Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj ha 14 hetesen még nem...

Baj ha 14 hetesen még nem volt laborvizsgálatom?

Figyelt kérdés
már voltam UH-n, genetikai UH-n de laboron meg más vizsgálaton még nem. Ez baj?
2010. márc. 16. 20:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem szerencsés. Legalább egy alapszűrésnek lennie kellett volna: szifilisz, hepatitisB szűrés, toxoplazma-szűrés, vércsoport-meghatározás.
2010. márc. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
igen ezért nem értem, mert itt olvasom, hogy sokan már elöbb túlesnek ezen.
2010. márc. 16. 20:35
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez volt az első, amikor megjelentem 8 hetesen terhesgondozáson.
2010. márc. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
hát kellett volna már h legyen.mikor nekem az uh kimutatta a babát a doki egyből adott egy csomó beutalót,beleértve a laborbeutalót is.teljes vérkép,vércsoport meghatározás,szifilisz,meg ijesmi.
2010. márc. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden trimeszterben kell csinálni nagylabort, úgyhogy elég baj... Védőnő nem adott beutalót? Nem csak vért, hanem pisit is kell nézni minden trim-ben a laborban... Ezen kívül vannak olyan szűrések, amiket jó a terhesség elején (is) megcsinálni, mert ha baj van velük, akkor még időben lehet kezelni... pl. hepatitis, Wassermann, ellenanyagszűrés, TSH, stb...
2010. márc. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
még kiskönyvem sincs. Mikor elöször voltam 10. hetesen megkérdeztem a dokit, hogy mikor kell mennem védönöhöz, kiskönyv, stb. erre csak annyit mondott, hogy majd. És evvel el is volt intézve.
2010. márc. 16. 21:18
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Szia. Nálunk a 16. héten van először vérvizsgálat, addig nincs. Illetve a kombinált teszt miatt van egy 1 kémcsöves vérvétel a Down szűrés miatt, de ott csak és kizárólag azt nézik, tehát az nem számít rutin-szűrésnek.

Viszont a védőnőhöz Neked kell magadtól elmenned. Elvileg a 12. hétig el kellett volna, de gondolom nem lesz túl nagy baj belőle, ha most mész. Tudd meg, hogy hova tartozol, melyik védőnői körzethez és azzal a lelettel menj oda, amin először megállapították a szívhangot. Hidd el, a védőnő felkeresése a Te dolgod, én megértem, hogy nem tudtad, meg hogy az orvos nem mondta... De sajnos olyan világban élünk, hogy muszáj magunknak lépni.


Boldog babavárást,

27 hetes kismama

2010. márc. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk(Budapest-külkerület) bizonyított terhesség után(mikor már van szívhang is) azaz kb 8hetesen elküldenek az első vizelet- és vérvételre,rögtön utána a védőnőt is felkell keresni.

Szerintem is fontos ez a "korai" laborvizsgálat!!

2010. márc. 17. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én már voltam védőnőnél, tegnap genetikai uh-n vérvételen,de ilyen laborcuccon még nem. Védőnőhöz azért kell menni, mert ő adja a papírokat a további vizsgálatokhoz. Erről azonban nem tudtam.
2010. márc. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az sztk ellátás protokollja szerint az első vérvétel a 16. héten van. Aki magánorvoshoz jár annak általában előbb megcsináltatja a dokija.
2010. márc. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!