Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan spóroljak terhesrn?

Hogyan spóroljak terhesrn?

Figyelt kérdés

Mikor megtudtuk, hogy jön a baba, külön kasszáról közösre váltottunk a férjemmel. Előtte én 150 körül kerestem túlórákkal nettóban.

Most táppénzként havi 54 ezer forintot kapok, a folyamatos rosszullétek miatt nem tudtam kiszolgálni a vásárlókat, ezért küldött a főnököm táppénzre, szülésig nem is várnak vissza, már felvettek valakit helyettem.


Van megtakarításunk, de ha nem muszáj, nem szeretnék hozzányúlni. Férjem fizetésével együtt 170 ezerből kéne kijönnünk havonta, úgy hogy februárig mindent megveszünk a picinek. Min tudnék spórólni? Hogyan?


2015. nov. 3. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Használtan próbálj vásárolni amit csak tudsz, a picinek. Babakocsi, ruhák, stb. Ruhából sem kell irdatlan mennyiséget megvenni.
2015. nov. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Honnan a búbánatból tudnánk, hogy ha nem tudjuk, most hogy éltek. Az általános válasz az, hogy csak a legszükségesebbekre költsetek: kaja, rezsi, minimális ruha.
2015. nov. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Nem bántásból de ha 170ből kéne kijönnünk elég kétségbeesett lennék. És nem feltétlen most de ha már meg van a baba az sokkal több kiadásban lesz és ahogy nő úgy lesz több. Az én fiam 20 hónapos és olyan 50-60 ezer havonta amit most rá kell forfítani. Lehetnek nem várt kiadások amivel nem számoltok kezelések stb.De a szülés sem 2 fillér....Én is sokmindent vettem használt de újszerű állapotút. Kb a baba születéséig cakkum pakk 300 ezer volt minden. De biztos meglehet úszni olcsóbban is.Hát spórolásra fel!!!
2015. nov. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

kiadások?

albi?rezsi?kaja? egyebek? eddig mennyi ment el?

2015. nov. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Babacuccokból mindenképp másodkézből vegyél, ráérsz most otthon böngészni a netet ki kínál vmit olcsón. Illetve menj bababörzékre, turikba és vadássz a jó áru ruhákra.

Többiben tényleg nem lehet segíteni a részletek ismerete nélkül. Terhesség mellett még kaján is necces spórolni, mert most szükséged van a jó minőségű, változatos ételre.

2015. nov. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

2 emberre szerintem ki lehet jönni belőle


mi anno 130e oldottuk meg a dolgot és sikerült

minden hónapban félre tettem 10e

és a vége fele lett 70e amiből sikerült használtan vagy akciósan megvenni mindent

a rokonoktól pelust popsitörlőt kértünk mikor kérdezték mit hozzanak :-)

szal mire szültem ezekből volt 4 hónapra tartalék :-)

2015. nov. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt ehhez ismerni kellene milyen kiadásaitok vannak.

Másrészt kétlen hogy ha nettóban 150et kerestél 54 lenne egy havi tpd. Max a 2 heti tpd ennyi. Ha a bruttód lenne 150 a havi tpd akkor is 70en felül lenne. Úgyhogy szerintem nem rossz a helyzeted.

2015. nov. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Terhesgondozásra járni és szülni lehet ingyen is (bár ne menjünk bele, hogy milyen)

A család részéről várható segítség? Ha olyan a viszonyotok, akkor meg lehet mondani, hogy amit a babának szánnak ajándékot, azt ne a babalátogatáskor adják oda, hanem előre. Így már nem 10 rugdalózót kell venned, hanem pl. 7-et. Van olyan gyógyszertár, ahol lehet venni pelenkát egészségkártyára, bár ezzel még ráérsz. Viszont terhesvitamint biztos hogy tudsz így venni.

Nekünk nem kerül sokba a baba, szerintem egy iskolásra jóval többet kell költeni.

2015. nov. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

sztk-ra jártam és ügyelten szültem

2 császár is volt benne

- mivel jó kórházat választottam így nem volt gond az ellátással..

és természetesen ha nem akartam nem kellet adni nekik :-)

(de azért nem voltam szívtelen)

szal mivel ugyan az az orvos lát el téged is mint azt aki fizet, nem teheti meg h nem lát el rendesen ha ö az ügyeletes orvos - mivel kötelessége

sőt ha veled gondok vannak akkor te prioritást élvezel a fizetős nőcivel szemben !


sokan hiszik h azért mert 100-200e ad a dokinak akkor majd jobb ellátást kap

de sajnos ez nem teljesen így van

nagyon sok olyan történet van ahol messze nem azt kapta az anyuka amit a kezelőorvos beígért ellenben tartotta a kezét


de ez az én nézőpontom - te meg úgy gondolod ezt ahogy te szeretnéd :-)

2015. nov. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!