Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dél-Pestibe mit kell vinni a...

Dél-Pestibe mit kell vinni a babáknak szülés utánra?

Figyelt kérdés

Eddig a 2. nőin szültem, de gondolom mindenhol mások a szabályok.

- kell-e, lehet-e a babán saját ruha?


Gondolom saját eldobható pelus kell, de van valami különleges szabály?


Hallottam olyat, hogy egy csomag nedves törlőt be kell adni a csecsemősöknek is...de minek, ha a baba nálam lesz kint 0-24-be, csak fürdetni viszik el?


Köldökápoláshoz adnak mindent?


Köszönöm, ha válaszoltok!


2015. dec. 2. 16:21
 1/4 vnebrigi ***** válasza:

Én a Dél-pestiben szültem a három gyerkőcömet, az egyik császáros volt, úgyhogy van egy-két tippem :)

Saját babatakarót vigyél, mert azt nem adnak. Popsitörlőt nem kell beadni, nálad legyen pelus, törlőkendő, popsikrém, mert neked semmi ilyesmit nem adnak. A köldökcsonk ápolását a csecsemősök minden nap megcsinálják fürdetés után, neked majd csak otthon kell. A babákon nem lehet saját ruha, majd csak ha hazamentek, nyilván, amiben viszed haza a picit :)

2015. dec. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon köszönöm, hogy írtál, sokat segítettél! :)

Lehet még egy kérdésem?

Ha nem 1-2 ágyasba kerülök, akkor a baba maradhat éjszakára is velem, ugye?

Mind a 3 babámat csak fürdetésre adtam oda a nővéreknek a 2. sote-n, de azt olvastam, hogy a dél-pestiben nem nagyon szokás éjszakára "kikérni" a babákat :(

2015. dec. 3. 13:23
 3/4 vnebrigi ***** válasza:

Éjszakára bent maradnak a babák a csecsemősnél, már nem emlékszem pontosan, mivel már lassan 3 éve, hogy császároztak a legkisebbel, de olyan 9 felé elviszik őket.

Reggel fürdetik őket, aztán kihozzák őket egy picit, de tisztába nem teheted, mert a gyerekorvosi vizitre visszaviszik őket és le kell mérni a babókat. Utána pedig ismét kihozzák a törpéket. :)

Így ennyi. :) A szülőszobák nagyon szuperek, a szülésznők is, utána a csecsemősök és tényleg mindenki csak segít és nagyon kedves. :)

2015. dec. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

:(

Na elszomorítottál :(


Saját kérésre sem maradhat nálam?

2015. dec. 3. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!