Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetesen álltatok neki a...

Hány hetesen álltatok neki a babaszoba berendezésének?

Figyelt kérdés
19 hetes vagyok, még semmit se vettünk. A babaszobát ki kell festeni, bútort venni bele, szőnyeget, függönyt, az összes babacuccot, szóval 0-ról mindent. Ti kb mikor álltatok neki ezeknek? A férjem szeirnt elég az ünnepek után, de attól félek, hogy nehezebb lesz nagy hassal, mint most lenne. Csak az a baj, hogy még nem tudjuk a nemét, így nem sokmindent tudunk venni, nem szeretnék uniszex dolgokat. Jövőhéten megyünk UH-ra, remélem végre kiderül a neme, de biztosra csak 4D után mennék, oda meg csak 1 hónap múlva fogok menni kb. De az már bőven karácsony, úgyhogy csak ünnepek után állnák neki mindennek, szerintetek az nem késő?
2015. nov. 21. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Megvártuk az amniocentézis eredményét (ez a 19. héten volt), ezután kimentünk az Ikeaba és megvettük a kiságyat+belevalókat. Én úgy gondoltam, inkább most, mint nagy hassal.


Aztán a 23. héten találtam meg álmaim babakocsiját használtan harmadáron, így azt is megvettük. A pelenkázóasztalt meg a kellékeit egy baráti pártól ezen a héten vettük meg féláron.


Nekünk a babaszobát nem kellett festeni vagy szőnyeget, függönyt venni bele, mert nemrég festettünk lakást, (még terhességem előtt). Függönyből meg szőnyegből nem akartunk babásat venni, de most hogy mondod...nekem eszembe sem jutott eddig.


Néhány bodyt már vettünk a 12. hét után, de komolyabban még nem álltunk neki. Most van egy projektem, amit hasznosnak ítélek és le van akciózva Rossmanóval, azt megveszem (vettem már pl. körömollót a babának, meg egy csomag fültisztítót).


Mi tudjuk a nemét, de uniszex dolgokat veszünk, mert azok tetszenek, így ebben szerencsénk van.


24 hetes vagyok és még bírom a pocakomat teljesen jól, szerintem nyugodtan, még ráérsz.:)

2015. nov. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14. Héten vettünk babakocsit, és hordozót, 25. héten bútorokat, most vagyok 37 hetes és most raktuk össze a kiságyat, vasalom a ruhákat, és raktam össze a kórházi csomit. Még mindig van, ami kell, bár csak 1-2 apróság, amit a párom is meg tud venni ha úgy alakul. A terhesség probléma mentes, azért is húztam el ennyire. Többet pihizek de a feladataimat még könnyen meg tudom csinalni. Ez mindenkinél más és más. Ha nem bírod annyira az állapotodat, akkor kezdj neki most. Ha még fitt vagy és üde, akkor 2,5 hónap múlva is raér a berendezés. Nekem pl. 24. hetesen latszott a hasam először. 32 hetesen kezdett picit fárasztó lenni. Most már 5-6 óra aktivitás után hulla vagyok :)
2015. nov. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az első gyereknél én is a 20. hét környékén kezdtem neki és a kb 26. hétre már minden megvolt és kész volt,de szerintem ezért is éreztem úgy,hogy még lassabban telik az idő mert állandóan a full kész babaszobát néztem és még hol volt a terhesség vége..... A másodiknál már nem kapkodtam. A harmadik gyereknél meg már...
2015. nov. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát festeni neked amúgysem kellene, mert nem kéne belélegezni, meg magasra nyújtózkodni sem, ahogy 5 kilónál többet cipelni sem, ha nem vagy hozzáedződve, így igazából időben vagytok még, hiszen ezeket amúgyis a férjednek kellene nagyrészt csinálnia. Mi a legtöbb dolgot a 25. héten szereztük be, mert akkor volt rá lehetőségünk. Én is megvárnám a helyedben a 4D-t, de számolni kell azzal is, hogy esetleg nem derül ki.
2015. nov. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Aznap kezdték el festeni a szobàt amikor megszületett a lànyom (hétfőn), hazamentünk csütörtökön, költözködés, a kiságy csak szombaton lett összerakva... Komoly csalàdi problémàk miatt azt sem tudtuk hol fogunk lakni :/ Most 28 hetes vagyok, még semmit nem vettünk a 2. babànak, majd decemberre tervezzük
2015. nov. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem kapkodtuk el.

Az első vétel a babakocsi volt 24 hetesen.

26. hét körül kezdtem el ruhákat venni.

30 hetesen festettünk, utána vettük meg a kiságyat, más bútor nem kellett a szobába (szekrény volt, fenyő íróasztal lett a pelenkázó - dolgozószoba volt).

33 hetesen mentem táppénzre, utána vettük meg ami még kellett: pelenkázófeltét, pelenkák, mellszívó, még ruha... kórházi csomag kellékei.

Óriási hasam volt, de nem akadályozott volna, ha nem lett volna nyár és 40 fok, így a végén kicsit nehézkes volt, féltem is hogy nem leszünk kész.

A 37. héten még mostam, vasaltam, a 38. hétre meg megszületett.

2015. nov. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
mi sem kapkodtuk el. a szobàt a 33. héten festettuk ki, 36 hetes voltam, mikor berendeztuk (kisàgy osszeszerelése, ruhàk kimosàsa, megvettuk a matrcaot..stb). ruhàkat is az utolso hetekben kezdtunk el venni.
2015. nov. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ja, én meg a 38. hétig végeztem fizikai munkàt..plusz napi 120 km-t vezettem. én cipekdtem rendesen is,- egyik kezemben egy kétévés, a màsikban egy 20 kg-os ikeàs tàska :D hàl istennek sose volt ez gond. szerintem abszolut nem késo karàcsony utàn nekiàllni a babaszobànak.
2015. nov. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A szobát 30 hetesen kezdtük el csinálni..

Festés, bútorok.. Stb

A babakocsit ma vettük meg (37 hetesen)

Ruhák mosása vasalás a kettő között történt.. Szép lassan :)

2015. nov. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

37. Hetesen

Mi teljes lakásfelújítàst csináltunk, és mivel a szövetkezet is akkoriban cserélte le a nyílászárókat az épületen, előbb megvártuk az ablakcserét, utána tapétáztunk, festettünk, így a berendezés az utolsó pár hétre maradt.

2015. nov. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!