Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hallottatok már olyanról,...

Hallottatok már olyanról, hogy azért indul be a szülés mert simogatja vki a hasát?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnek azt mondták, h azért indult be neki 6. hónapba a szülés mert simogatta a hasát! Szerintetek?
2010. márc. 18. 06:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A simogatás azt a hormont szabadítja fel, ami méhösszehúzódásokat okoz és megindítja a szülést. Nem véletlenül kell a szülészeten, azoknak a kismamáknak simogatni a hasukat, akiknek már meg kellet volna születni a kisbabájuknak, de még nem indult el a szülés. Stimulálásnak nevezik. A hassimogatás koraszülést okozhat. Természetesen lehet simogatni, de csak módjával, illetve ha kapcsolatot akarunk teremteni a kisbabánkkal, akkor a kezünket inkább csak pihentessük a hasunkon.

Neten sok infót lehet erről találni.

2010. márc. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy egészséges terhesség nem indul be idő előtt sem a hassimogatástól, sem az orgazmustól(mi az ha nem stimuláció???!!!!)sem a lépcsőzéstől sem az ondótól stb.

A természet ennél sokkal erősebbre alkotta a nőt, minden terhes simogatja a hasát, anyai ösztön! Nem hinném hogy a barátnőd 24 órában a hasát simogatta volna, és a gyakori méhösszehúzódások, haskeményedések sem térítették el ettől, csak simogatta-simogatta. ez hülyeség szerintem.

Én végig simiztem, fogtam, nézegettem, kerestem merre mije lehet, 39+5re szültem.

2010. márc. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Oxitocinnak hívják ezt a hormont. Nem csak terhesség esetén, hanem bármikor felszabadul a testben, amikor simogatás éri a bőrt. Pl amikor a mellbimbóit izgatja valaki, vagy szex közben.


Rákérdeztem erre az orvosomnál, hogy szabad-e. Azt mondta, hogy a méh csak a legutolsó időkben érzékeny a test által termnelt saját oxitocinra, addig nem, úgyhogy ne izgassam magamat. Szoktam is simogatni a pocimat, eddig EGYETLEN méhösszehúzódás sem tötént emiatt.


36h km

2010. márc. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bár én még nem szültem, de szerintem ez egy újabb rémhír, amivel a kismamákat riogatják.Az ismerősödnek valószínűleg más miatt indult be a szülés, kellett lennie valami ésszerű magyarázatnak is.Egyetértek a 2. válaszolóval.Nekem még csak 13 hetes a babám, de már most sokat simogatom.Ki sem bírnám.Arról nem is beszélve, hogy már most kezd kialakulni a kötődés a baba és a mama között, és ez is a szeretet kinyilvánításának egy módja.Elképzelhetetlennek tartom, hogy később meg bírjam állni, hogy ne simogassam a hasam.Amikor már mocorogni fog, még többet fogom simogatni.
2010. márc. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2010. márc. 18. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!