Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki a védőnőnél...

Van itt olyan aki a védőnőnél csináltatott rákszűrést?

Figyelt kérdés

Én nem voltam 2 éve de most tesó projekten vagyunk és ugye kelleni fog a friss. A védõnõnk fiatal csajszi, kedvelem de valahogy olyan bizarr hogy õ csiná ilyesmit.

A magán orvosom elkérne érte 12 ezret ezért oda nincs kedvem menni gondoltam majd ha ugyis megyek elso alkalommal babasan, leveszi, es akkor legalabb egy vizit dijat megsporolok.

De most mar 5 honapja nem jon ossze a teso es felek le fog cseszni a.doki hogy miert nem csinaltattam akkor meg attol fuggetlenul a szurest....ti mit tennétek, elmennétek a védõnõhöz? neki vettetek valami ajandekot vagy adtatok penzt ezert külön? egyaltalan ok ezt hivatasbol vállalták vagy kötelezove tették nekik?


a vedono ellenesek most kimeljenek en epp azert mennek hozza mert egyebkent kedvelem de ha ez amugy is a munkaja gyûlolt resze akkor nem akarom azzal szivatni hogy en is szetrakom elotte a labam mert tenyleg kedvelem es tok sajnalom hogy boldog boldogtalannak le kell vennie a kenetet.


2015. nov. 7. 06:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
Azok nem csinálnak rákszürést anyám is az
2015. nov. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Új kezdeményezés, kedves 1-es. Lehet nem jutott még el a hír az anyjához.


Nem, nem csináltatnám meg vele.

Nem orvosit végzett, rutinja sincs és ugye fáj, ha nem jól csinálják...

2015. nov. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Andizsuzsi ***** válasza:
86%
Csinálnak kenetvételt, nem kell hozzá orvosit végezni, és védőnője válogatja, hogy ki mennyire szereti. A mienk korábban szülésznő volt, gond nélkül megcsinálja. Sokan szívesebben mennek hozzá, mert nő.
2015. nov. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
menj el sztk-ba ott ingyenes,és mégse a védőnő csinálja,nem csináltatnám vele
2015. nov. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Menj sztk-ba, ha ezen akarsz spórolni, egyébként jobban járnál, ha évente megejtenéd a rákszűrést...
2015. nov. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezd meg tole h szokott-e ilyet csinalni. Ha igen es rutinos, akkor en megcsinaltatnam vele.

En nem Magyarorszagon elek, szultem mar keg gyereket, most jon a harmadik, volt mar sporalom, rendszeresen jarok rakszuresre, de 8-9 ev alatt haromszor voltam nogyogyasznal.

Itt szinte mindent a noverek csinalnak a haziorvosi rendeloben (pl szules utan kontroll, rakszures), de spiral miatt sem kell nogyogyaszhoz menni.

Ertenek hozza, ez is a munkajuk resze, gyakorlatuk is van es semmivel sem rosszabb, mintha doki csinalna.

Azert egy rakszures nem egy mutet, vagy egy bonyolult diagnozis felallitasa, meg lehet tanulni/csinalni hamar.

2015. nov. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5: az orvosom azt mondta annak idején, felesleges évente, 1,5-2 évente elég. Azzal együtt már a 2 év is letelt, tisztában vagyok vele hogy illene.


Sztkba azért nem megyek, mert nem Budapesten élek, egy másik településre kellene elmennem miatta, és mivel szülői segítségem nincs, nehezen tudom megoldani, a védőnő lényegesen egyszerűbb.

2015. nov. 7. 08:24
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

Mondjuk én nem hiszem, hogy azt mondta az orvosod, hogy felesleges évente.

Ha neked praktikusabb, és könnyebben megoldható akkor csináltasd a védőnővel! Felesleges ezen problémázni, ha úgysem tudod máshogy megoldani.

2015. nov. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

hát pedig azt mondta hogy nem kell évente, hanem elég 2 évente...nem én találom ki. :)

de megtudom oldani két féleképpen, eltudok menni a magánorvosomhoz, és levetetni 12 000 Ft-ért, vagy ingyen a védőnővel. Csak nyilván az ingyen mindig jobb mint a pénzért, és kíváncsi voltam, hogy más vetette már e le védőnőnél és hogy milyen volt a védőnő hozzáállása. És most tényleg nem olyantól várnék tapasztalatot, aki nincs jóban a védőnővel mert ő nyilván nem fog nekem releváns véleményt írni.

2015. nov. 7. 09:03
 10/14 anonim ***** válasza:
72%

5-ös vagyok

Üzenem az orvosodnak, hogy kereken 1 év alatt P1-esből P3-as citológiai eredményem lett. Megúsztam egy méhnyak conisatio-val, de ha többet várok, lehet rosszabbul jártam volna.

2015. nov. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!