Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kerdesem foleg (ex) dohanyzo...

A kerdesem foleg (ex) dohanyzo kismamakhoz szol Ki hogy all a cigivel?

Figyelt kérdés
Teherbeeses elott 2 honappal letettem a cigit. Volt egy megingasom akkor par nap alatt egy fel dobozzal elszivtam. Kb 3 hetes terhes lehettem. Aztan pozitiv teszt utan egy fel szalat. De buntudatom volt es elnyomtam. Most 36 hetes terhes vagyok es eddig minden ok volt. De 2-3 hete minden nap erzem hogy ugy ragyujtanek. Remelem menni fog a szoptatas, mert addig biztos nem gyujtok ra. De ez nem megoldas, csak ideiglenes. Fog mulni idovel a cigi utani vagy? Mi lehet a megoldas, hogy vegleg leszokjak? Egyebkent par hettel ezelottig szinte eszembe se jutott, csak nagyon nagyon ritkan.
2015. nov. 7. 10:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Meg annyit, hogy az ugy ragyujtanek az nem fejezi ki, hogy mit erzek. Kb neha ugy erzem, hogy megol a vagy 1 szal cigi utan.
2015. nov. 7. 10:13
 2/8 anonim ***** válasza:
Akaratero kérdése. Fog múlni de ha csak a baba miatt nem gyujtasz ra, akkor könnyű visszaszokni :( terhesen megálltam, majd szülés után úgy éreztem mindenképpen kell egy cigi, muszáj voltam egy rakás cikket elolvasni miért nem kellene szoptatás alatt cigizni és így sikerült megállni. Aztán mióta nem szoptatok újra cigizek bár csak napi pár szálat, baba mellett nem gyujtok rá és ha ébren van nem is hagyom ott így sok alkalmam se lenne cigizni de legalább nem szivok el napi másfél-két dobozzal mint babavallalas előtt.
2015. nov. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

én 2 évvel a baba előtt tettem le, most lesz 4 éve...de még a mai napig heti szinten gondolok rá hogy de jó lenne egy cigi..de ha jót akarsz, felejtsd el a szoptatás alatti dohányzást, és inkább használd ki hogy ez egy nagyon jó időszak hogy ne gyújts rá, mert nem lehet!!! aztán ha letelik a 9 hónap, akkor az már elég idő ahhoz, hogy elnyomja az érzést benned, őszintén én fel sem tudom fogni miért gyújtanak rá a nők a szoptatás alatt/után, hát nem volt elég egyszer átélni azt a kínt amit a leszokás jelent???

és nem a levegőbe beszélek...valaha én is letettem a cigit tehát tudom miről van szó...és nincs az a pénz hogy újra végig csináljam, ezért hiába gondolok a cigire eszem ágába sincs rágyújtani, pedig a férjem dohányzik, bármikor megtehetném.

2015. nov. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Remelem neked nagyobb lesznaz akaraterod, mint nekem. En a harmadik babat varom, most is leraktam a cigit, ahogy az elso ket terhessegem alatt is, de szoptaas utan visszaszoktam.

De en eleve nem voltam kepes elhatarozni magamban, hogy soha tobbe nem dohanyzom, csak azert nem cigiztem, mert nem lehetett a gyerekek erdekeben.

Sajnos nekem a ferjem is cigizik, ez sem segit sokat.


Nekem van tobb ismerosom is, aki leszokott, bar legtobbem ra-ragyujtanak evente par alkalommal egy-egy nagyobb esemenyen. De van ket ismerosom, akik terhesseg miatt szoktak le, nem szoktak vissza, bar egyikuk idonkent ragyujt (kb evi ketszer), mert kivanja.


Szoval van remeny, de ott kezdodik az egesz, hogy milyen elhatarozassal raktad le anno. Ha vegleg, akkor ugy is kell hozzaallnod es nem varni a szulest, szoptatas veget. De tudom, mondani konnyu, nekem is csak elmeletben megy.

2015. nov. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
visszaszoktam.már szoptatás alatt is megvolt az esti egy szál ,mert csak 5-6 óra múlva szoptattam hajnalban.Tudom ez nem mentség,de én is már szenvedtem úgy kívántam.
2015. nov. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat es a biztatast. Lehet, a szules kozeledtevel egy kicsit tobbet stresszelek, es ezert. Szoptatas alatt semmikepp nem gyujtok ra. Most konnyu megallni a kisfiam miatt, es nincs is igazan dohanyos a kozelunkben. De 6 honapos lesz amikor hazakoltozunk magyarorszagra, es ott bizony lesz csabitas. Szinte minden baratunk dohanyzik.
2015. nov. 7. 10:35
 7/8 anonim ***** válasza:
hát...ha szülsz, sajnos lemorzsolódik majd úgyis a barátok egy része, és ritkábban fogtok tudni eljárni, főleg olyan helyre, ahol klasszikusan cigiről cigire gyújt az ember...ráadásul ha ők jönnek majd látogatóba, remélhetőleg lesz bennük annyi tapintat hogy nem gyújtanak rá előtted..vagy kimennek az udvarra
2015. nov. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát én úgy érzem sose fogok tudni nagybetűsen leszokni... Pozi teszt óta nem cigizek, de sokszor kívánom, napi szinten eszembe jut, főlge mikor ideges, stresszes vagyok, akkor én is úgy érzem, hogy mindent megadnék egy slukkért... 12 évet cigiztem előtte, igaz nem sokat, nekem 2-3 szál is elég volt, de az azért kellett. Sajnos úgy érzem, hogy szoptatás után nem fogom megállni, ha úgy hozza az alkalom, mert jelenleg kizárólag a baba miatt nem gyujtok rá, semmi més nem fékezne benne. És nálam még az sem igaz, hogy a leszokás utáni kínt nem akarom átélni megint, mert semmivel se volt rosszabb az első hetekben, mint most. Úgyhogy, csak annyit tudok mondani, kitartás! Amíg terhes vagy és szoptatsz ne cigizz, ha meg később is nagyon kívánod, akkor elszívsz néha 1-2 szálat, ez van.
2015. nov. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!