Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nemrégiben meg kellett, hogy...

Nemrégiben meg kellett, hogy szakítani a terhességemet (25 hetesen), mert HELLP szindromás lettem. Van valaki aki szintén járt így, de azóta már volt másik terhessége? Ott fel lépett a szindroma?

Figyelt kérdés

2015. nov. 10. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajat tapasztalatom ugyan nincs, de tegnap felmentem egy holland forumra s lattam, hogy majdnem minden nonek lett utana gyereke, megallapitanak egy eselyt, ami 8-25%kozott volt (akit en lattam) ismetlodesre, de nem olvastam ismetlodest, altalaban 3 evre ra lett gyereke a tobbsegenek. Volt olyan is, akinek az anyukaja, is helppes volt, a noverenek is volt 2x, es neki is egyszer. Babat szeretne, az orvosa mondta hogy tobb mint valoszinu helppes lesz, de kesoi stadiumban, tehat valszeg baba is lesz belole. Remelem tudtam segiteni. Nyilvan ettol eltero esetek is lehetnek, en kb. 12 esetet olvastam. Van akinek azt mondtak egy evig ne probalkozzon, de ugyanezt mondtak nekem is egy egeszseges terhesseg utan. Szoval az eredmenyeid alapjan a nogyogyaszod tud teged tobb infoval ellatni, szoritok neked, hogy sikeruljon!
2015. nov. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mandiga ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy így jártál, szörnyű veszteség. Szerintem beszélj minél elöbb az orvosoddal, mert nem lehet tudni, viszont folyamatos ellenőrzések mellett jó eséllyel nem lesz gond. Személy szerint nem voltam benne, csak olvastam róla.

Lehetne egy kérdésem? A babával is baj volt? Mert egy hét múlva megszülethetett volna mint koraszülött.

Nem szeretnék tolakodó lenni, meg faggatni sem, csak nagyon sajnálom ami veled történt.

2015. nov. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A baba egészséges lett volna,de ennek a betegségnek van egy olyan velejárója,hogy a magzat elkezd visszafejlődni,és sajna a kicsi már csak 23 hetesnek felelt meg pedig 25 hetes volt és 490 grammal született,pedig előtte három héttel voltam uh-on és ott minden rendben volt kb 500 gr-os volt már akkor. És kapott másnap egy agyvérzést :-(
2015. nov. 12. 18:03
 4/5 mandiga ***** válasza:
100%

Édes istenem, a szívem össze szorul. Így már értem miért nem maradhatott meg.

A lényeg, hogy beszélj az orvosoddal még teherbeesés előtt. Folyamatosan menned kell vizsgálatokra, nagyon vigyázol magadra és nem lesz semmi gond, jöhet a következő baba aki szépen meg fog születni egészségesen. Csak bízz magadban, legyél erős és pozitív. Szorítok neked nagyon. Ha lesz kedved majd esetleg beszámolhatsz ha sikerül, kiváncsi lennék rá. Sok sikert kívánok nektek, és fel a fejjel. :)

2015. nov. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
16 éve született a lányom hellp szindróma miatt 35 hétre, 1840 grammal, mára hálistennek teljesen egészséges, de eddig nem vállalkoztam újabb terhességre, most véletlenül jött, de határtalanul boldog vagyok. Az orvos is azt mondta h kevés az újabb esély rá h megtörténjen, jóval idősebb vagyok és jobban félek is, de bízom benne h minden rendbe lesz.
2016. febr. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!