Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelés-eredmény,...

Cukorterhelés-eredmény, tényleg minden rendben van ezekkel az értékekkel?

Figyelt kérdés

Itt úgy mérik, hogy nincs éhgyomri, hanem lehet előtte reggelizni, a vizsgálat elején megitatják a cukros lötyit, 1 óra múlva pedig leveszik a vért. Ilyen feltételek mellett az eredmény a következő lett:

130 mg/dl (7,2 mmol/l)


Azt mondták ez jó. Magyarországon több ponton mérik, így kicsit bizonytalan vagyok, hogy ez most tényleg jó-jó, vagy ez már kicsit a határon van?



2015. okt. 29. 14:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Ilyen feltételek mellett az eredmény értékelhetetlen. Épeszű orvos ezt nem veszi figyelembe, mivel csak azokat a számokat lehet összehasonlítani, aminek a terhelési körülményei azonosak. Ez így egy vicc.
2015. okt. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Itt úgy van, hogyha ez a kis cukorteszt határérték fölött van, akkor küldenek el "nagy"-ra, és ott veszik le több ponton.
2015. okt. 29. 14:29
 3/19 anonim ***** válasza:
Akinek reggeli + cukros lötyi után 7,2 a cukra, az biztos, hogy nem cukorbeteg.
2015. okt. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
És mi volt az a reggeli? Saláta, vagy cukros müzli tejjel? Érted... ugye? Ez így mi? Nincs mihez képest nézni. Nem kell pont 11-es cukrot produkálni ahhoz, hogy egy kezdődő terhességi cukor kiderüljön. Ez most 7.2 lett, de mit ettél, ittál és mennyit? Mozogni mozogtál-e a két vérvétel között, stb.? Nagyon logikátlan vizsgálat.
2015. okt. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha semmit nem evett a cukros lötty előtt, akkor sem magas a 7,2. Biztos, hogy nem terhességi cukros.
2015. okt. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
80 gr banán volt a reggeli, utána fél órával jött a cukros lötty. Utána nem mozogtam egy órán keresztül, hanem CTG-n feküdtem fél órát, majd 15 perc az orvosnál, és újabb 15 perc ülve a váróban, majd amint letelt az 1 óra, le is vették a vért.
2015. okt. 29. 15:17
 7/19 anonim ***** válasza:
Jó az. Tényleg fura egy vizsgálat.. de igazából jelen esetben mindegy, 2 órával a cukros ital után is határ környéki ez az eredmény, nemhogy 1 órára rá..
2015. okt. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ja fura, de itt ez van. Köszi a válaszokat, megkönnyebültem:) Mondjuk nem is eszem annyira úgy, hogy aggódnom kellene, de azért mégis jó örülni, meg hogy nem kell menni újabb vizsgálatra:)
2015. okt. 29. 15:37
 9/19 anonim ***** válasza:

A terhességi diabétesz nem attól függ, hogy mennyit eszel, hanem hogy mennyi inzulint termel a szervezeted, ami terhesség alatt változik. Én kifejezetten vékony vagyok, és mégis GDM-es voltam (senki nem akarta elhinni).

Ha aggódsz, menj el diabetológiára.

Sajnos ezt a tesz fajtátén sem hallottam még soha, de a 7.2 nem számít alacsonynak.

2015. okt. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
7.2 nem magas, 7.8 a határ itt Magyarországon,a cukros lötty után 2 órával.Nekem ennyi lett, és nem tekintette az orvos magasnak, pedig alapos orvos, simán küldött volna tovább ha úgy ítéli meg, de nem.Annyit mondott csupán hogy vigyázzak szénhidráttal és a cukros ételekkel.Tehát nem kell belebeszélni hogy biztos baj van, vagy lesz...az orvosok csak tudják.
2015. okt. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!