Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyógyszer szedés miatt genetik...

Gyógyszer szedés miatt genetikai tanácsadást javasoltak, kell oda beutaló, és hányadik héten kell oda menni? (Pécsre mennék)

Figyelt kérdés

Pánikzavarra, antidepresszánt szedek, eddig 2x1-et szedtem(ez összesen 30 mg volt), és pont lecsökkentettük 1 szemre, mikor kiderült hogy terhes vagyok, most 5 hetes vagyok. Viszont újra vissza köszönt a pánikroham, erre mondta a dokim, nem baj, hiába jött vissza, akkor se szedjek semmi, sőt most azt az 1 szemet is hirtelen haggyjam el. Nah ez a csökkentés is 4 hónap alatt sikerült.

S arra gondoltam hogy elmegyek genetikai tanácsadóba, amúgy is ráírta a papíromra, hogy javasolt.

Kell oda beutaló, és időpont? Lehet ilyen problémával is menni? Köszönöm!



2015. nov. 18. 12:05
 1/10 mandiga ***** válasza:

Nem kell beutaló, és egyértelmű, hogy ilyen problémával is mehetsz. Az, hogy van-e értelme vagy nincs, az majd kiderül. Milyen gyógyszert szedsz? Amúgy érdekes a dokid. A helyedben váltanék az biztos. Ez nem úgy működik ahogy mondta neked.

Én is pánikszindrómával voltam terhes,voltam is genetikai tanácsadáson, ahol a nagykönyvben sem találtak semmit.

Én Szombathelyen voltam. Pécs sokkal jobb, az orvosok is, tapasztalatból mondom.


Az, hogy visszajött, az alatt mit értesz? Miket érzel?

2015. nov. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ezzel én sem értek egyet hogy hirtelen hagyjam el, hisz már 3 éve szedem, s csak úgy huss ne vegyek belőle többet?

Úgy értem, hogy már 3 éve nem volt rohamom, most hirtelen 2 volt az elmúlt héten, és többször előjött a szorongás is. Ezért persze nem térek vissza a nap 2höz, de nem szívesen hagynám el azt az egy szemet. Nem hinném hogy olyan jó a magzatnak egy-egy pánikroham, magas pulzussal, vérnyomással.

2015. nov. 19. 13:55
 3/10 A kérdező kommentje:
S szedtél te valamilyen gyógyszert?
2015. nov. 19. 13:55
 4/10 A kérdező kommentje:

Ezt találtam a gyógyszeremről:

"A rendelkezésre álló korlátozott számú adat alapján a mirtazapin terhes nőknél történő alkalmazása nem utal a születési rendellenességek megemelkedett kockázatára.Az állatkísérletek nem mutattak semmilyen klinikailag releváns teratogén hatást.A hagyományos – farmakológiai biztonságossági, ismételt dózistoxicitási, genotoxicitási, karcinogenitási, reprodukcióra és fejlődésre kifejtett toxicitási – vizsgálatokból származó nem klinikai jellegű adatok azt igazolták, hogy a készítmény emberen való alkalmazásakor különös veszély nem várható. "


Ez jó nem?

rádaásul én a legkisebb dózist szedem

2015. nov. 19. 14:06
 5/10 mandiga ***** válasza:
Persze, hogy jó. És csak ezt az egyet szeded? Semmilyen mást nem? Én most is szedek napi felet, azaz 25 mg-ot. Az én gyógyszeremről nem találtak semmit a nagykönyvbe. Ne hagyd el a gyógyszert, mert az a babának sem tesz jót. Magas pulzus, vérnyomás. Válts orvost, én azt tanácsolom neked.
2015. nov. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak ezt az egy szemet, ez a legkisebb dózis, nyugtatót nem is szedtem soha. Minden más gyógyszert elhagytam(refluxra szedtem)
2015. nov. 20. 06:51
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát nem is kell mennem hozzá, mert képzeld el, mikor kérdeztem hogy akkor egy hónap múlva találkozunk.... erre ő közölte hogy nem, nem kell jönnöm
2015. nov. 20. 06:52
 8/10 mandiga ***** válasza:
Jézusom. Fel is jelenthetnéd, ez nem orvos. Ilyet nem tehet meg. Én azt mondom minél elöbb keress másikat, ki tudja mikor jutsz el mert eléggé zsúfoltak a pszichiaterek
2015. nov. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Keresek is, de csak a jővő hét után tudok, jővő héten nem leszek itthon :(
2015. nov. 20. 10:40
 10/10 mandiga ***** válasza:
Keress, mert muszáj a gyógyszer miatt.
2015. nov. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!