Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5-6 hetes Kismamák hogy...

5-6 hetes Kismamák hogy enyhítitek a rosszulléteket?

Figyelt kérdés

Kedves Kismamák!

Ma vagyok 5+4 hetes terhes, menstruáció szerint.

Már a pozitív teszt másnapján hányingerem volt.

Volt eddig 1-2 nap, mikor jól voltam, de úgy érzem erősödnek a rosszullétek.

Első gyerkőcömnél az égvilágon semmi bajom nem volt.

Most szinte egész nap hányingerem van, szédülök, tegnap este nem sok kellett volna, hogy hányjak is.

Elég nehezen viselem, kiskorom óta félek a hányástól, hányingertől.

Emellett persze dolgozok, bankban, pénztárosként.

Tanácsaitokat várom, mi segíthetne rajtam?!

Tudom, van sok praktika, van akinek beválik, van akinek nem.

Talán már az is sokat segítene, ha "sorstársakkal" "beszélhetnék".



2015. dec. 10. 05:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ma éjjel is sokat fent voltam, felébredek a hányingerre. :-(
2015. dec. 10. 05:22
 2/13 anonim válasza:
Engem is erdekelne mert nagyon nehezen viselem. Nem tudok enni mert mimdentől a hányinger kerülget.
2015. dec. 10. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
En az elso terhessegemnel,mar az 5 hettol nagyon rosszul voltam. Egesz nap egett a gyomrom,hanyingerem volt,reggel ahogy felkeltem,mar szaladtam a wcre hanyni.
2015. dec. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Folyt: Nekem akkor az valt be,hogy mindig bekaptam egy kekszet,vagy egy par falatot. Akkor idoszakosan elmult a hanyas/hanyinger. De ez szerintem mindenkinel mas. Most 5+5 hetes vagyok es meg nem vagyok rosszul :) Remelem nem is leszek. :) Kitartas! Sajnos nekem akkor a 13.hetig folyamatosan volt hanyas,viszont ha ettem par falatot,akkor jobb lett a gyomrom tole. Neha nagyon nehezen ment le,de tudtam hogy utana jobb lesz :)
2015. dec. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Nekem a citromos viz segitett sokat, egesz nap azt iszogattam, remelem segit nektek is :)
2015. dec. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
6+4hetes vagyok és nehezen bírom. Valamelyik nap hányok vmelyik nap nem. 2hét alatt már 2kgot fogytam. Most kipróbálom a citromos vizet hátha jót tesz. Alig birok enni mert két falat után megtellek. Nem kívánok semmit.de hajrá csajok!! Kitartást! Előbb utóbb elmúlik. Nekem ő lesz a 3. Babám. Az elsőnél ennél rosszabbul voltam. 6-9hétig kórházban voltam vészes terhességi hányas miatt. 10kg-t dobtam le 3hét alatt. A masodiknál egyszer hánytam összvissz.
2015. dec. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
szerencsére nem vagyok hányós,de olyan szédülös,alig van pár perc,hogy ne szédülnék :-( ablakot nyítok,leülök ha nagyon gáz a friss levegő elég sokat segít ledőlni nem tudok itt a nagyobb szóval marad a kihúzom valahogy
2015. dec. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én most várom a harmadikat, mindegyikkel borzasztóan rosszul voltam, ám most, hogy jó pár napja iszom a gyömbérteát, jó sokat -kb. 6 csészényit biztos egy nap-, észrevettem, hogy nem csak enyhít, hanem így hogy rendszeresen iszom pár napja jobban is vagyok, kisebb mértékben és kevesebbszer van hányingerem. Én citromosat, illetve lime-osat vettem. Előtte pedig volt itthon zöld teás, de attól sokat jártam wc-re, de ugyanúgy jó volt.:)

Az evés tényleg kell, mert azért most is van olyan, hogy rosszul leszek, de akkor nem ettem és azért, akkor akár egy kis kenyér, ha nincs épp keksz, vagy ilyesmi, ami felszívja a savat és jobb. Nekem is nagyon nehezen megy le, de apró falatokban eszem és kicsit megpihenek, ha tudok.

Tegnap találtam, homeopátiás golyók is vannak erre, azt is ki fogom próbálni, ugyanis nekem ez 9 hónapig el szokott tartani...és most van egy egy évesem, szóval így borzasztó nehéz, én is keresem a megoldásokat.:)))

2015. dec. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon kedvesek vagytok, hogy válaszoltatok, így azért könnyebb elviselni a terhesség nehezebb pillanatait.

Nem tudom mi lehet az oka, de én múlthét csütörtökön voltam nagyon rosszul, azóta mondhatom, semmi bajom.

Még a reggeli émelygésem is elmúlt.

Egy dolog megmaradt, a mellfájdalom.

Hatalmasra nőttek, és nagyon érzékenyek.

Azóta voltam már orvosnál is, vett le kenetet, citológiát csinált.

Utána barnáztam kicsit, ez múlthét pénteken volt.

Az mondta, másnapra el kell múljon.

El is múlt, de vasárnap újra előjött, először rózsaszínes, majd estére erős, barna folyás.

El is mentem vele az ügyeletre, mert a hasam is fájt, pedig eddig ilyen panaszom nem volt.

Az orvos megnézte, 2 nap alatt is sokat nőtt a petezsák, és egy 2 mm-es embriót is látott, bár szívhang még nem volt.

Írt fel progesteron exeltis 200 mg-os lágy kapszulát.

Tegnap este vettem be először, és nagyon jót aludtam tőle.

Egyszer sem keltem fel.

Ma pedig mintha elmúlt volna a barnázás is.

Ti hogy vagytok?

Valami használ-e nálatok?

Elvileg ma vagyok 6+2 hetes terhes.

2015. dec. 15. 12:12
 10/13 A kérdező kommentje:

Van még egy dolog, ami nagyon zavar engem.

Mióta kiderült, hogy terhes vagyok, hasmenésem van.

Ez azért is érdekes, mert a kisfiamnál székrekedésem volt, sosem voltam egy hasmenéses típus.

Ez nem azt jelenti, hogy napjában többször és alig érek ki a wc-re, de napi 1, 2 alkalommal megyek wc-re, és akkor az van.

Ez mitől lehet szerintetek?

Valakinek hasonló?

Mit tehetnék ellene?

Enni múlthét óta nem igazán eszek, mert már nagyon étvágyam sincs, szerintem hozzászokott a gyomrom a kevesebb ételhez és összébb szűkült.

Tegnap is észrevettem, hogy annak az ételmennyiségnek a felét ettem vacsira, mint eddig, és éreztem, már az is sok volt.

De egy örömhír, FOGYTAM!!! :-)

2015. dec. 15. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!