Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák akik keveset híztok...

Kismamák akik keveset híztok leírnátok egy átlagos napi ételfogyasztásotokat mennyiségekkel? Ti mit és mennyit mozogtok?

Figyelt kérdés

2015. okt. 31. 21:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekel..,sajnos nem ebbe a kategóriába tartozom...
2015. okt. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én étrendem nem lenne túl hasznos neked. Alapból nem vagyok hízékony. Össze vissza ettem, amikor és amit épp megkívántam. Semmit nem sportoltam, de végig dolgoztam sörözőben 12-14 órás műszakban.

13 kg plusszal mentem szülni, kb 4-5 kiló maradt, mikor mentem haza a kórházból.

2015. okt. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Hát.. nekem szerencsém volt. Nem néztem mit eszek és mivel mert étvágyam se volt így megettem azt, amire rá tudtam nézni, akár lefekvés előtt is. 30 hetes korom után reflux miatt nem ettem este már. Fehér kenyeret is ettem, volt mikor a fagyasztott pizzát kívántam, volt hogy a macskám többet evett mint én, mikor mi.. A táblás milka se volt ritka nálam. Meg rengeteg gyümölcs amivel kibirtam, hogy ne egyek mindennap csokit.

Mozogni sokat mozogtam. Kismamatornáztam mert már az elején fájt a derekam és torna segített rajta plusz nagyon sokat sétáltam. Illetve még az utolsó nap se pihentem, végig jól éreztem magam és gond sem volt a terhességgel. 11 kilót híztam, mind lement 3 héttel a szülés utánra.

2015. okt. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

24. héten enyhe terhességi cukrot diagnosztizáltak, így dietetikus ráállított 160 grammos szénhidrát diétára.

50 kg-mal kezdtem a terhességet, 58-cal mentem szülni, 50-nel jöttem ki.


Aztán szülés után össze-vissza ettem, keveset mozogtam, híztam is 5-6 kg-ot (alacsony vagyok, így ez elég sok). Visszaálltam a diétára, szépen le is ment. A diéta hatalmas előnye, hogy egészséges és soha nem voltam éhes.

2015. okt. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
12%

Étrendem: (egy példanap)


Reggeli: 50 g zabpehely, 1 kanál cukrozatlan kakaóporral és folyékony édesítővel vízben főzve


Tízórai: fél pohár puding


Ebéd: dobozos tejberizs


Uzsonna: 1 alma, a puding másik fele


Vacsi: 10 dkg tészta főzve, hozzá 10 dkg csirkemell csípős szósszal

2015. okt. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Utolsó leírnád mennyit híztál eddig és hol tartasz a terhességi hetekben?
2015. nov. 1. 07:21
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hú, utolsó, na haragudj meg tényleg, de ez nem éppen mintaétrend, ezt inkább nem kövesse a kérdező.Én sem vagyok nagyon tapasztalt, de én így csináltam és 10 kilót híztam, pedig hízékony vagyok.Nem kellett cukor miatt diétáznom, magunk miatt miatt figyeltem az étkezésre, mert az első babával sokat híztam, és nagyon vizes voltam, a végén kórházban voltam emiatt heteket.

Én annyit tettem, hogy nem ettem fehér kenyeret, édességet, csokit, sütit stb...helyette barna kenyeret, magvas kiflit, kefírt, túrót körözöttnek, sonkát, sajtot, köretnek magamnak pl. hús mellé pároltam zöldséget.Sok sok gyümölcs, alma, barack pl, és rengeteg zöldség.Egyenletesen híztam végig, és picit voltam így vizes a nagy melegben, most augusztusban szültem.Jó volt nagyon így.A babám is normál súllyal született.Annyit mozogtam amennyit a háztartás megkívánt, meg rövid séták.

2015. nov. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy napom kb így nézett ki.

Reggel:1 magvas kifli felvágottal és sok zöldséggel, paprikával, paradicsommal, uborkával

Tízórai:gyümölcs, alma, vagy egy doboz kefír

Ebéd:bármilyen leves, és másodikféle.mindenből ettem, csak pl nem ettem a pörkölt mellé plussz kenyeret, és inkább a húst ettem savanyúsággal

Uzsi:Ez is gyümölcs pl.vagy egy barna kifli felvágottal, ha nagyon éhes voltam

Vacsi:mikor mi, körözött zöldségekkel, párolt zöldség husival, sajttal.

2015. nov. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
16%

Ne haragudj,de egy kicsit furcsának találom,hogy amolyan diétás tippeket próbálsz ellesni,éppen terhesség idején.Ha nem indokolt pl. a cukorszint miatt a diéta,akkor ésszerűen átgondolva nincs egyéb dolgod,mint élni a szokásos életedet.Fontos a mozgás,ha nem vagy terhes,akkor is! Napi séta,kismamatorna,ezek nem megerőltetőek.Fontos,hogy odafigyelj milyen mennyiséget és minőséget eszel,akkor is,ha nem vársz babát.

Alkati kérdés főként,hogy ki mennyit hízik.

(természetesen nem akkor,ha féktelen zabálásokról és szélsőségekről van szó)

Leírom,hogy a barátnőm egész nap folyamatosan evett és evett,csokit,sütit,tésztát és zsíros kenyeret éjjel 11-kor és bármit,szó szerint bármit és 52 kilósan ment szülni (alacsonyabb termetű egyébként).

Valamint vannak a 15-20 kilót hízó anyukák (mint én is majdnem) akik tök mindegy,hogy mit csinálnak.

Megjegyzem még egyszer,nem akartalak megbántani és ítélkezni,de gondold át,szerintem butaság ilyesmivel foglalkozni.

2015. nov. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó, szerintem nem így van, ne haragudj. Én a fiammal 20 kg-t híztam,10 rajtamnis maradt. 162 cmhez így már 60 kg lettem. Amikor a lányommal teherbe estem, elhatárom,hogy igenis odafigyelek,mert nem célom gurulni sem terhesen, sem utána. Tornáztam,amíg lehetett,de félidőtől veszélyezteett terhesként nem volt szabad. Így maradt a rendes étkezés. 5,5 kg-t híztam összvissz,a lányom pedig normál súllyal születt.
2015. nov. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!