Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen esetben ti hogy szólnáto...

Ilyen esetben ti hogy szólnátok munkahelyen a terhességről?

Figyelt kérdés
Kb. 4 hetesen vérzéssel ügyeletre mentem, ahol szóltak, mivel 7végére esett, legközelebbi munkanapomon menjek el nőgyógyászatra, aki kiírat háziorvossal. El is mentem, ahol közölték velem, mivel még most voltam ügyeleten, így várjak két hetet, amikor is épp esedékes a nőgyógyászati vizsgálat, s a 6. hétig semmiképp nem célszerű közölni a munkahelyen a terhességet, főként, hogy a jelenlegi jogszabály kimondja, hogy nem vagyok köteles közölni. Háziorvos kiírt, de mondta, hogy 9-es kóddal, viszont míg nem adom le a tp papírt, nem látják. Az minden oké, csak mondta a háziorvos, hazudjam azt, ha kérdezi a főnököm, hogy nem tudom miért írtak ki. S most lassan lejár a táppénz, s úgy tervezem, amint megvan a nőgyógyásznál a lelet, aznap mennék vissza háziorvoshoz, s másnap jelenteném be a melóhelyen. Jogász is ezt ajánlotta, hogy első alkalommal két hétig ugy is a háziorvos ír ki, aztán a nőgyógyász, s amint meglesz a lelet, szóljak. Viszont ha bemegyek, nem tudom mit is mondjak, vagy ha a főnök megkérdezi, miért nem mondtam el, ilyen esetre se a jogász se a nőgyógyász nem mondott semmit. Sok kismamát engedtek el terhességük alatt, s melóhelyemen is egyet, s ezért is kérdeztem rá jogásztól, mielőtt megszólnátok, mert első terhességem se volt probléma mentes, beteg gyerek mellett meg nem mindegy, hogy a következő után csak gyest vagy gyedet kapok.

2015. okt. 24. 19:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"Sok kismamát engedtek el terhességük alatt,"


Mi van?

Ha Mo.-n élsz, határozatlan a szerződésed, nem vagy própaidőn, akkor nem bocsáthatnak el.

2015. okt. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Jogász akkor nem világosított fel rendesen, mert nem rúghatnak ki terhesség alatt. Sőt utána sem, amíg gyeden/gyesen vagy. Ha visszamész dolgozni, akkor már igen.
2015. okt. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Jogász azt mondta, hogy nem rúghatnak ki, azzal nincs is gondom. Viszont a gyermekem betegsége miatt, s mivel elsőnek is veszélyeztetett voltam, mondta, hogy első alkalommal míg háziorvos ír ki, nem ajánlatos bejelenteni, hanem amint a házi orvosi táppénzt letudtam, s amikor is már a nőgyógyásztól is van papírom. Mivel olyan helyen dolgozom, ahol fizikai munkát végzek. De még nőgyógyásztól nincs papírom csak ügyeletről, hogy petezsákot láttak, s terhesség korai szakaszában járok, életképess embrió még nem látszik.

Abban felvilágosított, hogy nem rúghatnak ki, viszont a nőgyógyászati papírt mondta h célszerű megvárni, s hogy első alkalommal úgy is a háziorvos ír ki, s akor célszerű más betegséget hazudnom. Viszont a háziorvos a nőgyógyásztól kapott papír alapján, amin az áll h fenyegető vetélés, 9-es kóddal írt ki. Viszont ez minden oké, de mivel azt is mondták, hogy nem kötelességem megmondani, miért is vagyok itthon heteket, bár előre sejtettem, megkérdezi a főnököm. Erre mondták is, válaszolhatom azt, hogy nem mondta meg a doki. De arra nem mondtak semmit, hogy olyankor mi van, ha bemegyek, hogy is közöljem, mit mondjak, hogy miért nem mondtam el. Arra gondoltam, azt mondom, hogy nőgyógyász szólt, hogy várjam meg a következő vizsgálatot, s én is ugy láttam jónak, hogy elsőnek megvárom legyen szívműködés. S a jogszabályra hivatkoznék. Vagy valami ilyesmi. Azt én se értettem miért ne lehet egyből elmondani, de ha már a jogász s nődoki is egyből ezt mondja, biztos van hozzá köze, de ha védettek vagyunk, számomra ez érthetetlen.

