Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől lehetett ez? Iszonyúan...

Mitől lehetett ez? Iszonyúan megijedtem. Valakinek volt hasonló?

Figyelt kérdés
Ma reggel éppen szendvicset csináltam,és olyan rosszul lettem hogy azt hittem ott ájulok el...Multkor már írtam,ugyanez volt,csak most kicsit másképp.Hirtelen elsötétült minden,gyorsan leültem,de nem lett jobb,eddig multkor ugyanez volt,csak most annyi különbséggel,hogy most nem mult el hogy leültem,zúgott mind a ét fülem,szóval se nem láttam,se nem hallottam,így csukott szemmel elindultam be a szobába hogy lefekszek,2 lépést mentem,és elkezdtem öklendezni,épphogy beértem a wc-re,és "hánytam".De nem is olyan hányás volt(bocsánat hogy részletezem,csak hátha így érthetőbb),csak ami egy öklendezés során feljön,(mintha 2-őt "köptem"volna kb)szóval semmi kaja,csak szintelen,és marta a torkom kicsit.Párperc mulva minden rendbe volt,mintha mi sem történt volna...de nagyon megijedtem,3hete volt ugyanez,csak "hányás"nélkül,és most később is mult el azért,és nemtudom mitől...legutóbb a vérnyomásom 110/50volt,előtte 110/70 2szer is,azt mondták ezek jók..szóval nemtudom mitől lehet ez...de félek nagyon,pláne hogy már 2szer is volt egy hónapon belül...Valakinek valami ötlet hogy mitől lehet?1hét mulva megyek legközelebb orvoshoz csak.(18hetes kismama)
2010. márc. 16. 20:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
én a helyedben már holnap mennék.nem vagyok orvos,de ez hogy havi 2x is előfordult,nem épp normális terhességi tünet
2010. márc. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

a hormonok okozhatják.

én nem voltam még terhes,nekem a fogamzásgátló okozott ilyen tüneteket azt mondta az orvosom.

vérképed milyen?

2010. márc. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
nyugi, hormonok, valakinel 9 honapig van ez!
2010. márc. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A vérképem tökéletes azt mondták,bár most van gyulladásom,gyökérkezelik a fogam,de annak nemhiszem hogy lenne ehhez valami köze,mert az elsőnél még nem voltam fogorvosnál,csak multhéttől járok,bár nemtudom,de remélem nincs semmi nagybaj..:(
2010. márc. 16. 20:22
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekem is előfordult ilyen egyébként is nah,de terhesen rosszabb volt az egész :S Igaz már feltudok rá készülni mert úgy kezdődik,hogy nagyon melegem lesz majd teljes sötétség zúg a fülem és az erőm is elmegy aztán hirtelen minden okés lesz csak egy kicsit elkezdek fázni. Van mikor pár másodperc de van mikor sokkal több,ilyenkor ne sétálgass semerre,mert nem lenen jó ha elesnél,ha olyan helyen vagy egyből üljél le vagy guggoljál a lényeg,hogy közel legyél a földhöz.Nekem is ilyen vérnyomásaim voltak csak picit alacsonyabb,mikor panaszkodtam a dokinak azt mondta,hogy a reggelt legalább fél liter innivalóval kezdjem.

2010. márc. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Akkor lehet az innivaló si közrejátszik nekem,mert sajnos nemtudok sokat inni:S Napi másfél liternél nemtudok többet ,mert az is "visszajön"majdnem,bármit iszok,annyira nem esik jól...néha már sírni tudnék hogy egyszerűen nemtudok annyit inni amennyit kéne,hogy nehezen megy le...mondta az orvosom is hogy napi 3litert kéne innom minimunm,de nem megy..:(Mert érzem ha már nem esik jól,öklendezek,kihányni meg azt a keveset nem szeretném..
2010. márc. 16. 20:30
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál, az tipikusan az, amikor hirtelen leesk az ember vérnyomása.
2010. márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nekem a 2. trimeszterben fordult elő párszor ugyanez.nálam is úgy kezdődött mindíg mint az egyik válaszadónál h iszonyat melegem lett,aztán sötétülni kezdett minden,aztán jött a többi amiket te is leírtál.nálam sem mindíg segített ha leültem,vagy elfeküdtem,de azért általában igen.olyan hányást produkáltam én is mint te.alacsony vérnyomás miatt volt nekem,és a doki azt mondta amég nem vészes a dolog vagy nem rendszeres addig nem kell vele törődni.volt h engem a postán kapott el,na hát azt senkinek nem kívánom.abban az időben sehova nem mertem egyedül menni,boltba sem.aztán hirtelen elmúlt szerencsére.
2010. márc. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy ugyanolyat ettél mint a múltkor? Én a lányomnál például a pritaminpaprikától hánytam. Még akkor is, amikor "csak" a tavaszi felvágottban volt pár darabka. Ezek után kerültem és többet nem hánytam. Hátha csak ez a baj. Azért említsd meg a dokidnak, ha mész, de szerintem emiatt felesleges elmenni külön. Tarts ki!
2010. márc. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez már velem is előfordult, most a terhesség alatt, de amugy is már párszor.Szerinem ilyenkor leesik a vércukrod.Legalább is nekem attól van.Elkezd zúgni a fülem, elmegy a látásom, melegem lesz, távolinak hallom a hangokat, és akkor jön a hányás, vagy az ájulás.

Próbálj kicsit jobban odafigyelni a folyadékbevitelre, és sose legyen üres a pocid.

21 hetes km.

2010. márc. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!