Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abbahagyjam az antibiotikumot?

Abbahagyjam az antibiotikumot?

Figyelt kérdés

25 hetes terhes vagyok. Szerdán voltam a háziorvosomnál a táppénzes papíromért, de gondoltam, akkor már nézzen is rám egy kicsit, mert eléggé dagadnak a lábaim. Kért vizeletmintát is, és megállapította, hogy kicsit gennye, húgyúti fertőzésem van, ezért írt fel antibiotikumot (Aktil Duo). El is kezdtem szedni aznap. Teljesen kiment a fejemből, hogy évekkel ezelőtt már szedtem ilyet, és nem igazán reagált rá jól a szervezetem. Mellékhatásként előfordulhat hüvelygomba ennél a gyógyszernél, és nálam ez már évekkel ezelőtt meg is volt. Szóval szedtem szerdán, csütörtökön, pénteken, és mára elő is jött ez a szupi kis mellékhatás.

Most nem vettem még be a reggeli adagot, de nem tudom, hogy egyáltalán folytassam-e. Ti mit tennétek?

Orvost nem tudok felhívni, szombat van, csak a rendelő számát tudom a háziorvosnak is, terhesgondozást végző orvosnak is, védőnőnek is, szóval hétvégén maximum az ügyeletre mehetnék be, de ez szerintem nem sürgősségi ügy.



2015. nov. 14. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
minden antibiotikum mellé kell szedni probiotikumot a gombásodás megelőzésére, az orvosodnak illet volna erre felhívni a figyelmed, de nekem a gyógyszertárban is szokták mondani, ha antibiotikumot váltok ki. Egyébként a helyedben végig szedném, most már úgyis teljesen mindegy. ügyeletet hívd fel, hogy mi a teendő.
2015. nov. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd abba, mert csak ellenallova teszed a baktériumokat. Elmés a gyogyszertarba, lemondó a problémádat és megveszed a patikus által ajánlott probiotikumot. Hétfőn meg elmés az orvosodhoz és megkerdezed,hogyan tovább
2015. nov. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

antibiotikum kúrát soha nem szabad félbe hagyni

szal szedd végig

2015. nov. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok :) Azt nem írtam ugyan, de szedtem mellé probiotikumot is, bár én azt hittem, ez csak azért kell, hogy ne barmolja szét a gyógyszer az emésztőrendszert. Na de akkor oké, szedem tovább. Az ügyeletet ha felhívom, ott tényleg fognak tudni okosat mondani ezzel kapcsolatban? Nincsenek túl jó tapasztalataim velük, nem sokszor kerestem őket, de amikor igen, mindig leráztak azzal, hogy ezt majd kérdezzem meg a kezelőorvosomtól, amikor rendel. Na mindegy, felhívom őket, hátha...
2015. nov. 14. 09:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj meg de pontosan azert raztak le mert az ugyelet az nem szombati haziorvosi ellatas, hanem veszhelyzet esetere vannak. Csak surgos esetben lehet(ne) oket zaklatni. Ez nem az. De tenyleg ne hagyd abba. Csak az immunrendszered latna karat. Mindenkepp szedd vegig. A huvelygombat rovid ido alatt ki lehet kezelni es nem karpd a babara
2015. nov. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot sosem szabad abbahagyni ha mar elkezdted.
2015. nov. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5-ös, akkor elárulod, hogy az ember kitől kérjen orvosi tanácsot olyan napokon, amikor nincs orvosi rendelés? Nem azt szoktam tőlük kérni, hogy ellássanak, csak azt, hogy egy orvos mondja meg, mi a megfelelő megoldás olyan esetben, amikor a saját orvosomat nem tudom felkeresni, mert nem rendel.


Egyébként végül a férjem hívta fel az ügyeletet, mert én a nap folyamán elég rosszul voltam, levert a víz, hol fáztam, hol melegem volt, alig tudtam lábra állni. De ott is azt mondták, hogy szedjem tovább a gyógyszert, hétfőn menjek orvoshoz, és ha estig nem javul, akkor hívjuk őket újra, ha meg rosszabbodik, akkor mentő. Szerencsére rosszabb nem lett, most meg már fel is tudtam kelni.

2015. nov. 14. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!