Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma vagyok 20 hetes terhes és...

Ma vagyok 20 hetes terhes és nem érzem a babám mozgását, ez baj?

Figyelt kérdés
Első baba, 20 kg súlyfelesleg van rajtam. Várom a lufiszerű, pillangós-buborékos érzéat, de ilyen nincs. Néha erősebbet érzek, kis szúrásokat, mindig ugyanakkor: reggel felkelés után 10 perccel, esti tv-zéskor, zuhanyzáskor, ha a hasamra engedem a vizet, ha éjjel a párom átölel vagy úgy fekszem. De ez nem a baba, ugye? Ultrahangon voltam, minden tökéletes. Védőnő szerint figyeljek jobban.
2015. nov. 25. 11:56
 1/4 anonim válasza:
Én most vagyok 22+3. Én is csak kb két hete érzem egyértelműen a baba mozgását, pedig elég vékony vagyok, 158 cm és 51 kg. Mellső fali lepényem van, biztos ez is közrejátszik, hiszen a mellső fali lepényesek később szoktak érezni magzatmozgást. Lehet, hogy neked is mellső fali. :)
2015. nov. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem hátsó fali, ez nem lehet az ok.
2015. nov. 25. 12:18
 3/4 anonim ***** válasza:

22. hétig normális, ha még nem érzed, főleg, hogy első baba. A súlyfelesleg is lehet ok, bár nem törvényszerű, barátnőm pl. vékonyabb, mint én, és később érezte, pedig mindkettőnknek mellsőfali a lepényünk.


Befolyásolhatja még, ha magas vagy, vagy ha széles a csípőd, akkor is lehet, hogy később érzed. Viszont az is lehet, hogy már érezted, csak nem tudtad, hogy az. Én kis rángásszerű érzéseket éreztem először, amik hirtelen jöttek, és nagyon rövid ideig tartottak, kb. mintha egy izom egyszer megrándulna, vagy mintha valami puhán, de gyorsan megbökne. A 17. héten én már láttam is 1-1 ilyen mozgásnál a hasamat nagyon rövid időre kidudorodni. Nekem mondjuk nagyon aktív babám van, rengeteget mozog. Onnan is lehet amúgy következtetni rá, hogyha az érzés, amit érzel erősödött, és gyakrabbá vált.


A 20 kiló plusz tényleg sok, fehér cukros, fehér lisztes (péksüti, édesség, fehér kenyér), és krumplis dolgokat érdemes visszafogni, mert komoly következményei lehetnek. Nem írom le, mi, mert nem akarlak riogatni, ha akarod, amjd utánaolvasol, de a védőnő nem véletlenül mondja, hogy figyelj oda.

2015. nov. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Figyelek az étkezésre. Mikor abbahagytam a fogamzásgátlót, 2 hónap alatt 15 kg szaladt fel rám. De mióta terhes vagyok, leadtam ötöt, pedig ugyanazt eszem.
2015. nov. 25. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!