Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha kiszakadt az óvszer, de a...

Ha kiszakadt az óvszer, de a szoptatás miatt nem vehetek be esemény utáni tablettát, mit javasolna az orvos?

Figyelt kérdés
4 hónapos a fiam, viszont megtörtént, amire nem számítottunk. Már volt menstruációm is, de rendszertelen a szoptatás miatt. Ovu teszten úgy tűnik,ma nincs peteérésem, de azért benne van a pakliban a terhesség lehetősége. Még nem jelentkeztem be orvoshoz, ennek az az oka, hogy nem szeretném gyógyszer miatt szüneteltetni a szoptatást. Kíváncsi vagyok, ha mégis elmennék orvoshoz, vajon mit javasolna ebben az esetben?
2015. nov. 16. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Hat pedig valoszinu masf nem tud, csak esemeny utanit. Mi mast tehetne ?

Legfeljebb par napig fejsz es kiontod.

2015. nov. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az eseményutániban ugyanúgy csak progeszteron van, mint a szoptatás alatt szedhető minipillben, igaz, nagyobb dózis, de e szerint, simán mehet:

[link]

2015. nov. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Most mi baja lesz három tápszeres naptól? Inkább ez, mint egy nem tervezett baba szerintem.
2015. nov. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha biztosan nem szerenel masik babat most, akkor menj dokihoz es valoszinuleg ad esemeny utanit. Maximum azt mondja, hogy addig tapszerezzetek. Nem igazan latok mas megoldast, mert ha ugy adodna, hogy terhes leszel, akkor vagy megszulod, vagy abortusz, ami lelkileg nehez, mellesleg akkor ugyanugy tapszereznel egy ideig a mutet miatt.


Szoval egyertelmu, hogy inkabb most, mint akkor. En biztosan nem kockaztatnek a helyedben.


Az nm sokat jelent, hogy nincs peteeres epp most, egyreszt az ovuteszt inkabb delutan mutatja megbizhatoan a peteerest, masreszt idealis kornyezetben a spermak 4-5 napig is eletkepesek lehetnek bent es varnak a petesejtre. Akkor meg mar nem segitene a 72 oras.


En meg soha nem hasznaltam, de ugy tudom, hogy minel hamarabb beveszed annal jobb, tehat pl 24 oran belul sokkal nagyobb a hatekonysaga, mint mondjuk a 2. vagy 3. napon.

Hivd fel az orvosod, vagy menj be a rendelesre, ha biztosan nem akartok most gyereket.

2015. nov. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!