Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki segít nekem megérteni...

Valaki segít nekem megérteni hogy hogy vannak a vizsgálatok? (9 hetes vagyok)

Figyelt kérdés
Már voltam nőgyógyásznál, háziorvosnál, védőnőnél. Nincs saját orvosom, sztkba járok. A 12 hetes uh-ra már megkaptam a beutalót, időpontot is kértem azzal minden oké. Háziorvostól kaptam beutalót vérvételre vizeletvizsgálatra, ahova kell mennem. El is mentem szépen időpontot kérni, de azt mondta a hölgy, hogy majd 30-án menjek vissza (többször is elmondtam hogy akkor már betöltöm a 12 hetet de nem értette meg.) A védőnőm att mondta a 12 hétig ezeknek a vizsgálatoknak meg kell lenni. Ebben a helyzetben mi a teendő?

2015. nov. 9. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Eddig minden oké,mindent leírtál,amit ilyenkor szoktak kérni.Ha 2-3 nappal túlléped a 12 hetet,akkor nem jelent gondot.A biztonság kedvéért hívd fel a védőnődet!
2015. nov. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha nem a kombinált vizsgálat vérvételi részéről van szó (és nem hinném, mert arra nem adnak beutalót, mert fizetős), akkor nem kötött időhöz. Ráérsz vele.

Nekem a 15. héten vették le az első vért, mivel csak a 14. héten jelentkeztem az sztk-ban (magánúton rendeztem a 12. uh-t).

2015. nov. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A védőnőm azt mondta 12 hétig ezek legyenek meg. Egyetlen vérvizsgálat se semmi más nem volt, csak ugye ultrahang. Most itt idegeskedek miatta, nem tudom hogy uljek a seggemen vagy járkáljak utána.
2015. nov. 9. 15:28
 4/8 anonim ***** válasza:
A védőnők szeretnek okoskodni. És mit csinál ha nem lesz meg addig? elzavar? Ne idegeskedj nem szabad főleg ilyenkor! Mond meg neki, hogy mikorra kaptál időpontot és te ennek nem tudsz mit csinálni, nem tehetsz rólla!
2015. nov. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha később mész, majd később nézi meg a védőnő is. Bár még soha nem hallottam olyat, hogy vérvételre időpont kéne. Ez hol van?
2015. nov. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

10 hét körül kell az elsö vér, vizelet vizsgálatnak meglennie. Ezzel beírják a vércsoportodat, megnézik van-e esetleg betegséged, a vizeletedben van-e vér, fehérje stb...


Aztán van egy vérvétel 12 hetesen ez a genetikai vizsgálat része, ott vért és UH képet vetnek össze és abbol állapítják meg hány százalék lehet az eredményeid alapján, hogy beteg gyereked születhet.


Elképzelehtö, hogy a labornál a hölcs azt hitte a 12 hetesre akarsz menni. Lehet a beutalódon rossz dolog szerepel. Kérdezd meg a vedönöt, és hívd fel a labort is. De szerintem a háziorvosod is mondania kell valamit.

2015. nov. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek ma már nem tudok de holnap körbe telefonálok mindenhova.

Nem tudom miért kell időpont ugy tudom egy két nappal későbbre adják, de nem értem hogy nekem miért kell várnom majdnem egy hónapot, jaa és még a főnővért is megkeresni hogy engedélyezze gondolom időpont hiánya miatt. Hihetetlen mi megy itt..

2015. nov. 9. 17:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Nállunk is időpontot kell kérni vérvételre (Szarvas). Én 8 hetes voltam mikor kértem és a 12. hétre kaptam csak időpontot. Paráztam,hogy későn lesz de a vérvételen azt mondták nem baj és a védőnőnek sem okozott problémát.
2015. nov. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!