Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van köztetek olyan személy,...

Van köztetek olyan személy, aki a terhesség első trimeszterében aktívan dohányzott?

Figyelt kérdés

Van egy hozzám nagyon közelálló személy, aki a terhessége 12. hetéig napi egy doboz cigit szívott el. Azóta csak egy-egy szálat. Azt mondha nem tudja megállni? Létezik ilyesni?

Ha bárki tapasztalt hasonlót, osszátok meg velem is.



#terhesség #dohányyás
2015. dec. 11. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Biztos létezik ilyen, sajnos :-((( Vannak buta, felelőtlen emberek. Az ilyen babákat nagyon sajnálom, az anyjuk ennyire nem törődik velük hogy az egészségükkel játszik :-(((
2015. dec. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vannak ilyenek, persze. A dohányzás egy súlyos függőség, aki nem szívja nem tudja milyen az. Ugyan olyan mint a drog és alkohol függőség. Sokan egyik napról a másikra letudják rakni mindenféle megerőltetés nélkül, mások meg hiába próbálkoznak, nem tudják letenni.
2015. dec. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az anyukám,az egyik legjobb barátnőm...és sok-sok olyan ember,akiket az utcán látok.Sajnos.Gyenge embernek tartom őket,mert legalább a terhesség és szoptatás idejére letehetnék/tehették volna a gyermekük érdekében.

Tapasztalatból beszélek,magam is cigiztem mindkét baba előtt,de letettem,rögtön,amint megtudtam a létezésüket.Nincs mit túlbonyolítani ezen.Ha valaki igazán akarja,akkor leteszi és kész!

2015. dec. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A lakóhelyemen van egy csaj, aki 1-2 hónapon belül szül, de napi szinten látom cigivel a kezében. Ahogy hallom, ő nem is próbálja lerakni és azzal indokolja, hogy az előző terhességénél is végig szívta és nem lett baja a gyereknek. Szomorú.

Ez szerintem fejben dől el. Apám hosszú évekig napi 1,5-2 doboz cigit is elszívott, ha stresszesebb időszaka volt a munkahelyén és egy nap eldöntötte, hogy többet egy szálat sem. Ennek közel 8 éve.

2015. dec. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is ismerek ilyet :( 2 gyereke van, mindkét terhességét végigzicizte. Most is cigizik a gyerekek mellett...Cigivel a kezében fogja a babát, meg ilyenek. Szomorú.

Hülyeség, hogy olyan mint a drog, a cigi közel sem okoz olyan fizikai függőséget. Én is cigiztem, miután megtudtam hogy terhes vagyok abbahagytam. Egyből. Voltak nehezebb napok, de kibírtam, fel se merült bennem, hogy visszaszokjak.

2015. dec. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is van rokonom, aki mindket terhesseg alatt dohanyzott, igaz ez 30 eve volt, akkor szerintem meg nem forditottak erre nagy figyelmet talan.

Teny, hogy semmi bajuk a "gyerekeknek", mindketto ertelmisegi, egyebkent a szulok is azok.

En nem mernem bevallalni.


Az ismerosodet meg inkabb dicsert most, hogy igy visszafogta magat, ne hanyd az elso 12 hetet veletlenul sem a szemere, amig terhes, mert mar ez is sokkal jobb, mint volt. Most erositeni kell benne a tudatot, hogy jot tesz.

2015. dec. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!