Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valakinek közepes kockáza...

Volt valakinek közepes kockázatú a Down tesztje?

Figyelt kérdés

Ma voltam a 12. heti genetikai UH-n, a baba szívénél van egy kis probléma, + a méhlepény mélyen tapad, kímélnem kell magam.Ezen adatok miatt köztes kockázatú lett az érték.

A vérvétel eredménye holnap érkezik meg, ha az is köztes akkor amniocézis.

2. baba, az első gyermek teljesen egészséges, de most is cukorbeteg lettem.

Aggódom...! :(


2015. nov. 11. 14:06
 1/9 A kérdező kommentje:

életkori kockázat 31 év: 1:762

számított kockázat 1:752

2015. nov. 11. 14:10
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem is közepes kockázatú lett, de ezenkívül mindenhova negatívot írtak... genetikai tanácsadóban azt mondták, nyugodtan aludhatok, mert az eredmények jók, csak a statisztika miatt soroltak be közepesbe, mert ha 1 évvel ezelőtt történt volna, akkor az alacsonyba estem volna...

remélem tényleg minden rendben van

2015. nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem elég magas kockázat jött ki, 29 évesen 1:5 volt az érték. CVS-re mentem, szerencsére negatív lett, illetve magzati szívultrahangon is voltam.
2015. nov. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, most jött meg a vérvételi labor eredmény, kockázati becslés: 1:3057

Ezt jónak írta a szonográfus.

Fehívtam a dokimat, magzati szívultrahangra kell mennem, genetikai tanácsadásra és azt javasolja, h ne a hasamat szúrják hanem vérből vegyenek mintát, ami 200ezer ft körül van (persze pont most költözünk...)

Mi is az a CVS?

2015. nov. 11. 18:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Az meg hogy lehet, hogy neked az életkori kockázat 31 évesen 1:762, mikor nekem 29 évesen 1:687??
2015. nov. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem amúgy a kockázati becslésem 1:10000
2015. nov. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ezeket az értékeket kaptam
2015. nov. 11. 20:04
 8/9 anonim ***** válasza:
4 éve szültem, még nem volt a vérvételes vizsgálat ( ami kb. 200.000,- forint). A CVS-nél is szúrnak, de itt a méhlepényből vesznek mintàt, míg amniocentézisnél a magzatvízből. A CVS-t hamarabb el lehet végezni, így a magas kockázat miatt emelett döntöttem.
2015. nov. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

azért lehet magasabb kockázat 29 évesnél, mert ez statisztika, amit éves szinten néznek és ahhoz igazodnak...

lehet kevesebb nő rendelkezik ugyanolyan adattal és eredménnyel

2015. nov. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!