Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi toxémia - akik...

Terhességi toxémia - akik érintettek (voltak) válaszolnának néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam a témában, de mégsem világos minden. Tapasztalatokra lennék kíváncsi olyan anyukáktól, akik érintettek vagy érintettek voltak: mik voltak az első tünetek és kb. mikor jelentkeztek? Mi alapján mondták ki végül a diagnózist? Hogyan kezelték? Hogyan alakult végül a terhessége, szülése? Egészséges lett végül a gyermek?


Köszönöm a válaszokat!


2015. okt. 20. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
36. héten az NST-n 170/100-as vérnyomást mértek és volt egy kevés fehérje a vizeletemben, illetve nagyon vizesedtem. Rögtön szülőszobára vittek, ahol kaptam infúziót és 2 fajta vérnyomáscsökkentőt. Közben figyelték a magzati szívhangot persze. Kb. 2 óra múlva a vérnyomáscsökkentők levitték a vérnyomásom 120/80-ra. Két hétig megfigyeltek osztályon, nem volt semmi gond. 38.héten hazaengedtek, mert helyi lakos voltam és pont Húsvét jött. 39.héten spontán megindult a szülés, természetes úton szültem, mert teljesen rendben volt a vérnyomásom szüléskor. Egészséges fiút szültem. Viszont fiamnak beszédproblémái vannak, most 5 és fél éves. Nem tudom, hogy ez visszavezethető-e a terhességi magas vérnyomásra v. a gyógyszerekre amiket kaptam.
2015. okt. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A 36. héten görcsöltem és volt egy pici vérzésem, így bementünk a kórházba, ott egyből bekerültem a vajúdóba, mivel 3 perces fájásaim voltak, de mint kiderült utóbb, csak jóslók voltak, mivel nem tágultam és csak a 36 hétnél tartottam, így nem indítottak, viszont akkor már jelentkezett a magas vérnyomás, illetve a kisfiam szívhangja is rossz volt. Kaptam nyugtatót, aztán minden elmúlott, kikerültem az osztályra, ahol másfél hétig feküdtem. Akkor már folyamatosan napi 3 szem vérnyomáscsökkentőt és 3 szem szívritmus szabályozót szedtem, annyit mondtak, ha ennek ellenére is magas lesz a vérnyomás, akkor indítják a szülést. Ekkor többször is volt fehérje a vizeletemben, vizesedni vizesedtem, de arra annyit mondtak az orvosok, hogy az a kismama is vizesedik, aki nem toxémiás, tehát ez igazából nem tünete. Aztán a 38. héten este nagyon megfájdult a fejem, éreztem, hogy majd kinyomja valami a szemem, ilyen érzésem volt, így szóltam a nővérkének, aki kétszeri magas vérnyomás után egyből cuccoltatott a szülőszobára. Közben magától szivárogni kezdett a magzatvizem, de nem folyt el teljesen, így burokrepesztés történt, kaptam oxitocint, viszont nagyon nehezen tágultam, kézzel tágítottak, már a toló fájásoknál tartottam, de még mindig nem tágultak ki kellőképpen, akkor már nagyon rosszul voltam a vérnyomástól, akkor kiderült, mikor meglett a kellő tágulás, hogy a kisfiam akkora, hogy nem "fér ki", tehát azonnal vittek császározni, amit altatásban végeztek. És teljesen egészséges a kisfiam, tehát semmit nem befolyásolt rajta a toxémia.
2015. okt. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy írtatok, nagyon hasznos volt olvasni a tapasztalatokat!
2015. okt. 20. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!