El keseredtem. Mik azok az ételek, amik táplálóak, de nem hízlalnak annyira.

Figyelt kérdés

Eddig soha nem voltam hízékony, enni is csak nagyon keveset tudtam. Most hogy babát várok állandóan éhes vagyok. Étkezések között pici háztartási kekszet, puffasztott rizst szoktam enni, vagy gyümölcsöt.

Dolgozok ugyanugy, mint előtte. Tehát a mozgás is meg van. Majdnem 20 hetes vagyok. Bsba jól fejlődik.


Már nem eszek rántott dolgokat. Hasabburgonyat sem szoktam. Mit szaműzzek még? És mit egyek?


2014. jún. 17. 07:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy ettem, mint azelőtt és nem híztam sokat. A keksz, puffasztott rizs , hasonló nasik a legrosszabbak a hízás szempontjából.
2014. jún. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Korpás keksz. Meg ha van időd, kedved és nem tiltja a doki, akkor a kismama torna sokat segít. Én a 8. hónapig tornáztam, alig jött fel valami. Aztán már nem volt kedven hozzá, így az utolsó hónapban összeszedtem mégegyszer annyit, mint addig.
2014. jún. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én semmit nem változtattam az étkezésemen, sőt talán még kevesebbet is eszek, mint előtte és persze egészségesebben is mint régebben mégis feljött 20 kiló...nagyon durván vizesedem a 30. héttől.:( 39hkm
2014. jún. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Munka utan napi egy órát minimum sétálok. Tornára sajnos nem jarhatok. :(
2014. jún. 17. 08:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem muszáj volt diétáznom, nem túlsúly, hanem inzulingondok miatt (PCOS, várandósság előtt, és utána is mindig-mindig diétáztam) leírom, miket ettem, hátha segít.


Reggeli: zabpehely cottage cheese-zel, vagy banánnal, teljes kiőrlésű. kenyér mondjuk pirítva, olivaolajjal locsolva (csak picit), erre rukkola, paradicsom, feta, mozzarella, mikor mi. Ritkán valami édesebb: joghurt egy házi tk. keksszel (kókuszos, répás, mézes, diós, sokmagvas).


Tízórai: csak valamilyen smoothie, vagy egy pohár gyümölcslé, néha igazából csak egy kávé volt (persze cukor nélkül).


Ebéd: hát ez igazából nagyon változatos, példák:

- leves: krémleves (brokkoli, cukkini, répa, újkrumpli, hagyma, fokhagyma - ezek a kedvenceink)

-halak (pisztráng, naphal), rákok, kagylók, vajon pirítva, fokhagymával

-húsok: keleties fűszerezésű csirkék, pulykák, comb, szárny, mell főként, vagy friss fűszerben pácolva ugyanezek, vagy mozzarellával, fetával együtt sütve (hús és sajt közé egy levél fűszernövénnyel nagyon finom), ritkán sertéshús (szűzpecsenye leginkább, borskéregben, vagy natúr fűszerezéssel)

- zöldségek töltve: cukkini belsejét kikaparod, tepsibe teszed, sózod, borsozod, a cukkinibe teszel olívabogyót, egy fél koktélparit, és egy baconbe csavart feta vagy mozzarella vagy gouda szeletet, pár szál kakukkfűvel, olívolajjal meglocsolod, kisütöd, ugyanígy mehet a padlizsán is, de van, hogy csak zöldségeket sütünk vegyesen, mikor mit: cékla, cukkini, répa, édeskömény, paradicsom, hagyma, fokhagyma, só, bors, olívaolaj és kisütöd.

- Köret: bulgur (paradicsommal, almával, salátaként, bárhogy), kuszkusz (ugyanúgy mint a bulgur), és leginkább: saláta. Madársaláta, rukkola, sima endívia. REngeteg dolgot tehetsz hozzá. Ha főételként eszed, akkor mehet bele hal vagy csirkemell is, ha köretként, akkor paradicsom, olívabogyó, alma, zeller, répa, kígyóuborka, és még kb. ezer dolog. Öntetekből is sok van, én az ecetes-olajosokat szeretem,férj is, ezért nálunk ezek futottak. (Tudom, ezt sok férfi nehezen veszi, nálunk a férjem orvos, és ő is nagyon elkötelezett az egészséges étkezések mellett, így könnyű volt, de pl. a tesóm azt mondja, belehalna, ha ilyeneket kéne enni, ő az a tipikus rántott és pörkölt húsok, más nem.)

- Uzsi: zeller és joghurt, kekszek (házi, mindig, teljes kiőrlésű, cukormentes), néha torta: répatorta, céklatorta, vagy gyümölcs

- Vacsi: kb. mint a reggeli.


Folyadéknak: víz. Más nem.


Én így 6 kilót híztam várandósan (az elején fogytam), ebből 4 kg volt a lányunk.



Még egy: mi csak mostanában hagytuk el, mert a két évesünk tejérzékeny egy hónapos korától, de nem fogyasztunk tejet, és az is nagyon sokat jelent hízás szempontjából. Tejszín helyett rizs- vagy mandulatejszín, kókusztej az édességekbe, tej helyett meg rizs, zab, mandulatej. Nagyon finomak. Persze, magunktól nem hagytuk volna el, de kellett valami megoldás, hogy a lányunk is azt ehesse amit mi, mert nem akartunk neki ételre nemet mondani (nagyon jóevő, haspók kiscsaj), és beváltak ezek a "pótlékok", rászoktunk.



Nálunk mindenki így eszik amúgy (a kétévesünk is, bölcsit is igyekeztünk aszerint választani neki pl. hogy az étkezés kicsit "reformabb" legyen), terhességtől-mindentől függetlenül, és nagyon bejön.

2014. jún. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
180hos szénhidrát diétát ajánlom nem kell koplalnod ehetsz szinte bármit (banán szőlőt nem mert igen magas a cukortartalma ezáltal a szénhidrátartalma is.) Neten keress rá!!33hkm
2014. jún. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!