Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hétig milyen vizsgálatok...

18 hétig milyen vizsgálatok vannak?

Figyelt kérdés

13 hetesen vettek tőlem vért. 12 hetesen volt az uh.

Most 18 hetes vagyok, következő hétre van időpontom uh-ra.

De 16 hetesen nem lett volna valamilyen vizsgálat még?

Senki semmit nem mondott.

Megkaptam ugye a védőnőhöz az időpontot és az uh-ra és ennyi.

Háziorvosom asszisztense is csak kiadta a vérvétel leletet. Ez is még nálam van.. Bár így utólag gondolkodva lehet azért elkellett volna vinnem a védőnőhöz, de ő is azt mondta h akkor jöjjek előbb ha panaszom van (egyébként meg időpontra)



2015. nov. 4. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:

16 hetesen nézték régen vérből az afp-t, de az a vizsgálat már nem kötelező.


Nálunk másképp van a gondozás, a laborleleteket a központi gondozóba küldi a labor, és csak akkor kapom meg a leletet, ha megyek a köv. időpontomra. Ha olyan gond van, ami nem ér rá addig, akkor szólnak előbb.

2015. nov. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szia! Én 14 hetes vagyok most, nekem is csak a 12.heti UH volt (a kombinált tesztet úgy intéztem, magamnak...) A 12.heti UH után a 18-20.hét között kell vmikor időpontot kérnem a következő genetikai UH-ra.
2015. nov. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor jó nem maradtam le semmiről :)
2015. nov. 4. 14:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 15. héten volt egy ultrahang vizsgálatom, most a 16. héten meg afp vérvétel + vizelet vizsgálat..
2015. nov. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na tessék :/

Akkor ugye az AFP nem kötelező DE ingyen megcsinálják?

Én ha 19 hetesen mennék az már késő lenne ugye?

2015. nov. 4. 16:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Én örülök, hogy már nincs, nagyon gyakran adott téves eredményt, ami miatt sok fölösleges idegeskedést okoztak a kismamáknak és sok fölösleges amniocentézist végeztek el, kockáztatva a magzat életét.


Ott a kombinált és az integrált teszt, nem egy ökör ára, ha nem elég a nucha-szűréses ultrahang.


Az afp-t már biztosan nem lehet 18 hetesen, amazokat még talán.

2015. nov. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! A 14 hetes vagyok. Én úgy olvastam, h most az afp az integrált teszt része, ami nem kötelező.

Nem tudom, kombinált tesztet csinaltattál - e, de ha azon minden rendben volt és a 18. heti UH - n is, ja meg persze ha nincs vmi genetikai probléma a családban, akkor pont elég ennyi vizsgálat :)

Engem vérvételre meg a belgyógyászatra már 12 hetesen elküldtek, pedig a tájékoztatón, amit a védőnő adott, a 16 -18 hét van.

Szóval úgy gondolom, nem maradtál le semmiről :)

2015. nov. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 nünü87 ***** válasza:

Én 21 hetes vagyok. 12 hetesen voltam vérvételen és genetikai uh-n a kórházba, utána 18 hetes genetika uh-n. Legközelebb majd 24 hetesen megyek cukorterhelésre. De a magándokim 4 hetente visszahív és mindig csinál uh-t.

Neked a védőnőd nem adott terhes kiskönyvet??? Nekem van abba írnak mindent, és abban van a beutaló is csak a dátumokat kell beírni amit kérek a kórházból. És a beutalón rajta van hogy milyen kötelező vizsgálatok vannak és az is hogy hanyadik héten. És védőnőhöz is négy hetente járok.

2015. nov. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!