Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülésnél befolyásoló tényező...

Szülésnél befolyásoló tényező lehet h mellső vagy hátsó falon tapadt meg a lepény?

Figyelt kérdés
Bocsi h ha butaságot kérdezek, valószínűleg nem befolyásolja :) Csak kíváncsi vagyok a véleményekre!

2015. nov. 16. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen. Ha császármetszéssel kell valamiért szülni, akkor számít. Ami a hüvelyi szülést illeti, ott csak az a problémás, ha rátakar a méhszájra valamennyire, de ha a terhesség elején rá is lóg, az még a végére elvándorolhat. Nekem a terhességem alatt végigjárt mindent a lepény, szépen körbe ért.

Remélem jól tudom és nem informáltalak félre, majd tuti lesz aki tényleg ért hozzá és megerősíti, vagy megcáfolja, amit írtam. :)

2015. nov. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Adrienn0122 ***** válasza:
Császárnál sem befolyásol semmit, ne aggódj.
2015. nov. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia de igenis be folyasolja ! Tudniuk kell az orvosoknak hogy hol van mert ha bele vágnak az akár végzetes is lehet a babának.... egy ismerősöm gyereke 37 hétre meg indult de nem tagult csaszaroztak és nem vették figyelembe hogy minden papirjan rajta van hogy elől van a lepeny szépen bele vágtak a gyerek oxigén hiányos lett... szóval igenis számít de ha mész szülni úgyis átnézi a papírt és szólj te is hogy mi a helyzet ha nem hallasz róla bent ...
2015. nov. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A mellső falon tapadó placenta esetében viszont császármetszés esetén az orvosnak figyelnie kell arra, nehogy belevágjon"

[link]

1. voltam.

2015. nov. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Adrienn0122 ***** válasza:
53%

[link]


[link]


Azért az nem úgy van, hogy akkor majd nem ott vág, hanem máshol, hogy nehogy belevágjon a lepénybe. Láttatok már olyat, hogy valakinek a gyomor felől vették ki a babát, mert mellső fali volt a lepény? :) Ugye, hogy nem... A méh megnyitása és a gyerek kiemelése között pár másodperc telik el, nem lesz attól hypoxiás a baba, hogy esett közben egy vágás a lepényen. Az interneten sajnos akadnak olyan cikkek, amiket szakmai ellenőrzés nélkül tesznek közzé az újságírók.


Nekem mellső fali lepényem volt, ugyanott vágtak, mint mindenki mást. Nem egy extra dolog ez, a terhességek elég nagy részében a mellső falon tapad. Gondot néha az áramlásmérésnél okozott, mert ez egy "szigetelőréteg" a köldökzsinór és az UH között.

2015. nov. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!