Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől függ, hogy valaki csak...

Mitől függ, hogy valaki csak a hasára hízik, vagy mindenhova?

Figyelt kérdés

Ez teljesen a genetikán/ adott terhességen múlik?

167/55-ről kezdtem, most tartok 4,5kg plusznál a 28. héten, nem kevés ez?


Mondjuk mind a hasamra jött fel, ami szépen nő.



#hízás #súlyhyarapodás
2015. dec. 1. 06:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Genetika + életmód. Van, aki evőkanállal eheti a Nutellát és nem hízik, van, aki meg magára kap 20-25 kilót normál étkezés mellett. Jó, ez a kisarkított két véglet, de a lényege ez.


Én is 4-5 kiló körül járok, csak én a 32. hét közepén járok. Sok gyümölcsöt, husit, tejterméket eszem,fehér cukrot viszont egyáltalán nem, pékáruból igyekszem rozsosat, magvasat venni, itthon zabpehelylisztet használok fehér helyett. Mozogni nincs lehetőségem sajnos, veszélyeztetett vagyok, pozi teszt előtt napi 40-50 percet tornáztam.


Én még csak dicséretet kaptam a súlygyarapodás mértéke miatt, ne aggódj.


32+4 hkm

2015. dec. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nalam nem genetika, eletmod. En (elvileg) genetikailag szerencses vagyok, de tudok hizni, ha nagyon elengedem magam, viszont konnyen is hizok. Vekony vagyok, sportos alkat.


Az elso gyerekkel 25 kilot hiztam terhesen, a masodikkal 11-et. Koze nem volt hozza a genetikanak.

Az elso terhessegemnel mar az elso trimeszterben sokat hiztam, elotte raktam le a cigit, es evessel kompenzaltam, majd ez rgy szokassa valt es maradt is szulesig. Nem zabaltam, de lenyegesen tobbet ettem, ami akkor annyira nem is tunt fel, inkabb szules utan vettem eszre, amikor visszaallt az etvagyam is es elkezdtem odafigyelni.


A masodik gyerekkel is ugyanolyan parameterekkel lettem terhes, de tudatosan figyeltem az evesre, nem dietaztam, csak nem ettem sokkal tobbet, mint amikor nem vagyok terhes. Mondhatjuk, hogy csak hasra hiztam, 2-3 kilo maradt szules utan es az is eltunt par heten belul.


Viszont!

A 3 babaval szinten vekony voltam, amikor terhes lettem. A 12. hetig egy kilot hiztam, ami nalam kb semmit nem jelent. A babat sajnos elvesztettuk. De hatarozottan kiparnasodtam. Zsirosabb lettem, van haj a hasamon, de foleg a derekamom, amugy meg nincs semmi. Lehet, hogy raktarozott a szervezetem, de az is lehet, hogy a korom miatt van, mert mar nem annyi idos vagyok, mint az elso ket gyereknel.

2015. dec. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elirtam: konnyen is fogyok.
2015. dec. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!