Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes vagyok, a rosszulléttő...

6 hetes vagyok, a rosszulléttől nem kívánok semmit, milyen ételeket ettetek ebben az időszakban?

Figyelt kérdés
Ami lehetőleg bent is marad. Köszi :)

2015. okt. 24. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Majd meglátod, hogy Neked mennyire lesz vészes.

Nekem nagyon az volt, főleg a 7. héttől.

Bármit ettem, azt kihánytam, ès egész nap hányingerem volt.

A folyadékra kell figyelni, h ki ne száradj majd, és magadnak kitapasztalni, hogy mi megy le.

Eleinte nekem a citromos víz volt, amit meg tudtam inni, kortyonként!

Sokaknak a cola válik be, nekem az se.

Esetleg mèg gyömbért reszelhetsz a vízbe, amit iszol, az is segíthet, mondjuk nekem a darabkàktól is hànyingerem lett, de az kevesebbszer jött ki :)

Ételek:

Pár napig csak ropit tudtam enni (néhány db-ot), főtt krumplit sok sóval, pici vajjal.

Később leveseket pár kanàllal, gyümölcsöket.

A húsra gondolni se tudtam, ma már talàn egy picit tudok enni, de még mindig nem az igazi.

Akkor a keksz az, ami mèg segíthet, nekem a sima háztartási vált be, pár db-ot tudtam enni egy nap.

Persze minden, amit leírok, ki is jött, csak annyi, h ezeket le tudtam nyelni :)

Később főzelékek pár kanállal, vajas kifli, pirítós kenyér, melegszendvics, a nehéz, zsíros ételeket viszont kerüld el.

Eleinte az édességet nem kívàntam, aztán úgy 11 hetesen az is lement, pár kocka csoki.

Esetleg tésztafélék, ja és sok pilóta piskótatallért ettem :)

Mostanàban kakaó/tea, virsli vagy szendvics, mézes kenyér reggelire/vacsorára.

Kitartás, egyszer jobb lesz!

16 hetes vagyok, de néha még mindig hányok!

2015. okt. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mndenkinek mas😊

Nekem piritos, egy bnomnek a palpusztai sajt hagymaval, egy masik pedig paradicsmos heringet evett😊.

Probald ki, csak egy falatnyit, ha bent marad, az mar fel siker😊

2015. okt. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én előtte pár hónapig eü okoból elég keményen diétáztam, lisztekből is csak zabliszt, maglisztek, semmi cukor, műzliből zabpelyhes, zöldség, gyümölcs, és teljes kiőrlésű gabonából készült ételek (semmi állati eredetű, tehát se hús, se tejtermék, se tojás). Ez kb. a 6. héten borult, rá sem bírtam nézni a zablisztes, mega teljes kiőrlésű dolgokra. Fehér lisztet, és cukrot szölőévente egyszer ettem már előtte is évek óta, hát onnantól visszaállt a hagyományos kontinentális reggeli:D Nestlé Fittness műzlit ettem, ha már a zab nem ment le, meg egyéb cukrosakat, mint a Ciniminis, tej, joghurt, krumplipüré olvasztott sajttal (krumplit is kábé fél évente egyszer, ha egyáltalán ettem).


Persze ezt ne úgy képzeld, hogy minden tápanyagmentes, kalóriadús kaját összeettem, szerencsére azért a mértéket tudtam tartani, meg a gyümölcsevés megmaradt. Az első trimeszteren, főleg a hányingeres időszakon engem az alma segített konkrétan át a fentebbieken kívűl. Aztán valahol a 13-14. hét környékén jobban vissza tudtam állni a normálisabb ételekre.

2015. okt. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
vajas piritós almával hetekig
2015. okt. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én levest, tejbegrizt és narancsot/almát birtam csak enni. Sokszor egyél keveset. 12+5 hkm.
2015. okt. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!