Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitol fugg hogy le tudok e...

Mitol fugg hogy le tudok e fogyni szules utan?

Figyelt kérdés
Olvasom h van akirol olvadnak a kilok es van akin makacsul tartja magat vagy epp hizik is a szoptatas alatt... Mitol fugg hogy kinel hogy lesz? Tudom , alkati egyeni kerdes. De lehet vmit tenni? En fogyozni sose tudtam de a sulyomat mindig tartottam, mindig odafigyeltem, 60 kg voltam mindig.Terhesseg alatt sokat hiztam, eddig 12 kgt es meg csak 29 hetes vagyok...A bajom h nem zabaltam,nagyon figyeltem a kaloriakra kb 1800-1900 nal nem eszem tobbet es megis ugy erzem magam mint egy balna, a sok hizas miatt. Nem vizesedem, sajnos nalam ez netto hizas, latom minden testreszemen...
2015. nov. 18. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Tudatos,egészséges táplálkozás. Nem fogyókúra. Az hülyeség. De napi 5x kis étkezés, megfontolt mennyiségi és minőségi szénhidrát választás még nem fogyókúra.
2015. nov. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Ahogy az elso irja :) persze ehhez még hozzájön a sport, amint lehet.

Genetika, egyéni adottságok is kozrejátszik, hogy ki milyen szules után. Hamar lefogy e vagy sem, stb.

2015. nov. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a szoptatós időszak alatti fogyásra gondolsz - az színtiszta mázli hogy mégis hogy reagál a szervezeted.


Mindig egészségesen étkeztem, sose volt súlyproblémám, szoptatás alatt viszont híztam, ha pedig picit is (NEM drasztikusan) visszavettem ennek megakadályozására a bevitelt, akkor vészesen csökkent a tejem.

Logika sehol. Valahogy csak akkor ment a tejtermelés, ha többet vittem be, mint amit azzal elégettem.


Miután befejeztem a szoptatást és elmúlt a hormondili, szépen le is adtam, ami feljött.

2015. nov. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mozgás és megfelelő diéta. A napi kalóriaszám önmagában nem mond semmit.

Széndhidrát diétát próbáld meg (szigorúan csak szakemberrel egyeztetve!), mellette mozgás. Ha a diétát pontosan tartja valaki és nincs hormonális betegsége, akkor kizárt, hogy ne fogyjon.

2015. nov. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Alapvetoen attol fugg, hogy mennyit es mit eszik es mozog az ember.

En az elso gyerekkel nagyon sokat hiztam, 25 kilot. Ebben volt viz is, de 12-13 kilo igy is maradt szules utan.

Nem koplaltam, de igyekeztem napi 4x enni es nem rengeteget egyszerre, kenyeret szinte semmit, tesztat se napi szinten. Sok hust ettem es feherjet (pl turot holdsegekkel, puffasztott rizzsel, tojasrantottat 1 sargajaval es tobb feherjevel), sok nyers zoldseget es gyumolcsot, sok vizet ittam es igy megszunt a szekrekedesem, ami terhesseg alatt volt.

Rengeteget setaltattak, mindenhova gyalog mentunk, jo gyorsan toltam, napi 5-8 kilometer seta csak a napi bevasarlassal megvolt.

Heti 5x 30-40 percet tornaztam, amikor reggel, vagy delelott visszaaludt.

Bevallom, hogy en majd mindennap igenyleg egy kis nasit, vagy kisebb desszertet ebed utan, nekem ez is belefert, mert a tobbi dologgal kompenzaltam.


Ez mar 7 eve volt, akkor olvadtak le ettol szo szerint a kilok. Azota eszek mindent, de ugy, hogy alapjaiban odafigyelek, feleslegesen, vagy unalombol nem eszek es a mozgast is megtartottam, meg mindig mindenhova gyalog jarok, ahova csak lehet.

Nincs is gond a sulyommal, a masodik terhessegem alatt 12 kilot hiztam es egy honappal szules utan nem volt rajtam plusz.


Szoval en azt mondom, hogy erdemes mar terhesen odafigyelni, de a rovidtavu eszeveszett fogyokura nem megoldas, inkabb alapjaiban kell a mozgasra es a normalis taplalkozasra odafigyelni.

2015. nov. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 30kg hiztam, 10 hetesben már 6 kg plusz volt rajtam. 75kg jöttem haza a kórházból, de szoptatás alatt hiztam 8kg. Ahogy abba hagyta a szopit a fiam diétába kezdtem, elkezdtem konditerembe járni. Most 2 éves múlt, de sose néztem ki ilyen jol mint most. Lefogytam, izmot építettem, végre jol érzem magam a bőrömben. Terhesség előtt vékony voltam, de nem izmos.
2015. nov. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően genetika, hogy kinek hogy reagál a szervezete a terhességre és a szoptatásra. De azért érdemes kicsit odafigyelni, mert a terhesség alatt tartalékoló üzemmódba kapcsol a szervezet,sokkal jobban tapadnak a kilók. Én pl. igyekeztem szénhidrát szegényen étkezni, és többször keveset. Nem voltam eltiltva a mozgástól, így mindkét terhességem alatt végig mozogtam (eleinte kocogás és ellipszis tréner, aztán a 30. hét után már csak mini stepper lightosan, de az is hatásos volt). A terhességek végére 9-10 kilót híztam, és a szülés után 4 héttel már a terhesség előtti súlyomnál voltam. Mondjuk én szerencsés vagyok, mert fogytam a szoptatástól és "jól tejelő fajta" is vagyok, nem kellett megvonnom magamtól semmit sem. Amíg "tejet gyártottam" ehettem bármit és bármennyit. De sokat mozogtam ekkor is (napi 3-4 óra tempós babakocsizás, meg aztán újra kocogás, napi 30 perc).

De aki kevésbé szerencsés alkat, az is le tudja adni a kilókat kis odafigyeléssel meg mozgással. (Pl. Egyik kolléganőm eszméletlenül karcsú és csinos, de mindkét terhessége alatt 30 kilókat szedett fel. Viszont utána le is adta gond nélkül az utolsó grammig, pedig "csak" futni járt el, nem diétázott egy percig sem)

2015. nov. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!