Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy jöttök ki ennyi pénzből?...

Hogy jöttök ki ennyi pénzből? Min spóroljak?

Figyelt kérdés

Nem élünk rosszul, a párom is és én is jól keresünk. Ma a barátnőm elpanaszkodta, hogy milyen nehéz nekik, mert becsúszott a baba. Havi 200ezer forintból élnek 3-an albérletben. Belegondoltam, hogy mi ennek havonta a dupláját is elköltjük, ha mindent összeszámolunk (rezsit, tankolást, kaját, mindent)

Arra gondoltam, hogy megpróbálnánk mi is ekörüli összegre kijönni havonta, és a többi pénzt félretenni a gyerkőcnek. Így is teszünk félre minden hónapban, van a kisfiunknak babaszámlája is.

Min tudok spórolni? Saját lakás van, kocsi van.

Szerintetek hogy lehet így kijönni 200ezerből?


2015. aug. 10. 23:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
46%

Aki ezt szokta meg, az kijön belőle. Ti nem fogtok, mert 200 ezret nem fogtok megspórolni, nem ahhoz vagytok szokva.


Mi 5-en élünk 350 ezerből. Mindenünk megvan. Saját kertes ház, 2 autó.


Aki spórolni akar, tudatosan vásárol, főz stb.

2015. aug. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
rezsi + élelmiszer + gyereknek kötelező dolgai(menza, edzés, vitamin)ami marad mehet a tankba(vagy hozassátok az üzemanyagot feketén)
2015. aug. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
*200 ból ami marad
2015. aug. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy már pedig 200ezernél megállunk és egy fillérrel sem költünk többet, csak szeretnénk csökkenteni a felesleges kiadásokat. Ha más nehezebb körülmények között ki jöhet ennyiből, akkor mi is tudjuk csökkenteni. Ezt a tudatosan vásárol és főz dolgot kifejthetted volna, ha már egyszer ez lett volna az egyetlen használható része a válaszodnak. Köszi ;)
2015. aug. 10. 23:19
 5/21 A kérdező kommentje:
2! Köszönöm :)
2015. aug. 10. 23:20
 6/21 anonim ***** válasza:
65%

miért a lepont...?

általában akik ennyiből gazdálkodnak, csak a legfontosabbra költenek..

aki nagy lábon él, talán nem is tudja mennyi mindenről le lehet mondani és felesleges is.

és pedig a kérdés címe is ez.

2015. aug. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam :) Csak válaszoltam mindkettőtöknek :)
2015. aug. 10. 23:26
 8/21 anonim ***** válasza:
57%
Nekünk az elmúlt pár hónapban nagyon szorosra kellett húznunk a nadrágszíjat. Kijöttünk kevesebb pénzből is. Olcsó felvágottat vettünk, Rama helyett Spar budget vajat, Libero helyett Lidl-is pelenka, Ömv helyett Auchan kút, és sorolhatnám. Szóval nagyjából ugyannyi dolgot vettünk, csak alacsonyabb minőségben. Bár nem minden területen igazolódott h olcsó húsnak híg a leve. Most már jobban állunk, de így azért a jobb/drágább dolgokat vesszük. Őszintén szólva, szerintem akkor tud vki ilyen hatékonyan spórolni, ha rá van kényszerülve, vagy nagyon zsugori családban nőtt fel, és hozza magával.
2015. aug. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon jó ötletek :) Minél igazolódott be, hogy jobb megvenni a márkásabbat/drágábbat, mert az olcsó rossz minőség?
2015. aug. 10. 23:32
 10/21 Bella169 ***** válasza:
92%
Fogj egy kockás füzetet és egy hónapon keresztül írj fel minden bevételt és kiadást tételesen, majd hónap végén nézd meg, hogy mi az ami nem is kellett volna, ami esetleg felesleges volt, és hogy mit lehet olcsóbbra cserélni. Vásárlásnál több bolt árait és saját márkás termékeit összehasonlítani. (Tapasztalatom szerint a legtöbb dologból - pelenka, mosószer, tisztítószer, tisztálkodási szerek ...stb - a közép árkategóriájúak, ugyan olyan jó minőségűek mint a drágák, csak itt nem fizeted meg a reklámpénzt) Majd a következő naptól tudatosan figyelni azokra a dolgokra amiket megfigyeltél, hogy változzanak. Pár hónap alatt teljesen hozzá lehet szokni az új rendszerhez és menni fog ösztönösen. Szerintem a tudatosság a kulcsa a dolgoknak.
2015. aug. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!