2015. okt. 24. 20:26
 4/13 anonim ***** válasza:
Tok mindegy, hogy milyen kód van a tappenzes papíron, ha terhes vagy, nem rúghat ki.
2015. okt. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy olyat válaszolni a miért vagy tappenzen kérdésre, hogy nem tudom/nem akarom megmondani /nem mondta az orvos nagy baromság.
2015. okt. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azzal én is tisztában vagyok, de nekem ezt javasolták. Csak azt nem értem, hogy a 6. hét előtt miért nem lehet elmondani a terhességet? Mert a nőgyógyász egyből azzal kezdte, mikor táppénzt javasolt, hogy mivel még csak 4 hét körül vagyok, a 6. hétig nehogy szóljak, s a jogszabályt hangoztatta, hogy nem vagyok köteles a terhességemről beszámolni. Várjam meg, míg ahhoz a nőgyógyászhoz nem jutottam el, akihez fogok járni. Mert ugye túl korán mentem a vérzés miatt, s a 6 hét körülre van rendes időpontom ahhoz a dokihoz akihez tartozom. De leginkább az érdekelne, aki utolag a táppénzes állomány megkezdését követő egy hét után jelentette be, az hogyan tette. S lehetséges-e mivel még nőgyógyászatilag nem vagyok megvizsgálva, ügyeleti uh-t kivéve, s nincs róla semmi papír hány hetes vagyok, mikor van a szülés várható időpontja, s petezsk méretén kivül semmi bizonyítékom nincs, lehetséges, ezért se ajánlották?
2015. okt. 24. 20:43
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Max azért ajánlotta, mert elég gyakori a korai vetélés és ha vagy olyan szerencsetlen, hogy veled is megtortenik, utána lazán lapátra tehet a főnököd
2015. okt. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Akkor én is leírom; teljesen mindegy, hogy van-e róla papírod vagy nincs, NEM RÚGHATNAK KI, ha terhes vagy, így mindegy, hogy most vagy 2 héttel később mondod el, de nem hiszem, hogy a munkáltató örülni fog neki, ha kamu dolgokkal átvered. Ha ki akar rúgni, így is úgy is kirúg, papírral vagy anélkül, 4. vagy 6. héten, de nem kapsz pirospontot, ha hazudsz neki. Értem, hogy még korai a dolog és ez ilyen korai szakaszban eléggé magánügy, még bármi megtörténhet, de én úgy tartom korrektnek, ha bármilyen okból hetekre elmegyek táppénzre, közlöm annak okát, ha jogilag megkérdezhetik, ha nem.
2015. okt. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ahogy az utóbbi válaszadó írta, ezzel én is így vagyok, én is korrektebbnek tartottam volna ha szólok, de ha már nem egy, s mellette szakember ajánlotta, biztosan van valami oka. Bár én is tartok tőle mit fog hozzá szólni. Viszont leginkább a kérdésem az lenne, igy ilyen esetben hogy szokták közölni, mert ha már a nőgyógyász is egyből azzal kezdi, semmiképp ne mondjak semmit, míg a hat hetet meg nem vártam, akkor gondolom más is volt már ilyen helyzetben s leginkább ez érdekelne, ilyenkor hogyan illő ezt közölni? Ki hogyan tette? Az hogy örül-e neki vagy sem, biztosan nem, ettől én is tartok, de mivel ok nélkül nem mondana gondolom ilyet egy jogász s plusz egy nőgyógyász, ennek biztosan van valami oka. S nem hiszem h egy nőgyógyász csak egy embernek mondana ilyet.Elküldeni semmiképp nem tud, mert nem vagyok köteles aláírni a szerződést. Azzal tisztában vagyok. Ezt nem értettem, de mivel megtörtént s eredeti kérdésem az volt, ezt hogyan lehet közölni, hogy ez van, s a miért nem mondtam el kérdésre mi lenne a legmegfelelőbb, hogy ne legyen belőle gond
2015. okt. 24. 22:40
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem tiszta. Ezek szerint már hazudtál?

Akkor mindegy, hisz ha leadod a tp papírt kiderül. Hiába mondasz bármit is.


A háziorvosod rosszul járt el, mert a petezsák még nem jelent élő terhességet,így nem 9-essel kellett volna.


A nőgyógyász talán azért 6 hetet mondott, mert kb. akkortól van pulzálás, azaz élő terhesség.


Az átlag nem mondja el a munkahelyén (és másoknak sem) a 12. hétig, mert odáig nagy a vetélés esélye.

2015. okt. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!