Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sajnos a kombinált tesztem...

Sajnos a kombinált tesztem eredménye: közepes kockázatú lett down korra 1:710. Volt valakinek hasonló esete? Nagyon félek.

Figyelt kérdés
2012. okt. 1. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem 1:35 volt. Hát én tényleg féltem. Menj el uh-ra, ha ott minden rendben van, akkor nem hiszem, hogy nagyon baj lehet.
2012. okt. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csináltass 4-es tesztet, az biztosabb ilyen esetben. De beszélj a dokiddal is. Ez még nem jelent semmit!
2012. okt. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem 95%-os biztonsággal állapították meg, hogy Down-kóros a baba... most hirtelen nem találtam meg a teszt eredményeket, de nagyon rossz volt... Most 6 éves és makk egészséges!! Ne hagyd annyiban, végeztess el minden vizsgálatot, amit csak lehet és megnyugtató eredménye lesz... Én nem mentem tovább a nőgyógyászomnál, ő csinált egy nagyon alapos (1,5 órás!!) ultrahang vizsgálatot, egyrészt, hogy a mozival megnyugtasson, mert annyira bőgtem, hogy megijedt, másrészt, hogy megnézze, minden rendben van-e. Ő mondta akkor, hogy ha megvan a baba orrcsontja, nem Down kóros.....
2012. okt. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nyugi, az 1:710 csak annyit jelent, hogy 710 ilyen értéknél csak 1!!! volt down kóros
2012. okt. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
menj el mindenkepp egy genetikai tancsadasra! egy genetikus biztosan tanacsot tud adni..nekem jobb volt a kockazatom, megis megcsinaltattuk a chorionbiopsziat. csak ez es a magzatviz-vetel ad teljes bizonyossagot arrol h rendben vannak-e a kromoszomak..szoval jobb korbejarni a kerdest! lehet h nalad csak eletkor miatt nagyobb a kockazat pl, szoval ne aggodj, de informalodj!
2012. okt. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1:350-hez volt az eredményem, genetikai uh-n találtak a pici fejében egy cisztát, és az egyik szívizma meg volt vastagodva, ezek alapján amniocentézist javasoltak. Naná, hogy belementem! És hála égnek ott kiderült, hogy minden oké. Most már 3 éves, makkegészséges kisfiam van.

Nyugi, nem lesz semmi baj. Ez egyáltalán nem vészes eredmény.

2012. okt. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem 1/44 és 1/22 volt a Down kórra+ alacsony AFP, magas HCG, több magzatvíz, feszesen telt magzati gyomor és hólyag. Na, én nagyon be voltam *va. Elküldtek genetikai tanácsadásra, majd amnio-ra, ott pedig több, mint 3 szörnyű hét után megtudtuk az eredményt: a kisbaba egészséges.

És remélem, íígy is van, de pár hét, és kiderül.


Neked sem lesz semmi baj, az eredményed nem olyan rossz, és valóban azt jelenti, hogy 710 emberből 1-nek született beteg babája olyan eredménnyel.

A lényeg: ne félj, ne idegeskedj, és csak pozitívan!!!


34 hkm

2012. okt. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én Hajdú Krisztina doktornőt ajánlom az Istenhegyi Klinikán!!! Ő az egyik legnagyobb szaktekintély. Ő csinál UH-ot is, és ha úgy látja, javasolja az amniót, amit akár ő is elvégezhet. Nem tesz jót a babának, ha ideges vagy, inkább csináltass meg minden vizsgálatot, és az eredmények tükrében töltsd nyugalomban a várandóságod hónapjait. Én a korom miatt megcsináltattam az amniót, és jól tettem, mert utána végre átadhattam magam a babavárás örömének.
2012. okt. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!