Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkahelyen mikor érdemes...

Munkahelyen mikor érdemes szólni a terhességről?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék kitolni a kollégákkal, de magammal sem.
2009. máj. 1. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon optimista voltam, tudtam hogy a babóm egészsége és én már 8 hetesen szóltam a főnökömnek, utána a kollágáknak is. Nagyon megköszönte, hogy időben szóltam és tud helyettest találni amíg nem leszek és mondta, hogy dolgozzak amíg tudok és akarok utána elmehetek tp re amikor gondolom, nem bántam meg hogy szóltam.
2009. máj. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
én 3 hónapos kor előtt nem szólnék senkinek,az egy nagy vízválasztó + fontos,hogy meglegyen a kismama könyved,mert akkor már nem küldhet el. azt is gondold át,meddig akarsz dolgozni,én például 6 hónapos koromig dolgoztam.
2009. máj. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

szia!


Én picit "babonás" vagyok , úgyhogy a 12. hét után szóltam. De bármikor is szólsz "védett" személlyé válsz.A terhesség nem "kiszúrási faktor". A főnököd nem rúghat ki, a kollégákkal való kiszúrás meg relatív. /nem egy nagy család vagytok, ez egy munkahely :))/


1 kismami

2009. máj. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Gratulálok a babicához!

Általában megvárják a mamák a 12-dik hetet, de sokszor előbb kiderül, főleg, ha vannak szemfüles kolléganőid.(nekem akad pár) Jobb, minél előbb tudatni, legalábbis a főnökkel.

Kedvezményeket is kaphatsz, pl. nálunk 4 munkanapot adnak a szabin felül, ami a várandóssággal összefüggő vizsgálatokra kivehető.

2009. máj. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. máj. 1. 18:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! Vannak azért fontos dolgok, mint pl. kötelező vizsgálatokra a munkáltatónak el KELL engednie, NEM túlóráztathat, NEM rúghat ki (ez határozatlan idejű áll. szerződésre).


Ha jó bent a légkör és normálisak, jobb előbb szólni, legalább kisfőnöknek, ha rosszul vagy, elájulsz, tudják mi van. Én pl leestem a lépcsőn... Az én példám kivételes, de nem bántam meg, hogy hamar elmondtam.


Ennek köszönhetem, hogy még 1 nap táppénzen nem voltam idén, sokat dolgozom itthonról és ez nagyon szupi!


A kollegák csak a 11. héten tudták meg.


22 hetes kismami

2009. máj. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok... persze más a helyzet, ha emiatt hátrány érhet. Akkor várj addig, mig csak tudsz és még nem látszik.
2009. máj. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én már 5 hetesen szóltam és eljöttem táppénzre.Nehéz fizikai munkát végeztem 3 műszakban.
2009. máj. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elég régi a kérdés, de hátha valaki betéved!


Most derült ki hogy babát várok, még nagyon az elején vagyok! A kolleganőim (2 nem túl boldog 40es) és álandóan szekálnak mindenért! félek hogy a baba rovására megy amit nem szeretnék.


én igazából arra gondoltam hogy csak a tervezett Tpre menetel elött szólok nekik, de az kiszúrás lenne, és azért hallgatnék. elmondani félek, mert megint lenne valami ami miatt baszogathatnak!


Mit javasoltok?


pár hetes kismama!

2010. dec. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!