Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 napja történt az aktus...

8 napja történt az aktus peteérés előtt 2 nappal . Aktus másnapján elkezdtem szedni az Elevit Plust. Meg 3 napja a magne b6-ot 1x1-est. Mit szedjek még hozzá? Azt tudom hogy vas hiányos vagyok.

Figyelt kérdés
Orvoshoz a 7. hét közepén szeretnék menni akkor már ugy is van szivhang elvileg.Meg a munkahelyem sem olyan hogy lehet válgoatni örülök ha egy honapban valamikor kiadják a 2 nap szabit. 12 hétig nem szeretném bejelenteni.ugy hogy titeket kérdezlek.

2015. nov. 23. 05:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Szép történet, de az se biztos hogy terhes vagy
2015. nov. 23. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tegnap már feszült a méhen én érzem hogy igen. de ha nem akkor majd késöbb. Viszont addig szedem a vitaminokat. meg amugy is készülök rá . Szerintem aki babát akar mindenkinek ez kéne csinálnia. már a kezdetektől....
2015. nov. 23. 05:44
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Inkább egeszsegesen kellene taplalkoznia, nem mű vitaminokat szednie. ...
2015. nov. 23. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

lehet - erdemes vitaminokat szedni mert a mai taplalkozas mellett nem lehet annyit megenni hogy a szervezeted fel tudjon keszulni, a dolog ugy mukodik hogy a magzat mindenkepp elveszi ami neki kell, ha nincs feltoltve a vitamin raktarad, akkor lebetegedhets konnyebb esellyel kapsz el nyavalyakat ami ha lazzal parosul akar vetelest is okozhat. ezert irjak hogy erdemes mar a tervezes spran vitamint szedni, nem pedig azert mert segiti a teherbeesest. De nem kell feltetlen terhes vitamont szedni barmilyen multivitamin megteszi. A lenyeg hogy a terhesseg soran dupla annyi vitaminra van szuksege a szervezetnek, es ha csak nem eszel meg 12 kg zoldseget egy nap, nem tudod bevinni, szvsz inkabb a vitamint mint a spanyol uborka es a genkezelt paradicsom.

Na errol ennyit. Egy egeszseges par atlagosan 6 honapot probalkozik a babaval mire osszejon...szep dolog hogy erzed de :)..tudod mit? legyen igazad!

csak ne eld bele magad kulonben honapokig tarto csalodas hegyek varnak rad, en pl ovutesztel nost vagyok az 5. probalkozasnal pedig a lanyon 2. alkalpmra sikerult....ez van.

Magneziumot teljesen feleslegesen szeded, csak gorcsok eseten kell szedni a terhessg alatt, 36. hettol pedig nem javallott. Folsav a legfontosabb de az az elevitben van. Vasat pedig ha a doki ugy latja a verkeped alapjan, hogy indokolt, akkor megmondja melyiket szedd. nem szabad ezeket se ossze vissza sedni mert az sem jo ha valamibol tul sokat szedsz. Elevit, Gravida,Femibion - barmelyik jo, vagy akar sima multivitamin, de utobbi esetben folsavat is vegyel melle...es nagyon jo hogy mar most szeded, egyebkent is mindenkinek szednie kellene mar a teli idoszak elott, nyilvan elso kettonek eros a szervezete nehezebben betegszik, de en pl egesz evben zoldseget hust eszk a kertembol, gyumolcsot tonna szamra, s megis mindig beteg voltam mielott nem szedtem mulivitamint.

2015. nov. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
kedves utolsó? Köszönöm szépen kimerítő válaszod:) látom nem mindenki bunko itt!!.tudooom hogy lehet nem vagyok babás... csak szeretném már...meg tényleg feszül huzodik a méhem tegnap ota.Ebből gondoltam. Ha kimarad a mensim utána tesztelek.
2015. nov. 23. 06:47
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
sajnos placebó alapon produkálok iylenkor én is mindenféle tünetet a beágyazódás környékén (kb. ott tarthatsz..) a tünetekkel ne foglalkozz, mert ilyenkor még nincsenek tünetek maximum pre menstruációs tünetek és könnyen becsapnak.
2015. nov. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6 nappal a peteérés után még el sem kezdődőtt a beágyazódás, így húzást, szurkálást sem okozhat - meg egyébként nem is szokott. Pozi teszt előtt szerintem elég a folsav, az a legfontosabb, de persze a terhesvitamin is teljesen jó. A magnézium sem árt, de arra amire terhesen szedik (görcsök ellen) még korai és fölösleges. Vaspótlást beszéld meg háziorvossal, mert terhesen villámgyorsan ki tud alakulni vérszegénység.
2015. nov. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki volt a bunkó, kedves kérdező?
2015. nov. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
utolsó jól írja, a vas fontos, viszonyt problémát okozhat a magzatnál a túlzott bevitel, ezért arról mindenképp orvossal kell konzultálni. de az elevitben azt hiszem nincs is, vagy elenyésző, szóval ha azt szeded, az teljesen jó aztán a 8. hét környékén lesz az első vérkép, ott majd látszik, kell e valamit szedni. a magnézium ahogy írtam én is és az előttem szóló is teljesen felesleges egyenlőre :)
2015. nov. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én napi egy Femibiont 800-at szedtem a pozitív teszt másnapjától. (csak azt tudtam lenyelni és a teszteken is jól szerepel). Amit a dokim javasolt terhesség előtt, az a folsav, csak így magában. A 12. hét után heti 2 Femibion 400-at szedek, de mivel minden értékem jó, így inkább csak megnyugtatásul.


Magne b6, vas, stb. elég a 12. hét előtt végzett vérkép kiderülése után, vagy ha húzódik a hasad, akkor magne b6 vagy ha hánysz. Én nem szedtem, csak a 20. hét óta a Magnosolvot, mert fájt az alhasam a méh növekedésétől, aztán meg rajtam ragadt:).


Viszont, mivel tudod a vasat, jó lenne megméretni frissen, akár háziorvosi beutalóval, akár magánban (potompénzért megmérik) és a háziorvos simán el tudja dönteni, mennyit szedj. Egyébként a 20. hétre merülnek ki a tartalékok, általában.


A munkahelyeden megértem, hogy nem mondod el a 12. hétig, sőt, én a 18.-ig vártam vele, mert rossz lett a kombitesztünk és követte egy amniocentézis. Az orvoshoz jó ötlet a 7. hét, figyeld azért a méhen kívüli tüneteket.


24 hkm

2015. nov. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!