Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ebben az időszakban mire...

Viki172839 kérdése:

Ebben az időszakban mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 6 hetes és 2 napos terhes vagyok. Ebben az időszakban mire kell a legjobban odafigyelni? Milyen vitaminokat szedjek? Mi fejlődik a babámon?

2015. dec. 10. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Folsavat mindenképpen, célszerű valami vitamint is Elevitet vagy Gravidát. Én Gravidát szedtem, mert abban van jód is.
2015. dec. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. dec. 10. 13:16
 3/12 anonim ***** válasza:
Gravidához annyit fűznék hozzá, hogy evés után vedd be, mert hányingert okoz. Enyhe görcsölgetésre szedhetsz magnéziumot.
2015. dec. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A hányingert épp ma reggelre sikerült leküzdenem. Egy hétig feküdtem az ágyamban és sirtam, hogy nem tudok enni és így baja lesz a babának. Aztán a párom jól megetetett és észre vettem, hogy minnél többet eszem, annál hamarabb múlik el a hányinger, pedig azt hittem épp forditva lesz. Ha a gravidától hányingerem lesz, akkor inkább az elevit-nél maradok. De köszönöm.
2015. dec. 10. 13:37
 5/12 anonim ***** válasza:

A Hipp Natal nekem nem csinált hányingert, én azt szedtem, és kiegészítésnek 400 mikrogramm folsavat. Emellé még a magnézium, ami fontos, abból is egy jobban felszívódó fajtát érdemes választani, pl. magnesi citricii, magnesolv, magnerot. A magnéziumot étkezés közben, a Hip (illetve a vastartalmú készítményeket, tehát a többi kismamavitamin is) az étkezésektől távol beszedve jobban felszívódik, ezért érdemes olyat választani, amitől nem lesz annyira hányingered (Gravida, Elevit sokak tapasztalata alapján nem ilyen, van , aki konkrétan attól hányt, túl sok benne a vitamin, és nagy dózisban rosszabban szívódnak fel, nem csoda a hányinger...). A Femibionra sem szoktak panaszkodni,de az drágább.


Egyél sok rostosat, gyümölcsöt zöldséget, teljes kiőrlésű gabonát, ha tudsz, nekem sajnos a gyümölcsökön kívűl a másik két kategóriába tartozó dolgok nem nagyon akartak lemenni. Fontos nagyon a D vitamin, ami most nem nagyon van így télen, 1000 IU/cseppeset érdemes venni belőle, és abból legalább 1-2 cseppet naponta szedni. Valamint sok víz, és sok séta a friss levegőn. A jó oxigénellátás még a vitaminoknál is fontosabb szinte.

2015. dec. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, védőnőm szerint nagyon sok kismama nem szedi ezt a vitamint pont emiatt, nekem is beletelt pár napba, míg rájöttem, hogy ha eszek előtte, akkor nem lesz hányingerem (még terhesség előtt, mikor elkezdtem szedni, volt, hogy reggel éhgyomorra vettem be, és ki is hánytam...). Egyébként mindkét vitamin egész jó, alig van eltérés.
2015. dec. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A hányinger mellett is egyél, van hogy tényleg jobb lesz tőle. Érdemes az ételekkel is kísérletezni, hogy melyik esik jobban. Nekem is meg kellett tanulnom hányinger mellett enni, menni fog az:)
2015. dec. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Zalai vagyok és az SZTK-ba járok. Ma szinte semmit nem osztottak meg velem,csak annyit, hogy menjek a védőnőhöz, és a 12. heti UH-ra legyen kiskönyvem. Köpni-nyelni nem tudtam, olyan hamar kellett távoznom. Semmit nem mondtak a vitaminokról, a hányingerről, pedig a doki (pasi) elég jófejnek tünt. így tehát olyan vitamint veszek, ami sok babásnak bevált.
2015. dec. 10. 13:51
 9/12 anonim ***** válasza:
Általában az állami rendeléseken így megy, ha valaki igazán tájékozódni szeretne, magánorvoshoz jár, természetesen ez nem feltétlenül szükséges, én azért választottam egy magánorvost, hogy fel tudjam hívni, ha baj van, akár aznap is tudjon fogadni, ne kelljen heteket várni az időpontra, és hogy ne kelljen órákat várni, mert csúsznak a rendeléssel a kórházban... nomeg a bánásmód is ég és föld. Nekem ott akkor mindet elmondtak szerencsére :)
2015. dec. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha elmennék egy magánorvoshoz akkor minden vizsgálatot meg kellene ismételni? Kb mennyi lenne a vizsgálatok költsége? Persze nem a pénz számít, csak azért érdekelne.
2015. dec. 10. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!