Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetes kismamák; tapasztalat...

28 hetes kismamák; tapasztalatcsere?

Figyelt kérdés

Minden kényelmes még; kisfiunk minden irányba forog még a pocakomban (kíváncsi vagyok hogy mikor fordul be), sokat csuklik. Egy hete éjjelente folyik az előtejem; hol jobban, hol csak alig- de utána olvastam; normális :-)

Néha odafeszül a hasamhoz, aranyos nagyon! Szerencsére sokat mocorog.

Van hogy szurkál a méhem; beleszúr, az fáj; de el is múlik egy pillanat alatt; a doki szerint jóslók; de normális. Most egy hete elkezdtem keményedni is; úgyhogy mehetek vissza, rám néz; és 3*2Panangint kell szednem addig, de sok volt stressz; pihenek; és szinte már nem is érzem (vagy legalábbis nem úgy) ezeket a keményedéseket.

A lábikra görcs akkor jön; ha félálomban elfelejtkezem magamról; és kinyújtózom a lábammal. Na az szörnyű.....

Gesztációs diabéteszem van; de ami óta tartom a diétát nem hízok; majd rá is kérdezek hogy ez normális-e (előtte 7 km-ot híztam...).

Egyébként minden szuper!

A 30. héten festik a szobát; a bababútor már megvan; a ruhák is, a babakocsi is. A festés után pakolászásra szánok még 2 hetet; aztán nem is tudom, a 35. héten kezdek el mosni mindent azt hiszem.

Minden tapasztalat; minden élménybeszámoló érdekel! Boldog babavárást mindenkinek!



#keményedés #előtej #babaszoba #Panangin #28. terhességi hét #lábikra görcs
2014. nov. 18. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaz,én csak én még 27 hetes vagyok de szívesen leirom :) Nekünk kislány lesz és első baba :) Sokat mocorog,valamikor belassul és alig érzem,de hát neki sem lehet egyforma napja .Na hát,a lábgörcs éjszaka.....húúú ,ez nekem is van.Amitől én most megijedtem az hogy folyásom volt és én azt hittem hogy a magzatvíz szivárog ,de hála az égnek a dokim megnyugtatott,hogy nem az.Én magnerotot szedek a görcsögre,keményedésre.Nekünk is szinte minden megvan csak majd a szobát kell átrendezni :) Boldog babavárást :)
2014. nov. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én holnap töltöm a 28. hetet, harmadik baba. Egy négy éves fiú és egy 21 hónapos kislány várja már rajtunk kívül idekint. Úgy néz ki ő is fiú lesz ezt pénteken a 4dn vagy megerősítik vagy megcáfolják. :) Rengeteget mocorog, többet mint az első kettő együtt véve. Legalábbis nekem úgy tűnik. :D Nevet még nem sikerült neki találnunk, még várat magára. A cipőmet felvenni, a gyerekekhez lehajolni, a játékokat felszedni, mosást betenni, sütni már nem kényelmes, érzem hogy nyomom. Én naponta 2*2 magneb6ot szedek így keményedésem nem igen volt még. Lábgörcs viszont előfordul, vagy a farpofám tud még görcsbeállni rendesen. Én eddig 4kgot híztam.

A ruhák már megvannak, van a nagyobb tesóról is ami megmaradt, meg bevásároltam most is jócskán :D (ezért lehet kicsit hidegzuhanyként érne ha azt mondanák most hogy mégis lány) Ágyat kell még vennünk. Vagy neki veszünk egy kiságyat, vagy nővére kap ifjúsági ágyat, ő meg meg az ő helyére a kiságyba.

Hol fogtok szülni? Pontosan mikorra vagytok kiírva? Jó babavárást és könnyű szülést majd! ;)

2014. nov. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1-vagyok,Nyiregyen fogok szülni és február 17-re vagyok kiírva :)
2014. nov. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én Február 16-ra vagyok kiírva :) Kislánykát várok a neve is megvan a szobája is félig kész egy két dolog hiányzik még a kengyeléből de inkább apróságok már :) sokat mocorog szinte erőből Rúgdos ha nem tetszik neki valami :) tegnap éreztem elösször, hogy csuklik :) én eddig nagyon jól viseltem viselem a terhességet, egyszer sem voltam rosszul eredmenyeim is jók voltak kivéve egyszer volt egy kis. hugyúti fertőzés de hamar kikezeltek :) annyira várjuk már a februart, hogy az hihetetlen :) most kicsit belassult az idő.....eddig 13 kilót híztam de nagyon vékony voltam szóval most vagyok normál alkatú kivéve a nagy pocakom :) nagyon tetszem így magamnak :D remélem nem fogok visszafogyni :)
2014. nov. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Én Komárom -Esztergom megyében fogok szülni, február 11.-re vagyok kiírva.

Tegnap megvettük a festékeket; és megrendeltük a tapétát is; alakul a dolog :-)

Megnézett az orvos, zárt a méhszáj; minden rendben.

Igen, a cipőkötés... én most tettem oda magamnak az előszobába egy stokit; így könnyebb :-)

A baba medence végű fekvésű, de még rengeteg ideje van; és szokott is pörögni minden irányban :-) VAn valami amit feltétlenül megvesztek, ill. tapasztalat azoktól akiknek már van babája, hogy mire van szükség, és mi az amit felesleges?

Én az átmosható matrachoz ragaszkodom; de moshatózni szeretnék, és abból előfordul hogy kifolyik a pisi; ill. rugalmasabb is az a matrac jóval (kókusz az is). ÉS drágább...... :-)

Ill. a légzésfigyelőnél szeretnék bébiőröset, de nagy a lakás, így nyugodtabb lennék.

Mikor kell gyerekorvost választani? A 30. hét körül már lehet? Ok hogy ráérek egy hónappal szülés előtt; de mi van ha kora baba pl? Boldog babavárást!

2014. nov. 20. 10:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Sziasztoook!4es vagyok :) én nem tudom mi felesleges mi nem babafüggő is szerintem.... meg én úgy vagyok vele, hogy lehet az első gyerekem nem használja de lehet a második imádni fogja úgyhogy amit tudok igyekszem megvenni apránként:) gyerekorvost szerintem ha megszületik akkor kell de nem tudom pontosan....ti , hogy vagytok várakozással? körülöttem sorban születnek édes kis babócák annyira várom már én is persze nem akarom sürgetni de olyan jó lenne ha már megszületne :) nagyon kiváncsi vagyok már rá :) egyre türelmetlenebb vagyok :D :D
2014. nov. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!