Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek van alapja: sok...

Szerintetek van alapja: sok guggolás=könnyű szülés?

Figyelt kérdés

Nemrég "nagyon vidéken" voltunk ahol a rokonom szomszéd nénije "elkapott" az utcán :)

Állítólag régen otthon segített a szüléseknél.

Azt mondta, hogy hallgassak rá, amennyit csak tudok guggoljak, még a terhesség alatt, mert nagyon könnyű és gyors szülésem lesz :)


Tudom, lehet alapja az ő tudásuknak is, rá is kérdezek a dokimnál, mert ha segít akkor guggolok én :)


De szerintetek van/lehet alapja???


(amúgy 4. baba, az első 3-ból csak 1 szülésem volt leányálom-40 perces- a többi nehéz volt)


2015. nov. 1. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Én annyit olvastam a guggolásról, hogy akkor van a legszélesebben nyitva a medence kimenet, ezért ha a nőnek van elég ereje hozzá, vagy két segítővel, megkönnyítheti a kitolási szakot. De hogy ez terhesség alatt hogy segít, nem tudom. Talán lejjebb ereszkedik a baba, ha a vége felé valaki sokat guggol? Na de kétszer megfordulok az ágyban és már máshogy áll (38 hetes vagyok), szóval nem hiszem, hogy ezt már most el kéne kezdeni. De vajúdáskor hasznos lehet esetleg.
2015. nov. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt szerintem semmiképpen ne gyakorold.

Ha majd ott leszel a vajúdás részében, akkor meg nálunk speciel volt szülést elősegítő labda, annak kb. ugyanez volt a hatása és tényleg sokat segített, bár így is sajnos császár lett, de a tágulást mindenképpen elősegítette. De azért terhesen nem guggolgatnák, mert sosem lehet tudni. Megterhelő lehet. Én nem kockáztatnék semmit.

2015. nov. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a guggolással erősíted a medence tartó izmod? Arra viszont ott az intimtorna, az mindenképpen hasznos lehet.
2015. nov. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom...igazából nem mondta meg, hogy miért :)

Azt tudom, hogy vajúdásnál jó, kipróbáltam :)


Hát lehet, hogy ez is egy amolyan régies praktika :)

2015. nov. 1. 18:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én járok kismama jógára. Ott az oktató azt mondta, hogy zárt térddel lehet csak guggolni terhesség alatt (de ugye egy idő után a pocak miatt ezt nem fogod tudni). Nyitott térddel csak a vajúdási szakaszban lehet. Nem kérdeztem akkor rá az okára, mert igazából terhesség előtt se nagyon guggolgattam, fáj a térdem. :)

2015. nov. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!