Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem jött meg a menzeszem kb 1...

Nem jött meg a menzeszem kb 1 hónapja és kicsit kétségbe vagyok esve, hogy terhes vagyok lehetseges? Bővebben lent

Figyelt kérdés

1 honapja nem jott meg a menzeszem , de a parommal nem kozosultunk ugy , hogy lehetseges legyen teherbe esnem megszakitasos modszert alkalmaztunk az elmult 1-2 honapban de eddig mindig rendszeresen megjott , igazabol nem velek semmi olyat magamon latni vagy erezni ami a terhesseget jelentene nem faj a hasam a mellem sem erzekeny semmi ilyesmi es teszteltem azis negativ lett ami kicsit nyugtat , csak akkor miert nem jon meg?

hallotam olyanrol hogy ilyen korban van , hogy kihagy egy ket baratnomnek mar volt ilyen es akkor ok is ketsegbe voltak esve es a stresszrol sem beszelve hogy lassan erettsegi es miegymas meg hogy rasresszelek es attol is kimaradhat igazabol szeptember vegen 20-30. a kozott volt a menzeszem , van aggodni valom?

es elnezest az ekezetek miatt



2015. okt. 27. 11:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nyugi!

Ahogy fentebb is ott van valahol, kiindulási támpontnak elég jó a negatív terhességi teszt.

Mennyire rendszeres szokott lenni a ciklusod? Ha csúszás van, az mennyi szokott lenni?

Szoktak-e Pms tüneteid lenni, és ha igen, most érzel-e bármi szokatlant?

Elég zaklatott lehetsz, de ha jól értem, kb. egy hónapja volt menstruációd, tehát Elvileg egy átlagos ciklust nézve mostanában bármikor megjöhet. Akkor nem egy hónapot késik, hanem csak x napot, ez pedig sulikezdés, teherbeesés gondolata, bármi egyéb stressz miatt simán csúszhat néhány napot még rendszeres ciklusnál is.

Szóval egyelőre relax.

Néhány kérdés: Voltatok-e együtt legalább két hete ezzel a módszerrel együtt? Akkor a teszt választ ad arra, hogy azokból az együttlétekből nagy valószínűséggel nem lett baba.

Voltatok-e együtt a megszakítás módszerével együtt két héten belül? Ha igen, ahhoz képest két hétre is tesztelj, persze, ha nem jön meg ( tényleg normálisan úgy, ahogy szokott és nemcsak némi barnázással), mert akkor fog a teszt többet mondani.

A pms tünetei hasonlóak lehetnek a kezdeti terhességi tünetekhez, szóval nem jó támpont, de gondolkozni jó.


Megmondom, mit tennék a helyedben: Kétnaponta tesztelnék a héten, amíg meg nem jön (gyakrabban nem érdemes, reggeli vizelettel ajánlott, és jó szokott lenni a drogériákban kapható is, az x-epilben pl két tesztcsík van)

Legkésőbb jövő héten elmennék nőgyógyászhoz, ahogy meg tudod oldani, akár terhességről van szó, akár hormonzavarról, és ő többet tud mondani.

Elbeszélgetnék a párommal a védekezésről. A ti korotokban két-három elég biztosnak mondható módszer van: Óvszer, fogamzásgátló tabletta. Utóbbival kapcsolatban nőgyógyásszal is tudsz beszélni, ajánl-e már neked valamit. Van hüvelybe helyezhető hormontartalmú eszköz, pesszárium stb. ezek még nincsenek elterjedve a köztudatban, de messze nagyobb biztonságúak, mint amit ti használtok.

Próbálj megnyugodni, mert ha rástresszelsz, egy ördögi körbe kerülsz. Nekem 15 évesen fél évre kimaradt egy kifejezett stresszforrás miatt.

Majd Írd meg, mi van veled!

2015. okt. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Amikor 18 éves voltam, a barátom egyszer (!) nem húzott gumit. Most van egy 7 hónapos lányom. A megszakítás azoknak való, akik nem terveznek gyereket, de nem is bánják ha véletlenül összejön. Használjatok gumit.

Mikor csináltad a tesztet? Ha a menstruáció várható időpontja után lett negatív, akkor valószínű nem vagy terhes, de a biztonság kedvéért csinálj másikat. Ha előtte teszteltél, akkor lehet hogy az vagy, csak nem mutatta ki a teszt, mert fiatal a terhesség.

Amúgy a kimaradó menstruáció nem normális. Egyik osztálytársamnak pl. petefészek ciszta miatt késett. Nézesd meg magad egy JÓ orvossal. Ne hagyd madad lerázni azzal, hogy "Ó minek jöttél, ha negatív" igenis vizsgáljanak meg ultrahanggal, esetleg vérvétel.

2015. okt. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!