Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj az ha mar az elso trimeszt...

Baj az ha mar az elso trimeszterben is hiztam?

Figyelt kérdés

Nem sokat, 1 kilo jott fel, amugy vekony vagyok. 164 cm es 55 kiloval kezdtem es most vagyok 56. Minden heten megmerem magam es aprankent jott fel.

11 hetes multam es egyebkent nem eszek tobbet, mint elotte, csak a mozgas kevesebb, sokat kell pihennem mert tobbszor vereztem.


Eddig nem igazan erdekelt; persze remelem nem fogok 20 kilot hizni, de azt hittem, hogy ez igy atlagos.

De most rakerestem unalmamban ezen az oldalon es a legtobb valaszban azt latom, hogy masok nem hiznak meg ilyenkor, csak felidore jon fel az elso 1-2 kilo, vagy meg fogynak is.

De ha en mar most hizok, akkor felidore nekem tuti lesz mar 3 kilo is. Vagy tobb.

OK, jelenleg az erdekel, hogy megmaradjon a babam, de most meglepodtem, hogy meg a hizni is korabban kezdek, mint masok.


2015. nov. 7. 08:43
 1/6 anonim ***** válasza:
1-2 kiló fel-le szaladgál. Ez nem hízás. Ismerek olyat aki már járt vagy 5 plusznál 12 hetesen, neki sok is lett a vége. 1 kiló pedig semmi.
2015. nov. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy pontosan mérni csak ruha nélkül lehet ha reggel méred magad nagy wc után. Ellenkező esetben ilyen apróságokon is múlhat az az 1 kiló.
2015. nov. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ha sokat hízol, az megnehezítheti a szülést, főként ha sok szénhidrátot fogyasztasz, terhességi cukor alakulhat ki, ami veszélyes lehet a magzatra. De az 1 kiló semmi, sokan 30 kiló felett híznak a terhesség végére. Én 20 kiló felett híztam, a 12. héten már +8 kilónál jártam. Nálunk ez genetika, nem ettem sokat, anyukám is ennyit hízott mindhárom gyerekével, de vissza is ment nekem a szülés után 8 hónappal már semmi nem volt rajtam, és diétáznom sem kellett.


Arra az egyre figyelj, hogy a cukrod és a vérnyomásod rendben legyen. Emellet pedig inkább ne aggódj a súlyodon, azt szoktam mondani hogy a nők egész életükben diétáznak, igazán megérdemlik, hogy ez a 9 hónap ne arról szóljon :) boldog babavárást.

2015. nov. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vekonyabb kismamaknal egy kicsit tobb hizas megengedett. Gyerekkel egyutt a szuleskor 11-13 kg. En tulsulyos kismama vagyok. 5-12 hetig hiztam 3 kg- ot. Mindenki fikazott hogy az elso trimeszterben nem szokas hizni. Most 36 hetes vagyok es az indulo sulyomhoz kepest 4 kilot hiztsm tehat 1 kg ot a 12 het ota. Ami ha ugy vesszuk fogyas, a babam most 2,5 kg korul van. Igaz nem zabalok, egyszeruen ugyanugy etkezek mint mindig. Bar eleg aktiv vagyok, sokat setalok, jovok megyek, nem ulok otthon sokat.
2015. nov. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Tudom, hogy nem valtoztat semmin, de megis jo tudni hogy nem vagyok egyedul. :)


Nekem ez tuti hogy mar feljott, mert mindig ugyanugy reggel merem magam, minden heten egyszer. Es nem is egyszerre ugrott fel, hanem mindig picivel nehezebb vagyok. Nem dietazok amugy, meg semmi, hanem evek ota merem magam igy, hogy ne legyen nagy sulyingadozas (egy korabbi mutetem miatt nem lehet, persze igy terhesen mas).


A mozgashiany miatt lehet. Egyebkent sportolok es nagyon aktiv vagyok, most meg hetek ota nagyreszt pihennem kell, rovid setak a megengedettek, illetve a hazimunkat, fozest csinalom meg. Ez nem valami sok...

2015. nov. 7. 11:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyugi én plusz 15kgval kezdtem az elsőt az eredeti súlyomhoz képest, és màr a 12. hétig feljött 5-6kg. Aztàn utàna még 2-3kg a 20.hétig. Többet nem is hìztam szülésig.

Màsodikkal most tartok 1kgnàl a 17. héten,de 12 hetesen is ugyanitt tartottam.

2015. nov. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!