Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nőgyógyászom azt javasolta,...

A nőgyógyászom azt javasolta, a terhességem miatt a családom is oltassa be magát influenza ellen, mert épp a kritikus időszakban fogok szülni. Szerintetek nem durva ilyet kérni tőlük?

Figyelt kérdés

A héten oltottak be influenza ellen, a védőnő és az orvosaim hangsúlyozták, hogy oltatni kellene, mivel végig dolgozom majd a terhességet, és sokat utazom BKV-n is és az influenza szezonban végig vagy nagyterhes vagy kisgyerekes leszek.:) (a védettséget most a magzat is megkapta fél éves koráig, de nem 100%-osat.)


Kicsi a család (nagyszülők és a férjem), és a dokim azt mondta, ők is oltassák be magukat, hogy nyugodt szívvel jöhessenek babát látogatni.(anyósom, apósom 70, a szüleim 60 évesek)


Szerintem ez elég durva kérés, de a férjem szerint tehetnénk egy próbát velük. Nem akarok már most control freaknek látszani a szemükben, nem tudom, kérhetek-e ilyet.:)


Mit gondoltok?


24 hkm



2015. nov. 25. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

Baromság.

Az orvosok tisztában lehetne vele, hogy 1,az influenza oltás csak A és B típusú influenzara van hatással, a többire nem, 2, oltás mellett is simán meg lehet betwgedni , 3, nem ritka a mellekhatas sem. Ha jól emlékszem, pár éve meghalt egy kismama miatta....

2015. nov. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk nagyon rosszak a családi, ismerősi tapasztalatok az oltással kapcsolatban, többen lettek utána nagyon betegek, különösen az idősebbek. :( De ha nem betegek éppen, miért ne jöhetnének nyugodt szívvel látogatni? Meg akinél a nagyesó kéthetente hazavisz valami taknyot a bölcsiből, oviból? Az haza se vigye a babáját?


Mi a férjemmel C vitamint szedünk az őszi időszak kezdete óta, fel sem merült az oltás, nem is mondták sehol, se a gondozóban, se a védőnő, se az orvosom. Én terhesen félnék is beadatni az esetleges belázasodás miatt.


31+5 hkm

2015. nov. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

A harmadik babánkat várjuk, 23 hetes vagyok. Holnap kapom meg az oltást, az előző két terhességem alatt is beoltattam magam és a gyerekeket is szoktam amikortól már lehetett.

A tágabb családot nem kérném ilyesmire, hacsak nem éktek egy háztartásban. Betegen biztos nem mennek majd babanézőbe.

2015. nov. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! én bízom egyébként az orvosaimban, hiszen ezért választottam őket.:) így beadattam, de a családot valószínűleg felesleges volna...nem is fogjuk.


(nem élünk velük, de a férjem magát be szeretné oltatni, így - mivel ő velünk él:D - neki kell is)

2015. nov. 25. 17:06
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

En is beoltattak magam, amikor terhes voltam (azaz 3x). Nekem soha nem lett tole semmi bajom.

A ferjem is oltatja magat, de o korhazakban, rendelokben tolti a napjait a munkaja miatt. A gyerekeket is beoltatom.


De a nagyszuloktol nem kernek ilyet, nem is elunk egyutt, napi szinten sem talalkozunk, de ha igy is lenne, akkor is ez az o dontesuk kell hogy legyen. (Mondjuk az en szuleim minden evben kerik a vedooltast, de maguk miatt.)

2015. nov. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

A szomszédainknál így sikerült megszakítani a terhességet!

Nőgyógyász javaso!ta, kismama védőnő volt így gondolkodás nélkül beadatta! Azóta nem vállakoztak gyermekvállalással! Mindenki döntse el, h. megéri a kockáztatás!

2015. nov. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Végül úgy alakult, hogy a szüleim megkapták automatikusan (oktatás és egészségügyi dolgozók). Az első és az utolsó kommentelő figyelmét felhívnám arra, hogy 1. már megkaptam az oltást, tehát nagyon rendik, hogy ilyet írnak.:) 2. a szüleimről és a párom szüleiről volt szó a kérdésben, nem arról, hogy én beadassam-e.:)
2015. nov. 26. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!