Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség + nikotinfüggőség?

Terhesség + nikotinfüggőség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

6 hetes várandós vagyok, és nagyon örülünk neki.

Én eddig dohányoztam, nem sokat, kevesebb, mint napi 1 dobozzal, mióta terhes vagyok azóta nem szívom egyáltalán. Viszont még mindig nagyon szenvedek a nikotin hiány miatt.

Sokszor elszorul a torkom, és kicsit ingerült vagyok. A párom is letette a cigit, (nem állandóan dohányzó volt) viszont ő nem szenved a hiánytól.

A kérdésem, hogy aki kismama és dohányzott, hogyan foglalta el magát? van valami jó tanácsotok? Már úgy várom a reggeli rosszulléteket,hátha akkor nem kívánom ennyire.

Természetesen akármilyen rossz is most,nem fogok rágyújtani.Hátha valaki járt már hasonló cipőben.



2015. dec. 6. 14:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szerencsére ő sem dohányzik :)
2016. jún. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"De hogy a fenében nem múlik majdnem 1 ev után sem a vágy?"


Azért, mert az agyad, azt az utolsó emléket tárolta, hogy "dohányozni jó". (ez örökre így is fog maradni... legföljebb halványul)


És mellesleg olyan, hogy "nikotin függőség" nem létezik, és soha nem is létezett...A nikotinnak semmi köze a dohányzáshoz!

2016. jún. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
nekem most lett pozitív a tesztem, és azért elég nehéz, mert még nem nagyon tudom felfogni, mi történik. Néha kérek 1-1 slukkot a páromtól, ha nagyon megkívánom, de abban bízom, hogy ha jönnek a rosszullétek, megutálom. Egyébként igaza van az előzőnek, én is szeretek cigizni, meg szerintem a rituáléhoz ragaszkodik nagyon az ember. Ezért én most répát rágcsálok, vagy valami finom friss ropogós zöldséget, azzal lekötöm a kezemet és a számat is, így sokkal könnyebb.
2016. jún. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolós, én is ebben bíztam, én rengeteget hánytam, de a cigi utáni vágyam nem csillapodott. Nálunk apa is lerakta, és most észrevettem, hogy buliban dohányzik, hát nem esett jól, de nem pirítottam le érte. Még a mai napig is elfog a vágy, hogy de rágyújtanék, de nem teszem.

Lehet, hogy fogok majd egyszer valamikor cigizni, de nem szerepel az 1 éves terveim között :D

Én is nagyon irigyeltem azokat az anyukákat, kismamákat, akik megundorodtak a cigitől, mikor terhesek lettek, nálam sajnos ez elmaradt.

De sikerült, nem volt könnyű, pár napig rosszul voltam, és kijelenthetem, hogy nem, nem ártottam többet vele a kislányomnak, mintha néha cigizgetnék.

Mostmár bármikor szülhetek, ezért büszke lehetek magamra (és vagyok is) hogy a terhességem füstmentes volt :)

2016. júl. 6. 11:58
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!